Зарплати голів громад на Херсонщині торік знову виросли

Найбільші зарплати отримують голови Іванівської, Нижньосірогозької та Олешківської територіальних громад.

Доходи голів міських, селищних та сільських громад Херсонщини у 2021 році продовжили зростати. Про це свідчать дані про їхні заробітні плати, надані органами місцевого самоврядування у відповідь на наші запити на отримання публічної інформації.

Чи не найбільше зросли доходи Іванівського селищного голови Генічеського району Віктора Дебелого. Загалом у 2021 році він отримав 809,1 тис. грн, що майже на 130 тис. грн більше, ніж у 2020 році. Левова частка його зарплати складає премія, яка в декілька разів перевищує його оклад. Приміром, у грудні він отримав премію в майже 52,5 тис. грн.

Його перша заступниця Вікторія Щастлива в 2021 році отримала 517 тис. грн, заступник Олександр Бабуцький — 402 тис. грн, секретар Іванівської селищної ради Інна Попурій — 430,5 тис. грн.

Нижньосірогозький селищний голова Генічеського району Дмитро Такаджи в 2021 році отримав 741,6 тис. грн, що майже вдвічі більше того, що він задекларував у 2020 році, коли працював також на керівних посадах у Генічеській та Нижньосірогозькій райдержадміністраціях. Разом із окладом, звичними доплатами, одноразовою щорічною матеріальною допомогою на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань щомісяця він отримував премію, яка переважно складала біля 30 тис. грн. Найбільшу ж премію він отримав у грудні 2021 року — 36,5 тис. грн.

Щомісячні премії у його заступників Сергія Дашковського і Оксани Полуекто та секретаря селищної ради Світлани Кутіщевої на порядок менші — в межах 12-13 тис. грн.

Міський голова Олешок Херсонського району Євген Рищук у 2021 році отримав майже 726,4 тис. грн. Його перша заступниця Тетяна Гасаненко — 756 тис. грн, заступник Сергій Єложенко — 449,4 тис. грн, секретар Олешківської міськради Віктор Сирота — майже 683,5 тис. грн.

Деякі селищні та сільські ради так і не надали нам відповідь на наші запити. А з відповіді Новотроїцької селищної ради Генічеського району не зовсім зрозуміло, яку саме зарплату нарахували посадовцям у 2021 році. З неї також виходить, що ані селищний голова Петро Збаровський, ані всі його заступники торік не були жодного дня у відпустці або на лікарняному і не отримували матеріальної допомоги навіть на оздоровлення. Згідно наданими селищною радою видами нарахувань торік Петро Збаровський отримав орієнтовно 680 тис. грн.

Міський голова Берислава Олександр Шаповалов у 2021 році отримав 654,1 тис. грн. У 2020 році його зарплата становила майже 613 тис. грн.

Зарплата його першого заступника Сергія Шматова торік становила 517,7 тис. грн, керуючої справами виконкому Лариси Дамаскіної і секретаря Бериславської міськради Світлани Лужецької — майже по 500 тис. грн.

Виросла зарплата міського голови Генічеська Олександра Тулупова. Якщо в 2020 році він задекларував 455 тис. грн, то в 2021-му він отримав майже 654 тис. грн.

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко отримав у 2021 році 647,8 тис. грн. Це менше, ніж він задекларував у 2020 році — майже 738 тис. грн.

Селищний голова Верхнього Рогачика Каховського району Світлана Коротун отримала торік 582,5 тис. грн. У 2020 році вона задекларувала зарплату на цій же посаді в 376 тис. грн.

Сільський голова Зеленого Поду Каховського району Олена Пелешок у 2021 році отримала майже 567,2 тис. грн.

У міського голови Голої Пристані Скадовського району Олександра Бабича зарплата торік становила 560 тис. грн.

Селищний голова Великої Олександрівки Бериславського району Наталія Корнієнко отримала у 2021 році майже 455 тис. грн. Як і у її колеги з Нової Каховки це менше, ніж у 2020 році. Тоді Наталія Корнієнко задекларувала зарплату в 518,2 тис. грн.

У селищного голови Нововоронцовки Бериславського району Володимира Марчука зарплата у 2021 році становила майже 400 тис. грн. У селищного голови Любимівки Каховського району Сергія Коновалова — майже 353 тис. грн.

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв отримав майже 328,5 тис. грн. А селищний голова Лазурного Сергій Бєлік — 307,6 тис. грн.

Як і в попередні роки чи не найменшу зарплату з-поміж колег по області отримав селищний голова Горностаївки Каховського району Дмитро Ляхно — майже 262,2 тис. грн. Його зарплата не включала жодної премії і лише одну матеріальну допомогу на оздоровлення в 12 тис. грн.

Зарплата в. о. селищного голови Білозерки Олени Козачек за березень — грудень 2021 року становила 378,3 тис. грн, а заступниці селищного голови Тетяни Самойлової торік — майже 488 тис. грн.

Що стосується міського голови Херсона Ігоря Колихаєва, то він не отримував премій або матеріальної допомоги. Його зарплата за весь минулий рік склала майже 190 тис. грн, або зазвичай 14-16 тис. грн/міс. У всіх його заступників зарплата була в рази більшою. Приміром, нещодавно звільнений заступник мера Олександр Лук’яненко отримав торік 760 тис. грн, а заступниця мера Оксана Рукавішнікова — майже 766 тис. грн.

Великі розбіжності в розмірах зарплат голів громад пояснюються відсутністю законодавчих обмежень.

— Якщо з зарплатами медиків, освітян, державних службовців усе більш менш зрозуміло, то з тим, що робити з зарплатами в місцевому самоврядуванні держава ніяк не визначиться, — прокоментувала “Новому дню” директорка Херсонського регіонального відділення асоціації міст України Лариса Оленковська. — Досі в Україні не врегульовані рівні зарплат посадовців сільських, селищних, міських рад на законодавчому рівні. Їхні оклади зазвичай є меншими за мінімальні зарплати в Україні. Саме тому в місцевому самоврядуванні змушені балансувати і за рахунок різноманітних премій нараховувати більші суми. Такий підхід неправильний, тому наша асоціація працює над тим, щоб домогтися встановлення нормальних окладів на місцевому рівні. І тоді посадовці перестануть шукати способи підвищити собі зарплати за рахунок тих же премій.

Стелю зарплат службовців місцевого самоврядування має визначити законопроєкт №6504, який готуються винести на розгляд Верховної Ради. У цьому документі пропонується встановити граничний розмір премій і надбавок у 30% від посадового окладу.

— Зараз ці надбавки можуть сягати 100-200%. Тобто, сьогодні сама зарплатня не є основою заробітку посадовця. Отже, він залежний від премій і надбавок та, фактично, від політичного керівництва в громаді. І це — проблема, бо з’являються ризики домінації лояльності над професійністю, що вкрай небезпечно, — вважає народний депутат України Віталій Безгін.

На його думку, держава має регулювати верхній рівень зарплати посадовців тих органів місцевого самоврядування, які залежні від базової державної дотації.

— Бо якщо громада сама віддає частину грошей в державний бюджет, то навіщо державі втручатися в питання її зарплат? — додав він.

Олег БАТУРІН.

Інфографіка автора.

One thought on “Зарплати голів громад на Херсонщині торік знову виросли

Дякуємо за відгук!