Небесній сотні вдячні за свободу: у Каховці вшанували героїв небесної сотні

20 лютого в Україні на державному рівні вшанували Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. В цей день, у неділю, у Каховці відбулася смолоскипна хода та мітинг — реквієм.

На мітингу-реквіємі були присутні керівники міста, учасники подій Революції Гідності, волонтери, активісти, військові та жителі міста.

«8 років тому 107 героїв України обміняли свої безцінні життя на нашу свободу під час Революціі Гідності. Це були чиїсь діти, батьки, матері, просто студенти, лікарі, вчителі…. 8 років пройшло, але ні ми, ані наші нащадки не мають права забути дзвін, що розбудив націю та змобілізував країну перед обличчям ворога. Подвиг Небесної Сотні надихнув сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією», – звернувся до всіх присутніх міський голова Віталій Немерець.

Микита Зеленяк, учень ЗОШ N4, зачитав свій авторський вірш, присвячений трагічним подіям на майдані. А учасник Євромайдану, активіст Юрій Біліченко згадав, з тугою в серці, всі дні, до останньої хвилини, його перебування у вирі подій в жахливі лютневі дні 2014 року.

Героям Майдану, героям АТО, які померли за світле майбутнє України, мирним жителям, які полягли в неоголошенній війні на Сході України була присвячена хвилина мовчання.

Біля стіни памʼяті містяни запалили свічки.

Сотні сердець згоріли за перемогу і запалили ще мільйони сердець. Ми дякуємо Героям Небесної сотні, дякуємо воїнам світла, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму! Нехай навіки живе памʼять та гордість в наших серцях.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ТИМ, ХТО ЗАГИНУВ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

Каховська міська територіальна громада

Дякуємо за відгук!