Свинину на Херсонщині купують задешево і продають задорого

Напередодні зимових свят у нас традиційно зростає попит на м’ясні смаколики. Та покупці, котрі ходять на ринки по свинину, дивуються: дешеве колись сало відтепер стало дорожчим від м’яса! Якщо свинину можна знайти по 100-130 гривень за кілограм, то якісне сало «стартує» від 120 гривень і закінчується аж на 170!

Комерсанти пояснюють: для отримання сала свиню треба відгодовувати довше, а це витрати. От і відправляю ют тварин на забій ще до того, як воно «наросло». Пропозиція популярного серед українців продукту зменшилася, а відтак, він подорожчав.

Той незаперечний факт, що відгодівля свиней перестала цікавити власників індивідуальних господарств, засвідчує як офіційна статистика, так і самі тваринники. Цифри такі: за інформацією Державної служби статистики, поголів’я свиней на Херсонщині за січень-жовтень поточного року скоротилося аж на 71,4 тисячі особин, або більше, ніж на 36 відсотків. «Раніше селяни активно закуповували у нас поросят для відгодівлі. Тепер попиту практично немає: люди кажуть, що корми занадто дорогі, а м’ясо купують задешево,- розставив крапки над «і» директор державного підприємства «Дослідне господарство «Каховське» Володимир Проценко. – Вдарили по галузі і відверто занижені закупівельні ціни. За кілограм свинини живою вагою  зараз пропонують 45-46 гривень, тоді як для того, аби окупити виробничі витрати й хоча б «вийти в нуль», потрібно продавати її по 70-75 гривень».

То ж якщо свинина така дешева в закупівлі, чому ж м’ясо й сало такі дорогі на базарі, запитають рядові споживачі. Тут на ціну «накладаються» витрати з забою, доставки та розробки туші, платня за торговельне місце на ринку, та й робота продавця чогось вартує. Виходить, як завжди: виробники скаржиться на занадто низьку ціну, а покупці – на занадто високу, а заробляють посередники. І поки компромісу, який влаштовує всі сторони, не знайдуть, поголів’я худоби знижуватиметься, а ми надалі будемо переплачувати за м’ясо, ковбасу та напівфабрикати.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Дякуємо за відгук!