Особлива місія терцентра – нести людям увагу і доброту

Людина втратила здоров’я, залишилася сама, без рідних і близьких, потребує сторонньої допомоги. У непростих життєвих ситуаціях саме працівники соціальної сфери стають опорою та надають підтримку всім нужденним. Для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах і потребує допомоги, у громадах створені територіальні центри соціального обслуговування.

Як живе центр, які саме надає послуги, які функції виконують працівники розповіла директорка Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Каховської міської ради БЕНДЕБЕРЯ Людмила Костянтинівна.

— Людмило Костянтинівно, розкажіть, як працює центр, хто входить в коло ваших підопічних? Як виявляєте людей, що потребують допомоги?

— Наш Територіальний центр соціального обслуговування здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу. Його діяльність спрямована на надання послуг найбільш вразливим верствам населення — це люди похилого віку, особи з інвалідністю, малозабезпечені та внутрішньо переміщені особи. Особлива місія працівників терцентра — нести людям увагу і доброту, допомагати у подоланні проблем, які, на жаль, випадають на долю немалої кількості громадян. Для того, аби виявити людей, які потребують допомоги, ми тісно спілкуємося з населенням. Часто мешканці міста повідомляють про одиноких сусідів, знайомих. Працівники Терцентру навідують цих громадян, спілкуються, уточнюють потреби, та, за необхідністю, оформлюють документи для надання послуг. Приєднання Роздольненського, Малокаховського, Коробківського та Чорноморівського старостинських округів до складу Каховської ТГ поклали на Терцентр повноваження з надання соціальних послуг громадянам, які проживають на території цих населених пунктів. До штату працівників ТЦ увійшли 8 соціальних робітників старостинських округів та 287 підопічних було прийнято на обслуговування у відділення установи. Терцентр забезпечує як безоплатне, в обсягах, визначених державними стандартами, надання соціальних послуг, так і надання платних соціальних послуг, визначених постановою Кабінету Міністрів України.

Як розповіла пані Людмила, до складу Територіального центру входять такі структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, на основі якого працює пункт прокату засобів реабілітації; відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; відділення денного перебування, на базі якого надається соціально-­педагогічна послуга «Університет третього віку».

Зупинимося на роботі кожного відділення окремо.

Відділення соціальної допомоги вдома

За місцем проживання отримують послуги 302 особи, з них у м.Каховка — 238, с.Малокаховка — 27, с.Роздольне — 27, с.Коробки –8, с.Чорноморівка — 2. Соціальні робітники відділення допомагають пенсіонерам та людям з інвалідністю у веденні домашнього господарства, у самообслуговуванні, організовують взаємодію з іншими фахівцями та службами, надають інформацію з питань соціального захисту населення, допомагають у оформленні документів (наприклад, на субсидію).

На платній основі відділення здійснює обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Працівниками відділення надаються перукарські послуги, послуги з манікюру та педикюру. Фахівці здійснюють виїзди і до старостинських округів. За минулий рік послугами відділення скористалися 1775 осіб. Ті підопічні, які за станом здоров’я не можуть прийти у центр, отримують послуги на дому.

Відділення підтримує тісний зв’язок з підприємствами всіх форм власності, населенням міста, благодійними фондами, сільськогосподарськими підприємствами. Протягом минулого року ПП «Сторчак», ТОВ «Вектор», ТОВ «Байєр», ПП «Кошеваров», ТОВ «Агросентех», БФ «Лепта», ПП «Каховський м’ясокомбінат» неодноразово надавали допомогу підопічним центру. До Міжнародного дня людей з інвалідністю була отримана продукція від ПРАТ «Чумак». Були сформовані продуктові набори та надані особам з інвалідністю, які знаходяться на обслуговуванні у Територіальному центрі. Громадяни, яким, дійсно, потрібна допомога, завжди щиро вдячні благодійникам.

Дуже корисна ініціатива — у терцентрі постійно діє «Програма ресурсного поповнення банку одягу». Громадяни, які опинилися у складних життєвих обставинах, завжди можуть звернутися та отримати гуманітарну допомогу у вигляді речей, що були у вжитку.

Грошову допомогу, на жаль, відділення не надає, оскільки держава не виділяє кошти на цю послугу.

Відділення денного перебування

На обслуговуванні у відділенні 449 осіб. У спеціально обладнаному масажному кабінеті надається послуга «Профілактичний масаж», який виконує професійний масажист Лазарєва Лариса Василівна. У кабінеті затишно, тепло (нещодавно придбали кондиціонер). Якщо громадяни за станом здоров’я не можуть самостійно відвідувати масажний кабінет, фахівець здійснює надання профілактичного масажу на дому. Послуга виконується тільки за призначенням лікаря. Для надання послуг у кабінеті є спеціальне масажне ліжко.

