На Херсонщині ДБР викриває «нечистих на руку» посадовців

Розслідування понад 1000 кримінальних проваджень, близько сотні направлених обвинувальних актів до суду та десятки затриманих посадовців. Саме такими є результати роботи за 2021 рік відділу теруправління Державного бюро розслідувань Мелітополя, що на повну силу з березня минулого року працює у Херсоні. У складі відділу близько 20 осіб: оперативних працівників і слідчих, які щодня працюють для того, аби захистити громадян від протиправних дій правоохоронців, суддів, посадовців, підслідих ДБР. Детальніше про результати роботи відділу журналісти «Першого регіонального» дізналися у директора теруправління ДБР Мелітополя Ігоря Гаврилюка.

«Швидкість» реагування на кримінальні правопорушення збільшилась

На запитання: «Чи позначилося відкриття відділу теруправління у Херсоні на кращому розкритті злочинів?» – Ігор Гаврилюк відповівствердно: «Так»,- і пояснив чому.

«ДБР розпочало свою роботу у 2018 році. В цей же час запрацювали і його територіальні управління. Всього в Україні їх сім. Наше теруправління, розташоване у місті Мелітополі, поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим, Запорізьку, Херсонську області та м. Севастополь. Весь штат слідчих тоді знаходився у місті Мелітополі. Так от, працівникам доводилося їздити до Херсона, витрачаючи на дорогу три години в одну сторону, що значно впливало на результативність їх роботи. У 2021 році керівництво Бюро здійснили реорганізацію в теруправліннях, в тому числі і в нашому, відкрили відділи у регіонах. З березня слідчі активно працюють на місцях, швидко реагують на кримінальні правопорушення, що відбуваються в регіоні їхньої дислокації. З кожним роком ми стаємо кращими задля захисту інтересів та громадян», – розповів Ігор Гаврилюк.

Ігор Гаврилюк

Серед посадовців, що потрапили в поле зору працівників теруправління ДБР у 2021 році, працівники поліції, міграційної, податкової служби, національного природного парку «Нижньодніпровський» і це далеко не весь перелік. Ігор Гаврилюк навів приклади резонансних справ, що розслідувалися підрозділом Херсоні у 2021 році.

Викриття хабарництва в правоохоронних органах

схема поборів

Влітку 2021 року слідчі ДБР викрили у Херсонській області схему поборів на поліцейських постах. Під час слідства стало відомо, що патрульні за гроші пропускали вантажівки з понаднормовою вагою без перевірки. «Заробіток» зловмисників за тиждень складав не менше 30 тис грн. Працівники ДБР затримали поліцейського та приватного підприємця у момент одержання чергової частини неправомірної вигоди. Як зазначив Ігор Гаврилюк, наразі справу скеровано до суду.

Також на лаві підсудних минулого року опинився працівник СБУ, який вимагав від власників автошколи 2 тис дол США за вирішення питання щодо оформлення дозволу на підготовку водіїв.

Крім того, у січні 2021 року, слідчі затримали на отриманні неправомірної вигоди в.о. начальника сектору кримінальної поліції Каховського райвідділу поліції в Херсонській області. Він вимагав у чоловіка 100 тис грн за не притягнення до кримінальної відповідальності.

«Не хабарництвом єдиним»

Як зазначає Ігор Гаврилюк, нажаль, у Херсонській області викриваються непоодинокі випадки перевищення службової влади працівниками поліції. В минулому році слідчі теруправління ДБР направили 4 обвинувальні акти щодо працівників різних відділів поліції в Херсонській області, які задля отримання зізнання від підозрюваних, застосовували до них фізичну силу.

вибивання зізнання

Також за перевищення службових повноважень наразі судять працівника Великоолександрівського лісомисливського господарства, який без попередження вистрілив у чоловіка та спричинив йому множинні вогнепальні поранення шкіри.

62 млн грн з держбюджету через службове недбальство

Ще однією з резонансних справ минулого року стало виявлення факту службової недбалості в національному природному парку «Нижньодніпровський».

«Директор Нацпарку, діючий депутат однієї з райрад та його заступник допустили масштабний понаднормовий вилов риби. Через їх дії державі завдано збитків на суму понад 62 млн грн. На даний час ця справа розглядається в суді», зазначив Ігор Гаврилюк.

Шахрайськими махінаціями «прославився» депутат Херсонської облради

хабар

Депутата Херсонської обласної ради було затримано представниками ДБР у 2021 році. Як стало відомо, він шахрайським шляхом виманив у місцевого бізнесмена 300 тис гривень. За гроші він обіцяв домовитися з колегами-депутатами про купівлю у чоловіка лед-екрану для херсонського аеропорту за більшу суму, ніж йому пропонували раніше.

«Зашквари» на дорогах

авто

За словами Ігоря Гаврилюка, в суді наразі розглядається обвинувальний акт, що скерували слідчі ДБР, відносно колишнього командира роти Управління патрульної поліції в Херсонській області, який у стані алкогольного сп’яніння збив 17-річного хлопця. Інцидент стався у червні 2021 року.

Також до суду направлено справу відносно інспектора Нацполіції в Дніпропетровській області, який влаштував стрілянину на трасі у Каховському районі.

«Нагадаю, що обвинувачений порушив правила дорожнього руху та «підрізав» автомобіль, чим ледь не спровокував ДТП. Коли його наздогнали учасники події, між ними виник конфлікт. Тоді поліцейський дістав із сумки травматичний пістолет «Форт» і відкрив стрільбу. Потерпілі отримали тілесні ушкодення та змушені були звернутися по допомогу до лікарів», – прокоментував Ігор Гаврилюк.

Підсумовуючи, Ігор Гаврилюк зазначив, що загалом у 2021 році до суду представниками слідчого відідлу з дислокаціє у м. Херсоні теруправління ДБР було скеровано 91 обвинувальний акт. Далі ДБР лише тримає на контролі ці справи, а вже термін розгляду та призначення вироку за цими справами  – компетенція суддів.

Також Ігор Гаврилюк додав, що представники теруправління відкритті до діалогу з Херсонською громадою. Знайти слідчих відділу з дислокацією у м. Херсоні можна на вул. Залаегерсег, 14.

«На 2022 рік поставлені амбітні плани. Готовий прозвітувати про них вже по завершенню роботи в першому півріччі 2022 року», – зазначив Ігор Гаврилюк.

Дякуємо за відгук!