Українці звітуватимуть за кожну гривню: Мінфін готує нові методи контролю за доходами громадян

Міністерство фінансів України розпочало підготовку законопроекту про нові, ще жорсткіші методи контролю за доходами всіх громадян країни. Планується, що до кінця зими 2022 року документ буде готовим, його винесуть на обговорення.

Фінансовий моніторинг в Україні запущено давно, банки відслідковують великі транзакції та, у разі виникнення підозр, блокують їхнє проведення. Щоб здійснити платіж, українцям необхідно надати документи, що підтверджують легальність отримання коштів. Впровадження нових непрямих методів контролю над доходами громадян спростить фінмоніторинг для банківської системи.

Відслідковувати рух коштів стане набагато простіше, при цьому контролювати будуть не лише великі витрати, а й невеликі, наприклад, оплату комунальних послуг або покупку одягу.

За словами голови Союзу споживачів комунальних послуг (СПКУ) Олега Попенка, влада України намагається запровадити жорсткий фінансовий моніторинг у країні, яка страждає від значної економічної кризи і є чи не найбіднішою країною Європи. Але при цьому не ухвалюються закони, які давно діють у розвинених країнах, наприклад, у США.

2 thoughts on “Українці звітуватимуть за кожну гривню: Мінфін готує нові методи контролю за доходами громадян

Дякуємо за відгук!