На Херсонщині трьох рятівників дівчинки номінують на премію ДСНС

Подання до центрального главку на трьох сміливців із с. Старосілля (колишній Великоолександрівський район) готує ГУ ДСНС у Херсонській області. Братів Богдана і Данила Білоконь та їхнього односельця Руслана Брагіна номінують на премію «Герой-рятівник року». Два тижні тому вони врятували юну односельчанку, яка тонула в крижаній річці.

Через Старосілля протікає Інгулець. Зараз крига скресла і про інцидент, що трапився перед Новим роком, власне, нічого не нагадує. На замерзлу водойму  компанія підлітків подалася вже коли сутеніло. Хотіли покататися, але притрушений снігом лід виявився пасткою. 13-річна Альбіна провалилася першою, за нею – двоюрідна сестра і двоє хлопців. Неповнолітні трималися групою, максимально близько один від одного. Крига ж була всього кількаденною, метрів зо 20 від берега компанія  гулькнула в воду.

Троє підлітків змогли вибратися, а от Альбіна безпорадно борсалася в річці, хапаючись за край льоду, який постійно обламувався. Галас, який доносився з Інгульця, почули Богдан та Данило. Брати 16-ти й 20-ти років якраз пили каву на подвір’ї, метрів за 300 від місця інциденту. Вже стемніло й розгледіти, що там відбувається, вони не могли. Але ж хлопці здогадалися, що це в халепу втрапили підлітки, які недавно йшли в бік річки. Брати мерщій побігли туди. Побачивши, що дівчинка у воді, а компанія, з якою вона була, вже місце покидає, Богдан відправив молодшого брата додому за мотузкою. Згодом за неї прив’язали дровиняку, яку й кинули дівчинці.

Проламуючи крихкий лід, Альбіна потихеньку наближалася до берега, але сили згасали. З посіченими кригою руками, у мокрому дутому пальті і рюкзаком, що висів на плечі, вона, здавалося, от-от піде на дно. І тоді Богдан, скинувши з себе одяг, почав проламувати лід на зустріч Альбіні. Завдяки цьому їй вдалося підтягнутися на більш міцну ділянку криги. І вже потім двоє братів і односелець Руслан, який на той час підскочив на місце, витягли дівчинку на мотузці до берега. Хутко знявши із врятованої мокрий верхній одяг, Данило на плечах поніс її додому. Руслан тим часом викликав «швидку». Поки бригада їхала, хлопці за рекомендаціями оператора закутали дівчинку в ковдру і відпоїли її гарячим чаєм.

Альбіну госпіталізували з переохолодженням, у крижаній воді вона пробула не менше 20 хвилин. Через 5 днів дівчинку з лікарні виписали. Її життю нічого не загрожує. Та й рани від криги на руках поступово загоюються. Гірше впоратися з емоціями. Перед очима в дівчинки — жах, який вона пережила, провалившись на кризі. Говорить, тепер купатися на річці не ризикне навіть влітку. Рятівникам і Альбіна, і її мама безмежно вдячні.

Скромні ж односельці нічого особливого у своєму вчинкові не вбачають, мовляв, діяли так, як відреагував би кожен на їхньому місці. Тільки все Старосілля гуде: герої – поряд. Страшно й подумати, чим би закінчилося в цій історії, якби небайдужих очевидців поряд з річкою не виявилося б…

Марина САВЧЕНКО. Фото ГУ ДСНС.

Дякуємо за відгук!