Юлія Копейко: «Всі мої попередні перемоги – то сходинки до рівня конкурсу Горовиця»

DSC0861713-річна шестикласниця фортепіанного відділу Каховської школи мистецтв Юлія Копейко, володарка вже близько трьох десятків дипломів лауреата обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів, стала учасницею Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, що пройшов у Києві з 17 по 24 квітня.

Цьогоріч там був зібраний дуже показний склад журі, до якого увійшли видатні музиканти з Іспанії, Італії, Німеччини, США, Франції. Головою журі став заслужений артист України, професор Національної музичної академії України ім.. П.Чайковського Валерій Козлов.

У номінації «Горовиць-Дебют» разом із нашою землячкою брали участь 69 маленьких піаністів з 12 країн світу: Австралії, Японії, Китаю, Канади, Великої Британії, Швейцарії, Грузії, Молдови, Туреччини, Росії, Білорусії та, звичайно, України. Всі ці діти – здебільшого вже справжні професіонали, переможці міжнародних, національних або регіональних конкурсів. Дехто за фортепіано – з 2-річного віку, і сьогодні більшість із них займається в спеціалізованих музичних школах.

– Саме тому участь Юлії у такому престижному конкурсі – це справжній прорив не тільки для моєї учениці, а й для нашої школи мистецтв та й для міста в цілому, – зазначає її викладач, завідувач фортепіанного відділення школи Раїса Подакова. – Адже в нашій історії таке відбулося вперше! І перед поїздкою, і в самі конкурсні дні Юля займалася за фортепіано по 3-4 години на добу, цілковито усвідомлюючи, на змагання якого високо рівня вона потрапила. І дійсно, навіть я іноді, як-то кажуть,«не вірила своїм очам» – під час виступу я бачу дітей, але чую гру дорослого майстра. Та треба віддати належне Юлії – вона грала, як ніколи до того! А програма у дівчинки була вельми серйозна: твори Баха, Гайдна, Сметани, Рахманінова, Кармінського, Зірінга… За умовами конкурсу кожен його учасник мав відіграти 10 творів протягом 25 хвилин. Для тендітної Юленьки то було справжнє випробування, яке вона пройшла з честю.

Те ж саме стверджує і директор Каховської школи мистецтв Оксана Прокопович, яка також була присутньою на конкурсі в числі глядачів, уболіваючи за одну з найталановитіших учениць школи:

–         Юленька – то наша гордість. Її виступ в конкурсі такого рівня – то ще одна славна сторінка нашої історії. У Києві я слухала її виступ, затамувавши подих, і не переставала захоплюватися її витриманістю та внутрішньою силою. На сцені був помітний весь її колосальний труд і повна самовідданість музиці. Крім техніки виконання, зовсім ще юна дівчина, як справжній знавець своєї справи, зуміла донести до слухача й стиль кожного композитора, подих тих часів, коли був написаний кожен твір… І я певна – ми ще не раз пишатимемося нашою ученицею, і в майбутньому вона ще більше уславить своє рідне місто!

А між тим, крім цього конкурсу, Ю.Копейко разом із цьогорічною випускницею КШМ Уляною Редькіною встигли відзначитися ще на одному форумі – Міжнародному фестивалі-конкурсі музичного мистецтва «Київський колорит», що відбувся у березні. У номінації «Ансамбль» дівчата посіли ІІ місце, удостоївшись честі грати на гала-концерті. До речі, для цього вони обрали твір ново каховського дитячого композитора Любові Працюк – однієї з натхненниць музичного конкурсу «Каховка запрошує!». У сольній програмі Юлія також посіла ІІ місце, а Уляна – перше!

Спілкувалася Ірина СОШНІКОВА

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!