На “бюджет участі” у Каховці знову нема грошей

Їх реалізація під питанням. На реалізацію проєктів “бюджету участі”, відібраних ще в 2020 році в бюджеті Каховської громади на 2022 рік не передбачили жодної копійки. 

— Подивимось, як буде виконуватись дохідна частина нашого бюджету, тож долю проєктів “бюджету участі” ми будемо з’ясовувати протягом року. Хоча навряд чи зможемо реалізувати їх усі. Звісно, мені б хотілося, щоб коштів вистачило на все — і на реконструкцію Набережної, і на всі наші села, де зараз не дуже відчувають, що ми стали єдиною громадою. Бо поки наша інфраструктура розвивається мінімальними кроками, — прокоментував “Новому дню” міський голова Каховки Віталій Немерець.

Проєкти “бюджету участі” в Каховці відібрали восени 2020 року. Загалом на їхню реалізацію передбачали виділити 1,5 млн грн. Вони мали піти на встановлення нових спортивних майданчиків, вуличної бібліотеки, облаштування зони відпочинку на території міської лікарні тощо. Однак в минулому році на все це в місцевому бюджеті не знайшлося жодної копійки.

Як пояснював начальник фінансового управління Каховської міськради Олександр Гончаров, це пов’язано зі скороченням надходжень до місцевого бюджету. Зокрема, через переведення філій підприємств і державних установ до нового центру Каховського району — Нової Каховки. Адже разом із ними до цього міста “переїхали” й податки.

Бюджет участі активно впроваджується в багатьох територіальних громадах. Завдяки ньому в Чаплинці і Присиваській ТГ Каховського району, Херсоні, Каховці, Новорайській громаді Бериславського району та інших вдалося встановити сучасні спортивні та дитячі майданчики, провести нові фестивалі, відкрити міні-контактний зоопарк і реалізувати безліч інших ідей. У 2022 році реалізувати перші проєкти “бюджету участі” на загальну суму 1 млн грн планують у Новій Каховці.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!