Тиждень без світла: у Каховці через борги КЗЕЗУ знеструмили гуртожиток

Жителі будівлі, що по вул. Мелітопольска, 32 завжди справно платили за спожиту електроенергію, проте через борги власника гуртожитку перед постачальником люди взимку залишилися без єдиного можливого способу обігріти домівки.

Ситуацію мешканці гуртожитку характеризують як надзвичайний стан:

“Через те що горе-завод є боржником по сплаті за електроенергію, нам — попри те, що ми вчасно сплачуємо всі платежі за відсутності опалення, газу в гуртожитку, де є діти, літні люди — відключили світло. І залишили сам на сам із цією бідою”, — пише мешканка гуртожитку Людмила.

Місцева влада неодноразово намагалася добитися передачі будівлі місту, але керівництво КЗЕЗУ навідріз відмовилося від цього.

“Складається враження, що нас просто вирішили вижити із цієї будівлі. Напевно, вона дуже потрібна комусь, або її хочуть продати”, — ділиться думками житель гуртожитку.

Такий варіант не здається чимось неможливим, враховуючи більш як 40 млн грн боргів КЗЕЗУ та стагнацію, у якій завод перебуває останні кілька років. Додає впевненості в реальності такого сценарію і намагання заводу продати іншу нерухомість, що перебуває в його власності. Зокрема, стадіон “Авангард”.

За словами чиновників міськради, керівництво заводу в особі Ярослава Микитина обіцяло розв’язати питання з поверненням енергопостачання до вихідних, але навряд чи там хтось серйозно займався цим. Протягом двох останніх днів шляхи до виходу з кризи активно шукали представники виконкому та депутат міськради по цьому округу Олександр Гриненко.

Тимчасово повернути світло вдалося лише сьогодні, коли завдяки допомозі підприємця Карла Стурена було встановлено потужний дизельний генератор, який дозволив увімкнути опалення для 52 мешканців гуртожитку. До цього температура помешкань встигла знизитися до +13 °С.

Влада міста просить з розумінням поставитися до тимчасового шуму жителів сусідніх будинків. Уже завтра керівництво міста разом з адміністрацією КЗЕЗУ вирушать до Херсону, де відбудеться зустріч з представниками обленерго. Допоки невідомо, чи вдасться домовитися про укладання індивідуальних договорів для мешканців або виокремити гуртожиток, щоб люди не залишалися в заручниках політики керівництва заводу. Проте, на жаль, без доброї волі власника нерухомості усунути проблему точно не вийде.

Дякуємо за відгук!