«Круглий стіл» у міському товаристві інвалідів «Надія»

DSC_8804був присвячений актуальній темі «Виконання та впровадження на місцевому рівні соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича». Крім активістів товариства за чашкою духмяного чаю 8 липня зібралися й запрошені гості: від Партії Регіонів – представник її молодіжного крила В.Рожко та відома каховчанам у минулому як успішний начальник міського Управління праці та соціального захисту населення, а нині керівник Каховської міської проектно-аналітичної групи  В.Шелестова; від Управління – провідний спеціаліст сектору побутового та соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів Т.Атлеснова й завідуюча сектором опрацювання заяв та прийняття рішень В.Парій. Серед питань, які вони роз’яснювали присутнім – правовий захист інвалідів, доступність до правосуддя, медичного й транспортного забезпечення, працевлаштування, освіти, забезпечення прав жінок і дітей, надання державної підтримки, затвердженої Президентом України.

Незабаром у Києві відбудеться конференція на тему «Дотримання в Україні чинного законодавства та нормативно-правових документів щодо соціального і правового захисту людей з інвалідністю, відповідно до конвенції ООН про права інвалідів».  У зв’язку з цим присутні висловили свою думку та сформулювали пропозиції про внесення змін до Законодавства щодо людей з обмеженими можливостями.

Лейтмотивом зустрічі лунала впевненість у тому, що інвалід не повинен самотужки «вибивати» те, що йому належить за законодавством, те, що записано в Конституції та Законах України. Як негативні моменти відзначалися відсутність контролю за виконанням законодавчо-правових актів, зокрема, права на освіту, охорону здоров’я, працевлаштування, доступу до правосуддя, інформації. Серед пропозицій від членів товариства – створення атмосфери й умов, у яких дитина-інвалід, уже починаючи з дитсадочка, а потім у школі буде рівною серед своїх ровесників, не відчуватиме  приниження й перепон у здобутті освіти й проведенні дозвілля через свої фізичні можливості. Дбати про інвалідів необхідно не на словах, а на ділі, обов’язково систематично аналізуючи, чи відповідають прийняті закони сьогоденню. Нагальною потребою зараз також є прийняття Закону «Про статус інваліда в Україні» та впровадження досконалої адресної допомоги.

Людмила ПРИЧИНА, голова товариства «Надія», помічник-консультант на громадських засадах депутата Верховної Ради України М.Опанащенка

Фото Ірини СОШНІКОВОЇ

 

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!