Завод у Каховці через борги продав стадіон “Авангард”

Викупити спортивний об’єкт виявилося 12 охочих.

ПрАТ “Каховський завод електрозварювального устаткування” продав розташований в центрі Каховки стадіон “Авангард”. Аукціон, який відбувся 11 лютого, виграло київське ТОВ “Вуд Сервіс Енерго”. Воно запропонувало заплатити за стадіон 6,047 млн гривень, що майже вдвічі більше стартової ціни — біля 3,5 млн грн.

За даними YouControl, компанія “Вуд Сервіс Енерго” зареєстрована в 2015 році зі стартовим капіталом 1 тис. грн. Вона займається лісопильним та стругальним виробництвом, а також торгівлею.

Загалом участь в аукціоні подали 12 учасників. Але частину з них відхилили через несплату гарантійного внеску.

Комплекс будівель і споруд стадіону “Авангард” загальною площею 310 кв м, збудованих у 1963 році та земельну ділянку в 1,94 га виставили через борги підприємства. Завод-власник об’єкту, як відомо, нині не працює і має багатомільйонні борги по заробітній платі своїм працівникам. 2 роки тому ПрАТ “КЗЕЗУ” вже виставляв стадіон на торги на “голландському” аукціоні зі стартовою вартістю в 25 млн грн. Проте охочих його придбати тоді не знайшлось.

Свого часу стадіон належав міській громаді, хоча завжди був закріплений за підприємством. Акт прийому-передачі спортивного об’єкту заводу оформили у 1998 році. А ось земельну ділянку під стадіоном Каховська міськрада продала ПрАТ “КЗЕЗУ” у 2004 році за 258 тис. грн. без ПДВ, що за тодішнім курсом становило менше ніж $50 тисяч. Тоді ж міськрада продала акціонерному товариству й величезну земельну ділянку під самим заводом, для розширення якого у 1970-х знесли цілий житловий квартал. Зрештою, за 10,33 га землі громада отримала лише півмільйона гривень, що за курсом 2004 року становило біля $94 тисяч.

За інформацією начальника управління праці та соцзахисту населення Каховської міськради Андрія Скрипніченка, через численні звернення до суду працівників заводу, накладено арешт на розрахункові рахунки, касу та майно ПрАТ “КЗЕЗУ”. Загальна сума заборгованості підприємства по зарплаті складає станом на 1 січня 2022 року майже 48 млн грн.

Голова правління ПрАТ “КЗЕЗУ”, Герой України та почесний громадянин міста Каховка Ярослав Микитин спочатку причину заборгованості пояснював помилкою фінансового директора, через яку завод залишився без обігових коштів. Проте згодом він заявив, що головною причиною боргів є проблеми з замовленнями і їхньою сплатою.

Виплатити всі борги підприємства обіцяли спочатку до травня 2021 року, згодом до вересня 2021 року. Однак цього так і не сталось.

Як повідомляв “Новий день”, з підприємства почали масово звільнятися працівники, а сам завод не працює з травня 2021 року.

Олег БАТУРІН.

Дякуємо за відгук!