Як будуть вирішувати проблему з гострим дефіцитом лікарів у Каховській громаді

Так, згідно даних, наведених у Програмі економічного, соціального та культурного розвитку Каховської міської територіальної громади на 2022 рік, в обох закладах медицини громади працюють лише близько 58% лікарів, від передбачених штатним розписом.

«Основною проблемою закладів медицини громади є наявність кадрової кризи, а саме лікарів для заключення декларацій про надання медичних послуг та лікарів вузької спеціальності, що тягне за собою недофінансування національною службою здоров’я України для стабільного та якісного функціонування закладів», — повідомляється у програмі.

Так, у закладі первинної ланки КНП «Каховський міський центр первинної медико-­санітарної допомоги Каховської міської ради» працює 24 лікаря з 42, або 57,5%. Ситуація з середнім і молодшим медичним персоналом значно краща — 82,9% і 97,4%, відповідно.

У закладі вторинної ланки КНП «Каховська центральна міська лікарня імені родини Панкеєвих Каховської міської ради» працює 56 лікарів із можливих 96, або 58,2%. Молодшого та середнього медичного персоналу — 91,8 та 81,5%, відповідно.

Відзначимо, що проблема далеко не нова, але вже в наступному році планують виправляти ситуацію, для чого робляться конкретні кроки вже зараз.

Зокрема в. о. директора Центральної міської лікарні Андрій Федотов на засіданні постійних депутатських комісій повідомив про намір закладу заключити додаткові пакети з НСЗУ про надання медичних послуг. Таким чином, за сприятливих обставин, кількість послуг хочуть збільшити з 16 наявних до 19. Зокрема мова йде про “хірургію одного дня” та “патологію вагітності”. Все це вплине на фінансування ЦМЛ, адже заклад, який надає більше послуг, інтенсивно працює, то і отримує більше коштів. Також поступово відбувається оновлення та покращення матеріально-­технічної бази медичних закладів. Для прикладу, вже до кінця року в ЦМЛ запустять у роботу пральню, яка декілька років не працювала. Відбуваються й поточні та капітальні ремонти відділень в медичних закладах. Так, минулого тижня КНП «Каховський міський центр первинної медико-­санітарної допомоги” завершив ремонт прилеглої території, яку осучаснили новою плиткою. Ремонт у внутрішніх приміщеннях зробили раніше. В «Каховській центральній міській лікарні імені родини Панкеєвих” відновили роботу травматологічного корпусу, в якому замінили двері та завершують утеплення корпусу гострого інсульту, в якому замінили вікна на енергоефективні. Крім того, проводяться роботи й з благоустрою подвір’я для відпочинку пацієнтів на свіжому повітрі.

Відбувається й оновлення та покращення матеріально-­технічної бази медичних закладів. Так, лише минулого тижня, лікарня отримала 19 нових сучасних та зручних ліжка та дві функціональні каталки. Вони повністю укомплектовані та передані у відділення: 4 — хірургічному, 8 — пологовому, 2 — реанімаційному, 5 — гострого інсульту.

Згідно програми підтримки закладу на 2022 рік планується ще ціла низка модернізацій, про які ми детально писали у минулих номерах газети. Також відзначимо, що вирішується питання житла для молодих медиків: буде виділено дві квартири, що знаходяться у комунальній власності громади.

В.о директора ЦМЛ Андрій Федотов відзначає, що вже в цьому році була намічена тенденція до покращення ситуації й лише за останні місяці заклад поповнило три фахівця, в стадії перемовин із закладом знаходяться ще декілька лікарів. Звісно, що повністю вирішити кадрове питання за один рік не вийде, але маємо надію на продовження позитивної тенденції у 2022 році.

Дякуємо за відгук!