Захоплення дамби та масові заворушення: на Херсонщині відбулися масштабні навчання МВС

Масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС відбулися неподалік адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Проходили тренування чотири дні. Фінальний етап провели в Каланчаку. Спеціально заради навчань Херсонщину відвідав Президент України Володимир Зеленський.

Під час брифінгу він відповів на запитання здебільшого закордонних журналістів. Мас-медіа цікавила ситуація з російською агресію та підготовка України до ймовірного вторгнення ворога.

-Ми повинні як держава розраховувати на себе, своїх військових та громадян. І повинні бути готовими в будь-який день. Я вважаю, що на сьогодні в інформаційному просторі забагато інформації щодо глибокої повномасштабної війни з боку Російської Федерації. Навіть вже кажуть відповідні дати. Ми працюємо в щоденному режимі, отримуємо інформацію від нашої розвідки. Ми вдячні всім за допомогу, вдячні й іншим розвідкам, інших держав. Також працюємо окремо і на дипломатичному рівні, спілкуємося щоденно з керівництвом різних держав, лідерів різного рівня. Тому що вважаємо, що дипломатичний шлях це єдиний шлях щодо деескалації і в принципі деокупації, — зазначив Володимир Зеленський.

За легендою навчань, поблизу адмімежі з тимчасово окупованим Кримом деструктивні сили влаштували провокації. Через соцмережі та ЗМІ розкачали місцеве населення, запевняючи про наміри влади відключити електроенергію і т.д. Виникли масові заворушення. На умовній дамбі, де перекрито водопостачання до тимчасово окупованого півострова «тітушки» почали безчинства. Стратегічний об’єкт збиралися підірвати, аби пустити воду на Крим.

В МВС показали як би реагувала поліція в реальній ситуації. До місця заворушень підтягнулися правоохоронці,  частина з них висадилася на гелікоптері. Порушників затримали за так званою скандинавською методикою — коли до неозброєних провокаторів застосовується мінімум сили.

– Локалізували, відтіснили, затримали і потім працювали вибухотехніки. Це був модуль, в якому працювали і спецпризначенці зі знешкодження озброєних злочинців, і робота з правопорушниками, які заблокували цю дамбу, — розповів заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

Потім епіцентр навчань перемістився вже до самого Каланчака. Тут деструктивні сили влаштували мітинг. За легендою навчань були одночасно захоплені будівлі поліцейського відділення та селищної ради. Поліційні підрозділи продемонстрували, що готові реагувати максимально оперативно і в такій ситуації.

У навчаннях взяли участь близько 1300 правоохоронців. Крім співробітників поліції з декількох областей України, це Нацгвардія,  прикордонники, ДСНС. Як зазначив Президент Зеленський, подібні тренування відбудуться у всіх прикордонних регіонах України.

Марина САВЧЕНКО. Фото ГУНП.

Дякуємо за відгук!