«Різдвяні зорі» – вп’яте у Каховці!

IMG_3011Як уже повідомляла наша газета, минулої середи відбувся V, ювілейний, дитячий фестиваль “Різдвяні зорі”. Участь у ньому взяло кількасот дітей з наших міста й району і навіть вихованці недільної школи з Херсона. Майже повною була тепер уже тепла глядацька зала Палацу культури “Меліоратор”, працівники й гуртківці якого (на чолі з автором сценарія та ведучою свята Оленою Волковою) підготували чудове свято для дітей і дорослих. Зі словами поздоровлень виступали почесні гості: єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, заступники міського голови Віталій Чернявський і голови райдержадміністрації Ольга Вакулич та організатори – засновники громадської організації “Православний батьківський комітет” і благодійного фонду “Лепта” Ігор і Світлана Бжезицькі. Звичайно, по закінченні фестивалю всі його учасники отримали солодкі дарунки, ювілейні буклети (також і гості) та пам’ятні диски з аудіозаписами найкращих номерів минулорічного фестивалю.
А перед початком концертної програми у фойє Палацу культури розгорнулася чудова виставка сувенірів від юних і дорослих майстрів нашого регіону. Волонтери “Лепти” дарували квіточку з цукерки кожному, хто здійснював грошову пожертву у скрині благодійного фонду. Кошти від ярмарку знову будуть передані на допомогу в лікуванні – хворим на лейкоз маленьким каховчанці Валерії Слівіній та мешканцю  Таврійська Сергію Шевчику.
Загалом же фествиаль «Різдвяні зорі» – то лише один із заходів масштабної акції «Ой, радуйся, земле!», яка вже також стала традиційною і з кожним роком долучає до  себе нових і нових учасників. Вельми плідною цьогоріч стала співпраця БФ “Лепта” з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Для 50 малозабезпечених і багатодітних родин вони  підготували продуктові набори: овочі від каховських фермерів; соки, крупи, цукор від місцевих підприємців та навіть ковбасу до святкового столу «з рідного м’яса від «Каховських ковбас». У той час, коли всі святкували Новий рік, волонтери «Лепти» стукали в двері до благодійників – місцевих підприємців – і в результаті подарували радість сім’ям, в яких  виховується  124 дитини. А 17 січня, теж за матеріальної підтримки спонсорів-підприємців, близько 100 каховським школярам пільгових категорій (під опікою, з багатодітних  і малозабезпечених родин) були вручені різдвяні дарунки  – солодощі та  предмети шкільного приладдя.
В наш час до України приходить багато різних традицій з-закордону, і, чесно кажучи, не всі вони нам потрібні. Але ця європейська традиція – напередодні свята звернути увагу на  людей, які опинились в складних обставинах,  протягнути їм руку допомоги, подарувати радість – актуальна і дуже потрібна для нашого суспільства.
Фото Олександра ГЛУЩЕНКА.

Дякуємо за відгук!