Депутати збільшили фінансування громадського формування “ЩИТ” майже в половину

На виконання заходів програми підтримки діяльності Каховського міського громадського формування з охорони громадського порядку “Щит” на 2021 рік було передбачено 560 тис. грн. З них — 20 тис. пішло на придбання нової уніформи, інше — на грошове заохочення.

На останній сесії міськради була прийнята нова програма, вже на 2022 рік, згідно якої асигнування збільшили до 770 тис. грн, які повністю витратять на заохочення членів формування та податки з нього. Зазначимо, що на розгляд депутатів виносилась пропозиція по зниженню суми, яку виділятимуть на діяльність “Щита” на 120 тис. грн, однак більшість депутатів категорично відмовилась підтримати це рішення, наголошуючи на важливості роботи, яку проводить ГФ.

Збільшення фінансування, згідно пояснень, наданих в програмі, сприятиме зниженню рівня злочинності та адміністративних правопорушень у місті, покращенню профілактики правопорушень у цілому та, в першу чергу, в середовищі неповнолітніх і молоді.

Станом на кінець 2021 року у громадському формуванні нараховується 14 осіб.

За минулий рік, крім щоденного патрулювання вулиць, було здійснено 149 спільних з поліцією рейдів. За різні правопорушення та за підозрою в скоєнні злочинів затримано 142 особи. Спільно з працівниками поліції розкрито 50 злочинів. Здійснена охорона громадського порядку на 97 масових заходах. Профілактовано 286 осіб. За порушення Правил благоустрою виписано 22 попередження. Інформовано 350 громадян про недопустимість скоєння правопорушень та злочинів. Відреаговано на звернення 278 громадян. Спільно з працівниками ДСНС здійснено 21 профілактичний рейд в зонах відпочинку. Спільно з офіцерами сектору превенції відділення поліції № 1 здійснено 19 рейдів по дотриманню карантинного законодавства. Надана допомога поліції у розшуку 23 осіб, що підозрюються у скоєнні злочинів.

Формування “Щит” діє в Каховці з 2004 року. У 2020 році фінансування формування припинили майже на рік, що поставило під загрозу його існування. Так, на роботу формування, було виділено всього 50 тис., при запиті в 350 тис. грн.: “Але і цих грошей ми не побачили. Отримали лише 5 тис. грн!” — розповідав тоді керівник “Щита” Петро Матвієнко.

Дякуємо за відгук!