Спідкубінг — сучасний інтелектуальний вид спорту

Сучасні діти потребують сучасних підходів, рішень, форм та методів роботи. Педагоги нашої школи завжди знаходяться у пошуках нового й цікавого, ненудного навчання, не обмежуючись освітньою програмою МОН. Уже третій рік поспіль у Каховській гімназії проходять змагання зі спідкубінгу.

Цьогоріч вони відбулися 7 грудня. Спідкубінг — це діяльність, що спрямована на збирання кубика Рубіка за мінімальне витрачення часу. Складання кубика позитивно впливає на розвиток особистості — розвиває просторове мислення, пам’ять, увагу, швидкість реакції, мотивацію, здатність до творчості та дрібну моторику.

На 3‑х шкільних змаганнях кращі результати продемонстрували: Мота Дмитро, 7 клас — 21 секунда 66 мс; Шубін Нікіта, 7 клас — 26 секунд; Аркуша Злата, 4-А клас — 41 секунда 25 мс.

Часто здається, що люди, які навчилися робити щось ну дуже добре, з боку виглядають як чарівники. Коли бачиш, як хтось примудряється зібрати кубик Рубіка за лічені секунди, то складається враження, що це якийсь трюк, магія. Наших спідкуберів я називаю супергероями. Їм це подобається. У цьому році до команди хлопців, серед яких щороку була лише одна дівчина Карпенко Софія, учениця 5-А класу, приєдналося ще четверо дівчат. Найменшою учасницею стала Лавренова Аріна, 3-Б клас, яка зібрала кубик з чудовим результатом — 1хвилина 28 секунд. Приємно спостерігати, як з кожним роком учасників стає більше, а результати — краще. Учні цікавляться, «запалюються», прагнуть навчитися. Я в цьому їм допомагаю. У своєму класі привертала увагу до «розумної іграшки» власним прикладом. І тепер радію, коли на кожній перерві в руках дітей «тріщить» кубик. Діти змагаються між собою, допомагають один одному опанувати складання головоломки.

Зі мною знаходять зв’язок учні з інших шкіл, питають, чи можна їм також взяти участь або коли змагання відбуватимуться в їхній школі. Тож, закликаю колег переймати наш досвід, впроваджувати змагання у своїх закладах освіти. А я завжди відкрита до спілкування. Допоможу, пораджу.

Змагання зі спідкубінгу — це не лише інтелектуальний вид спорту, а й новий, сучасний напрям у роботі відкритих виховних просторів нашої школи. Цікаве захоплення, яке є чудовою альтернативою проведення часу за іграми в смартфоні, шкідливим звичкам і пропагує здоровий спосіб життя.

Велику вдячність висловлюю спонсору змагань — мережі магазинів головоломок «КУБИК» (kubik.in.ua), який щороку надає для проведення турніру професійне спідкуберське обладнання фіксації часу, а також забезпечує призовий фонд.

Пишаюся всіма учасниками. Вітаю переможців. Ви найкращі!

Анастасія Коняшина, автор ідеї та організатор змагань, вчитель початкових класів Каховського НВК.

Дякуємо за відгук!