Міська освіта до навчального року готова

освыта готова27 серпня у залі МПК «Меліоратор» відбулася міська освітянська конференція. Традиційна доповідь-звіт про роботу відділу освіти Каховської міської ради  цього року була присвячена нагальній темі – модернізації освітньої галузі нашого міста,  що відбувається за напрямками: оптимізація мережі освітніх закладів, поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, зміцнення навчально-матеріальної бази закладів, забезпечення фахового зростання педагогів.
Враховуючи потреби і запити громадськості щодо забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти, в місті функціонує 7 денних шкіл, в яких навчається 3389 учнів. Проте, протягом останніх трьох років спостерігається тенденція до зменшення кількості учнів загальноосвітніх шкіл міста. Так, у  зв’язку зі зменшенням контингенту учнів у червні 2013 року закрито середню вечірню школу, учні якої продовжать навчання у вечірніх класах на базі ЗОШ №1. Збережено мережу позашкільних навчальних закладів, на базі яких розвивають свої нахили і здібності 1528 вихованців, що становить 45% від загальної кількості учнівської молоді – і ця цифра є відносно сталою уже кілька років поспіль. У закладах освіти оптимізовано мережу груп продовженого дня, у 2010/11 навчальному році було відкрито додатково ще групи на базі ЗОШ №1 та СЗОШ №2. З метою забезпечення потреб дітей у здобутті дошкільної освіти вирішується питання про відкриття у 2013 році додаткової групи з короткотривалим перебуванням в я/с № 8 «Іскорка». Стан забезпечення учнів підручниками становить 92% від потреби. Стовідсотково виконується  план завезення підручників до ЗНЗ.
Забезпечення шкіл навчальними комп’ютерними комплексами становить 11 комплексів на 7 шкіл; на 1 комп’ютер припадає 28 учнів. Це дозволить організувати викладання курсу «Сходинки до інформатики» у 2-4-х класах  з 1 вересня 2013 року. 4 заклади мають сучасні комп’ютерні комплекси (термін експлуатації до 5 років). У СЗОШ №2 та гімназії відкрито 2 нових комп’ютерних класи. 92% учителів володіють комп’ютером, 82% використовують  інформаційно-комунікаційні технології під час викладання навчальних предметів. 100% керівників використовують  інформаційно-комунікаційні технології в  управлінській діяльності. Але прикро, що 95 комп’ютерів у різних закладах уже застаріли.
Керівники міських навчальних закладів: Н.Лазькова (ДНЗ «Веселка»), Г.Гондарева (ЗОШ №4), Л.Брит (СЮТ) ділилися позитивним досвідом роботи своїх педагогічних колективів та звертали увагу влади на нагальні потреби освіти.
Разом зі словами привітань кращим із кращих вручали нагороди почесні гості конференції: міський голова О.Карасевич та його заступник В.Чернявський, начальник служби у справах дітей Херсонської облдержадміністрації О.Міхеєва, голова міської організації Партії Регіонів О.Приходько. Нагороди Академії педагогічних наук отримали педагоги Каховської гімназії О.Амєліна, Н.Пашковська, З.Дорошенко, Л.Карпенко, Н.Шибун, О.Татунова та Т.Черенкова.​ Подяки та медалі Національного олімпійського комітету за особливий внесок в олімпійський рух удостоєний учитель фізичної культури ЗОШ №3 А.Осінній (він – один з 5 нагороджених по Україні, єдиний представник Херсонської області!). Почесні грамоти обласної ради одержали керівники ДНЗ «Іскорка» І.Дороган та гімназії О.Амєліна. Відповідно до Програми стимулювання кращих педагогічних працівників в галузях дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2011-2015 роки стипендіями у розмірі 2000 грн. та грамотами міського голови нагороджені  Н.Пашковська і С.Стрельчук (гімназія), Г.Пінчук (ЗОШ №6), С.Лук’янова (ДНЗ «Іскорка») та І.Філоненко (СЮН). Грамоти міського голови також отримали Г.Гондарева, К.Романюк, Л.Ковтун (ЗОШ №4), Т.Трубаєва (ДНЗ «Іскорка»), Л.Боброва (ЗОШ №5), Л.Горбач та Н.Бірюкова (ЦДТ), В.Мороз (ЗОШ №1). За відмінну підготовку до нового навчального року грамотами міського голови нагороджені колективи гімназії, СЮТ та ДНЗ «Іскорка» (другий рік поспіль). За організацію й проведення відпочинкової кампанії 2013р. були відзначені Каховська гімназія, СЗОШ №2, ЗОШ №4, ЦДТ. Грамоти Департаменту освіти, молоді та спорту одержали досвідчені педагоги Н.Дуденко, В.Куліш, Л.Авдієнко, І.Косарева, І.Фурманова, О.Мандриця. Видавництво «Шкільний світ» нагородило  учасників ХІІ Всеукраїнського огляду-конкурсу «Панорама творчих уроків-2013» вчителів СЗОШ №2 Г.Соломахіну, Н.Дирдіну, О.Бойко та О.Трапезнікову. Ще 9 колективів і 26 педагогів отримали грамоти відділу освіти. Голова міської організації профспілки освітян Є.Герман передала обласні нагороди колективам гімназії та ДНЗ «Оленка».
Свої вітання педагогам міста адресували їхні колеги з відділу освіти Каховської райдержадміністрації, професійного ліцею сфери послуг (директор М.Гончар передав подарунок – прапор міста Каховка, зшитий ліцеїстами) та учні міських шкіл.

Дякуємо за відгук!