У кілька разів подорожчали пластикові пакети: яку альтернативу обирають українці для походу в супермаркет

В Україні з 1 лютого пластикові пакети у супермаркетах коштуватимуть від 2 гривень. Безкоштовними пакети залишаться лише у рибних, м’ясних відділах, а також у бакалії. Всі інші продукти покупці зможуть класти або у платні пакети, або в альтернативну тару. Зберегти гроші можна, якщо використовувати при поході в магазин багаторазові екосумки, авоськи та мішечки.

Багаторазові великі авоськи

Готові авоськи можна знайти в інтернеті від 70 грн, або можна купити тканину та пошити авоську самому. Другий варіант може коштувати навіть дорожче, адже, наприклад, півметра міцного льону коштують приблизно 150 грн. Однак, якщо врахувати, що великі пакети на касі коштуватимуть від 4 гривень, ваше вкладення окупиться вже через 2 тижні. У велику багаторазову авоську можна буде скласти усі продукти.

Невеликі авоськи

Щоб упакувати кілька апельсинів або яблук, зручно буде використовувати невеликі авоськи. Вони бувають як тканинними, і пластиковими. Найдоступніший варіант – багаторазові пластикові мішечки для овочів та фруктів. Їхня вартість у середньому 24 грн. Клеїти на них стікери зручніше, ніж на сіточки з тканини.

Скляні банки та старі пластикові контейнери

Сипучі продукти найзручніше переносити в більш надійній тарі. Якщо ви хочете купити крупи, можете прийти в магазин зі своїми контейнерами і насипати в них товар, наклеївши стікер з цінником на контейнері.

Дякуємо за відгук!