Каховська громада: відкриття центру для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах

Дитинство — найкращий період у житті кожної людини, це пора надій та сподівань. Діти — наше найдорожче багатство. І ми, дорослі, відповідаємо за те, аби їхнє дитинство було щасливим, щоб вони росли у теплі та любові. Чудово, що є люди, небайдужі до дитячої долі.

18 грудня, у приміщенні церкви «Скинія» відбулося відкриття Денного центру «Скарб» для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. А вже у понеділок, 20 грудня, центр зустрічав своїх вихованців.

Цей проєкт відкрито громадською організацією «Сіль землі» за фінансової підтримки та супроводу ГО «Рідна земля».

Соціальний центр розрахований на 10 дітей шкільного віку, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. Діти після закінчення уроків будуть приходити сюди, готуватимуть тут домашні завдання, відпочиватимуть. Планується проведення гуртків, майстер-­класів тощо. Малюки отримуватимуть гаряче харчування (укладено договір з кафе «Гречка»). Для трьох багатодітних родин, які потребують допомоги і перебувають у проєкті, громадською організацією та соціальними службами Каховської громади розробляється план супроводу.

Цьому заходу передувала довга кропітка робота. Волонтери, які працюватимуть у Денному центрі «Скарб», пройшли навчання на базі тренінгового центру ГО «Центр розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім».

У затишній залі гостей зустрічала директорка центру Анастасія Воробйова. Мабуть, не випадково цей захід відбувся напередодні Дня Святого Миколая, покровителя та захисника дітей.
На свято зібралися батьки та дітвора, представники соціальних служб міської ради, волонтери. Для малечі була підготована чудова святкова програма: пісні, танці, веселі ігри. Діти разом з дорослими розгадували загадки. Потішила малят лялькова вистава «Різдвяна історія». Гарні декорації, цікавий повчальний сюжет захопив присутніх. Позитивні ведучі, щире спілкування — все це викликало у відповідь такі ж щирі емоції, щасливі посмішки. Зала наповнилася атмосферою Різдва.

Після закінчення свята малечу чекали подарунки та солодкий стіл.

Зі словами вітання до присутніх звернулася Оксана Закриницька, менеджер Денних центрів Каховського району, яка зазначила, що на території району це вже четвертий такий центр для дітей.

— Центр — яскравий приклад співпраці місцевих органів самоврядування, громадськості, церкви та волонтерів, які об’єдналися навколо дітей, їхніх потреб. Це буде безпечна територія для дітей, — зауважила пані Оксана.

Пастор церкви «Скинія» Сергій Воробйов наголосив: «Діти — це наш скарб, і вони завжди повинні бути там, де їх люблять. Діти — це не наше майбутнє, це наше сьогодення, в яке ми, дорослі, повинні вкладати, турбуватися про них…».

Начальник Каховського міського центру соціальної служби Віктор Зубков наголосив на важливості співпраці. «Тільки спільними зусиллями можна допомогти сім’ям (насамперед, дітям), які потрапили у складні життєві обставини», — впевнений Віктор Анатолійович.

Директорка Станції юних техніків Олена Сушко запросила дітлахів на екскурсіїю до позашкільного закладу (плюс майстер-клас) і запропонувала співпрацю – гурток на базі церкви «Скинія».

Дякуємо за відгук!