Ярослав Микитин не виключає банкротство “КЗЕЗУ” та вивозить майно за місто

17 січня у приміщенні міськради відбулася зустріч голови правління “КЗЕЗУ” Ярослава Микитина з міським головою Віталієм Немерцем. Незаплановано до зустрічі приєднались і активісти з числа працівників заводу, що бажали дізнатися чи буде і якщо буде, то коли, погашено заборгованість перед робітниками КЗЕЗУ.

Нагадаємо у новий рік завод входив з майже 50 млн. грн боргу перед 625 працівниками.

Через невиплату зарплати з заводу почали масово звільнятися робітники. А навесні підприємство відключили від електроенергії за борги перед “Херсонобленерго”.

За словами Ярослава Микитина на зустрічі у міськраді, він знаходиться у фінальній стадії перемовин з фірмою з Чехії, а загальний обсяг контракту складе близько 540 млн. грн. Таким чином нова анонсована дата виходу з кризи — кінець січня, коли, як обіцяє голова правління, можуть надійти кошти й початися розрахунки за електроенергію та зарплатню. Разом з тим в оптимізм Микитина люди не дуже вірять, адже слухають схожі обіцянки не перший рік. Додають вагань в правдивість його слів й те, що на минулому тижні, за словами депутата облради Сергія Хланя на “КЗЕЗУ” навідувалися представники СБУ. Офіційно поки цей візит прес-служба відомства ніяк не коментувала, однак, зацікавленість правоохоронців навряд чи виникла на порожньому місці.

Разом з цим, схоже, що Ярослав Микитин вже не відкидає можливість банкрутства підприємства, відповівши на запитання робітників з цього приводу: “Банкрутство — це одна з реальних форм перетворення підприємства. Хоча і немає жодного сенсу нашим партнерам отримувати таку інформацію, але банкрутство — це варіант перетворення. Якщо така необхідність є — немає питань”, — відзначив голова правління.

За його словами, наразі підприємство переводить свої потужності до Південного комплексу, розміщеного на території промислової зони, подалі від житлової забудови Каховки. Що буде з величезною територією у самому центрі міста невідомо, але випускати продукцію на ній, чи утримувати її “КЗЕЗУ”, схоже, більше не збирається. Паралельно з цим йде продаж майна заводу. Так, на запитання робітників заводу щодо обставин змін власників бази відпочинку “Ярославна” на Азовському морі, Микитин відрізав: “Завтра ми будемо продавати половину станків заводу, ми вас що, питати будемо? Вибачте, але це правда…”.

ЗАМІСТЬ СТАДІОНУ В ЦЕНТРІ МІСТА — ТОРГІВЕЛЬНИЙ ЦЕНТР?

Схожа доля може чекати й стадіон “Авангард” у центрі Каховки, який 15 січня знову було виставлено на продаж на порталі “Всі аукціони України”. Початкова ціна комплексу будівель і споруд загальною площею 310 кв м, та земельної ділянки в 1,94 га становить 126 тисяч доларів (близько 3,5 млн. грн). Розпочнеться аукціон вже 11 лютого.

Це вже друга спроба “КЗЕЗУ” продати стадіон. Так, у березні 2020 року цей лот вже виставляли на продаж у аукціоні, опублікованому на порталі prozorro.sale. Проте просили за нього в майже вдесятеро більше — 1 млн. доларів. Щоправда, охочих придбати об’єкт спортивної інфраструктури тоді не знайшлось.

За словами Я.Микитина, на зустрічі в міськраді 17 січня, нині навіть можливість передачі “Авангарду” місту не розглядається. Більш того, голова правління “КЗЕЗУ” обмовився, що треба було його давно продати й навіть є якість бізнесмени з Каховського району, які хочуть розмістити там торгівельний центр, який зі слів Микитина, буде прекрасно там виглядати.
До 1998 року стадіон належав місту, допоки не було оформлено акт прийому-­передачі спортивного об’єкту на користь заводу. Остаточно “КЗЕЗУ” став власником у 2004 році, коли міська рада за близько 50 тис. доларів продала підприємству й земельну ділянку під об’єктом. Таким чином, вже понад 18 років міська влада немає жодних можливостей якось вплинути на рішення правління “КЗЕЗУ” щодо долі цього об’єкту.

КРАЩІ ТЕНІСНІ КОРТИ ОБЛАСТІ ТАКОЖ ЗНИКНУТЬ?

