Володимир Іванов взявся за вирішення проблем, озвучених каховськими медиками

Минулого тижня народний депутат України Володимир Іванов зустрівся із працівниками Каховської міської лікарні, аби поспілкуватися про проблеми галузі у регіоні та спільно обговорити шляхи їх вирішення.

Візит відбувся у рамках робочої поїздки до Каховської громади.

Нардеп попросив лікарів озвучити актуальні питання щодо недоліків медичної галузі міста, аби разом із колегами по парламенту він мав змогу ініціювати необхідні зміни.

Вже наступного тижня Володимир Іванов озвучив усі підняті під-час візиту до лікарні проблеми на брифінгу у Верховній раді. За його словами, він щодня отримує десятки звернень та телефонних дзвінків з виборчого округу. Людей турбує загальна ситуація з поширення коронавірусної хвороби в області, а найбільше — рівень завантаження лікарень в їх громадах, наявність ліків та обладнання. Щоб оперувати актуальною та достовірною інформацією, щодо стану надання медичних послуг, він перебуває на постійному зв’язку з головними лікарями кожної опорної лікарні.

Конкретно зараз Володимир Іванов працює над питаннями, порушеними виконуючим обов’язки директора Каховської лікарні Андрієм Федотовим. Зокрема, 25 січня, в рамках депутатського контролю, нардеп скерував ряд запитів до Національної служби здоров’я України.

Одна з ключових проблем, яку наразі будуть вирішувати на рівні Києва — медичне обладнання та стан приміщень Каховської лікарні.

До прикладу, будівлі Каховської опорної лікарні побудовані майже півстоліття тому і за весь час проводились лише дрібні поточні ремонти. Є гостра необхідність в будівництві нового інфекційного відділення та придбання належного обладнання.

— Минулого року за моїм зверненням за кошти державного бюджету для лікарні було придбано монітори пацієнта та апарати штучної вентиляції легень. Та для себе я розумію, що цього недостатньо для системного покращення забезпеченості медичних закладів, — повідомив Володимир Іванов.

Окремо він звернув увагу на питання заробітних плат медиків.

Видатки державного бюджету по медичному напрямку на 2022 рік вперше сягнули позначки 200 млрд. гривень, що на 35 млрд. гривень більше, аніж в минулому році. Саме таке збільшення гарантує анонсовану Президентом України Володимиром Зеленським мінімальну зарплату лікаря.

1 січня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення гарантій оплати праці медичних та фармацевтичних працівників». Цей документ встановлює нашим медичним працівникам такі обсяги мінімальних заробітних плат: 20 тисяч гривень лікарям та 13,5 тисячі гривень для медичних сестер. У січні усі вони отримали підвищені зарплати, відповідне фінансування передбачене у державному бюджеті.

— Як народний депутат, буду і надалі продовжувати робити все від мене залежне для покращення матеріально-­технічної бази наших медичних установ. Система охорони здоров’я у 2022 році, без перебільшення, — один із найбільших пріоритетів у Державному бюджеті. Закликаю усіх активно інформувати та сприяти колективній роботі задля майбутнього медицини нашої Херсонської області, — закінчив виступ нардеп.

Дякуємо за відгук!