Стадіон “Авангард” у центрі Каховки знову виставили на продаж

За нього просять майже 3,5 млн грн.

Розташований в центрі Каховки стадіон “Авангард” знову виставили на продаж. Стартова ціна комплексу будівель і споруд загальною площею 310 кв м, збудованих у 1963 році та земельну ділянку в 1,94 га становить майже 3,5 млн грн. Оголошення про продаж з’явилось 15 січня на порталі “Всі аукціони України”. Сам аукціон призначений на 11 лютого.

Хто продає стадіон, в оголошенні не вказано. З нього лише виходить, що продають “Авангард” за борги.

Як відомо, цей стадіон є власністю ПрАТ “Каховський завод електрозварювального устаткування”. Саме підприємство нині не працює і має багатомільйонні борги по заробітній платі своїм працівникам. 2 роки тому завод виставляв стадіон на торги на “голландському” аукціоні зі стартовою вартістю в 25 млн грн. Проте охочих його придбати тоді так і не знайшлось.

Свого часу стадіон належав міській громаді, хоча завжди був закріплений за підприємством. Акт прийому-передачі спортивного об’єкту заводу оформили у 1998 році. А ось земельну ділянку під стадіоном Каховська міськрада продала ПрАТ “КЗЕЗУ” у 2004 році за 258 тис. грн. без ПДВ, що за тодішнім курсом становило менше ніж $50 тисяч. Тоді ж міськрада продала акціонерному товариству й величезну земельну ділянку під самим заводом, для розширення якого у 1970-х знесли цілий житловий квартал. Зрештою, за 10,33 га землі громада отримала лише півмільйона гривень, що за курсом 2004 року становило біля $94 тисяч.

Як заявляв “Новому дню” голова правління ПрАТ “КЗЕЗУ”, Герой України Ярослав Микитин, “стадіон є власністю заводу і ми можемо робити з ним усе, що захочемо”.

Нагадаємо, що в сусідній Новій Каховці торік виставляли на аукціон дев’ятиповерхову адмінбудівлю колишнього приладобудівного заводу “Сокіл” зі стартовою ціною в 14 млн грн. Але торги так і не відбулися.

Неодноразово намагалися продати й майно іншого підприємства-банкрута — ТОВ “Новокаховський електромашинобудівний завод”. Востаннє за його адмінбудівлі, комплекс цехів і обладнання просили 26,2 млн грн. Однак охочих їх викупити не знайшлося.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!