В оголошенні про проведення аукціону по продажу стадіону розміщені і фото двох тенісних кортів, що знаходяться на його території. Побудовані вони були Каховським тенісним клубом у 2018 році, у рамках соціального проєкту «Безкоштовні корти — дітям». Загальна вартість їх розміщення становила близько 1 мільйона гривень. Кошти на будівництво виділяли члени клубу, місцеві приватні підприємці, серед великих компаній меценатами виступав АТБ-маркет та «Терра-­Тарса Україна».

Ці два професійні тенісні ґрунтові корти, свого часу, за якістю покриття, визнавали найкращими в Херсонській області, а місцевий тенісний клуб мав далекосяжні плани по благоустрою території. Поруч із кортами збиралися розташувати дитячий майданчик, встановити зручні сидіння для вболівальників. Однак, за два роки, коли стадіон вперше було виставлено на продаж, будь-яке планування стало не можливим.

За словами представників тенісного клубу, будувалися корти під “джентльменські домовленості” з головою правління “КЗЕЗУ”, тож залежатиме їх доля лише від майбутнього стадіону. Враховуючи нещодавні заяви Микитина та вже другу спробу продати комплекс, розраховувати спортсмени можуть лише на те, що нові власники “Авангарду” не виженуть їх з приватної території, або на зрив аукціону. В такому випадку у тенісного клубу буде час, щоб обміркувати, що робити далі.

ГУРТОЖИТОК БЕЗ СВІТЛА ЗА 25 МЛН ГРН

Також продати збираються ще один об’єкт, який знаходиться у власності заводу — проблемний гуртожиток, що по вул.Мелітопольська, 32. Його мешканці вже другий місяць поспіль відключені від енергопостачання. Тимчасово енергію надавав генератор за кошти місцевого підприємця, наразі — магазин, що знаходиться поряд, за кошти міського бюджету.

За словами мешканців причиною для відключення стало те, що завод не перераховує гроші постачальникам послуг. Боргів за комунальні послуги у людей немає.

Виходом з ситуації могла стати передача гуртожитку місту, що дозволило б запустити процес по приватизації приміщень та виокремленню кімнат у власність кожного мешканця. Однак, не дивлячись на багаторазові обіцянки передати будівлю, наразі завод повністю змінив своє рішення. Як розповіли місцеві, директор вимагає від мешканців викупити будівлю. Оцінено будівлю у 25 млн грн. Таким чином, за кімнату у гуртожитку сім’ї необхідно заплатити більше 35 тисяч доларів, за нинішнім курсом, чого б цілком вистачило аби придбати окрему трикімнатну квартиру з ремонтом. На вищезгаданій зустрічі у виконкомі Микитин пообіцяв поспілкуватися з правлінням та переглянути суму в бік більш реальної, але допоки, враховуючи попередньо названу “космічну” ціну, навіть приблизно важко здогадатися якою вона буде.

Закінчилась зустріч вимогою від ініціативної групи позбавити Микитина звання почесного громадянина міста, однак, це питання навіть не дійде до розгляду виконкому через відсутність механізму відкликання звання.

Ми, зі свого боку, продовжуємо слідкувати та повідомляти вам про перебіг подій довкола колись бюджетоутворюючого підприємства Каховки.

Підготував Сергій МАКОГОН.

5 thoughts on “Ярослав Микитин не виключає банкротство “КЗЕЗУ” та вивозить майно за місто

 • 22.01.2022 о 23:08
  Permalink

  Чем ближе крах империи, тем безумнее ее законы! Особенно это касается общежития.

  Відповідь
 • 23.01.2022 о 08:13
  Permalink

  Странно что имущество до сих пор не продают! Отличный управленец такую махину просрать!

  Відповідь
 • 23.01.2022 о 18:10
  Permalink

  Ужасное лицемерие и плевок во всех каховчан от вороватого директора завода… Звания « почётный гражданин « он на достоин ОДНОЗНАЧНО и давно. Стадион принадлежал городу, а значит всем жителям и только ненасытность руководства завода , левыми схемами приобретшее за 50 000 долларов целый комплекс и землю!! Как каховские власти пошли на это? Кто продал? Назовите ФИО! Эти аферистическая сделка. А завод с уникальным продуктом довести до банкротства надо постараться … У каждой проблемы есть ФАМИЛИЯ ИМЯ ОТЧЕСТВО. И в стране на мало органов, которые обязаны контролировать функционирование подобных предприятий. Микитин и Ко не строили завод, не вкладывали в него, а только грабили. Было бы по другому, завод бы процветал.

  Відповідь
  • 24.01.2022 о 10:02
   Permalink

   Каховська Зоря Его интересно трясут за разбазаривание народного добра? За эту аферу? Всю цепочку надо вытянуть и привлечь к ответственности: только так можно начать останавливать порочный круг коррупции в Каховке.

   Відповідь

Дякуємо за відгук!