Відділенням денного перебування також надається соціально-­педагогічна послуга «Університет третього віку» (охоплено послугою 187 осіб), до складу якого входять 7 факультетів: «Основи здорового способу життя», «Англійської мови», «Народного танцю», «Театральний», «Хорового співу», «Прикладного мистецтва», «Літературний».

У Роздольненському старостинському окрузі Університет відвідує 53 особи. Працюють такі факультети: «Літературний», «Бабусина кухня», «Прикладне мистецтво», «Здоровий спосіб життя». У Малокаховці Університет відвідує 48 осіб, окрім основних тут працює ще й факультет «Французької мови».

Соціальний робітник

Це непроста робота, адже доводиться працювати з одинокими людьми поважного віку, особами з інвалідністю, які потребують не лише допомоги по господарству, а також співчуття, розуміння, підтримки. Часом буває так, що навіть коротка розмова з літньою людиною може принести радість, викликати посмішку на її обличчі. Є працівники, які вже понад 25 років повністю віддаються роботі, це Глиняна Наталія Василівна, Годебська Олена Василівна, Касьяненко Людмила Олександрівна, Кузнецова Марина Олександрівна, Смакограй Наталя Михайлівна, Тюріна Галина Павлівна. Для цих людей підопічні з часом стають рідними, тому часто виконують особисті доручення, які не входять у їхні обов’язки.

Всього у Терцентрі 27 соціальних робітників (це ті люди, які надають послуги за місцем мешкання підопічних). Навантаження на одного працівника — 10 підопічних.

Зараз кількість безоплатних послуг у Терцентрі зменшується, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів. Зрозуміло, що багатьом підопічним це не подобається, адже протягом довгих років соціальні робітники надавали велику кількість послуг безкоштовно. Але більшість ставиться з розумінням.

Відгуки відвідувачів Терцентру

Постійні відвідувачі висловлюють вдячність соціальним працівникам, соціальним робітникам та керівництву Територіального центру соціального обслуговування за уважність, людяність, доброзичливість, чуйність, співчуття і допомогу у скрутних ситуаціях.

У будь-якому віці жінка залишається жінкою — вона хоче бути жіночною, гарною, доглянутою. Але не всі можуть собі дозволити похід до косметичних салонів. Ось тут і стають у нагоді послуги фахівців, які працюють у Терцентрі. Кабінети майстрів манікюру, педикюру, перукарів — мають сучасний вигляд, там приємно знаходитися відвідувачам та й самим працівникам. Фахівці — привітні, отримують задоволення від того, що роблять інших людей щасливішими.

Постійна відвідувачка Терцентра пані Тамара користується послугами фахівців вже не один рік і дуже задоволена.

— Працівники тут уважні, акуратні, люб’язні. Вони не тільки професійно виконують свою справу, а й по-доброму ставляться до відвідувачів. З ними можна поговорити, завжди уважно вислухають. Тож виходиш звідси з гарним настроєм, молодшою і зовні, і душею.

Хоча послуги і платні, але ціни доступні для людей поважного віку. І все це у затишному приміщенні з доброзичливими, уважними працівниками. Як вже згадували, деякі категорії населення отримують ці послуги безкоштовно.

Дуже вдячна майстрам і пані Валентина, яка теж отримує увесь комплекс краси.

— Дуже задоволена роботою фахівців. Отримую всі можливі процедури, включаючи масаж. Вдячна за можливість отримання цих послуг і дешево, і якісно. У нашому віці та з нашими пенсіями відвідування салонів було б неможливим.

Гарна зачіска, підведені брови, доглянуті руки — і жінка відчуває себе щасливою, в очах з’являється сяйво, навіть забуває про вік та щоденні проблеми…

Працівники Терцентру Каховської міськради докладають максимум зусиль для задоволення потреб громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Щоденно надають їм соціальне обслуговування і підтримку, працюють над охопленням більшої чисельності осіб, яким необхідні відповідні послуги та створюють, по можливості, такі умови, щоб люди відчували себе в нашому суспільстві захищеними.

Територіальний центр соціального обслуговування знаходиться за адресою: м.Каховка, вул.Гоголя,65 (тел. 066-306-49-89).
Тут ви зможете отримати детальнішу інформацію про послуги, які надає Терцентр та умови прийняття на обслуговування.

Дякуємо за відгук!