Постав питання міському голові

OLYMPUS DIGITAL CAMERAМешканка Каховки З.Нікітіна  звернулась до редакції «Каховської зорі» з листом-скаргою на те, що працівники КП «КТП» працюють на прибиранні міста безвідповідально: «… Кто совестный, тот гребёт, кто бессовестный, тот сидит на скамеечке, а кто и гребёт, то как попало… Почему бы не закрепить каждый участок за определённым работником и пусть отвечает, чтобы было с кого спросить… Тысячи окурков (ещё с зимы) лежат на газоне возле дома № 71 по ул. Пушкина… А как бы хотелось жить в красивом, чистом городе и гордиться им».
– Повністю погоджуюсь з шановною Нікітіною З.А. Мені б теж хотілося жити в чистому місті, де мешканці викидають недопалки в урни (їх у місті 140, не рахуючи сміттєвих майданчиків), а не на тротуари і газони. Вкотре повторюю добре відому істину: чисто не там, де прибирають, а там де не смітять.
Дуже б хотілося закріпити ділянки за працівниками, це просто наша давня мрія. Але біда в тому, що ділянок в місті 48 (за нормами площі на одного працівника), а працівників  в КП «КТП»  лише 11: 9 жінок (озеленювачів-поливальників-прибиральників і старших куди пошлють) і 2 косарі.
Звісно, 11 чоловік не в змозі прибрати усе сміття, яке розкидають по місту 37 тисяч його мешканців.
Утримання 48 робітників з прибирання обійшлося б міському бюджету в додаткові 1,3 млн.грн. Чи не занадто дорога ціна за підмітання наших з вами недопалків? Але питання навіть не в цих коштах, а в тому, що бажаючих працювати двірниками за мінімальну заробітну плату просто немає.
Та й ті робітники, що зараз працюють, – як пише З.Нікітіна, – недостатньо відповідальні, бо не прибрали «…весь мелкий мусор, бумажки и сигареты», тому «необходимо принять меры и наказать нерадивых…».
Можливо, ці дев’ять жінок-трудівниць, на чийсь погляд, недостатньо старанні і відповідальні. Можливо… Але, як на мене, то вони просто святі у порівнянні з тими, хто звик залишати на газонах
«…мелкий мусор, бумажки и сигареты». І які міри до них можна застосувати при мінімальній заробітній платі і рівню «престижності» їх роботи? Хіба що звільнити? То нехай відгукнуться ті старанні, відповідальні працівники, які готові за 1417 гривень вісім годин на добу якісно прибирати і ретельно вигрібати за нами недопалки і сміття. Усіх бажаючих з нетерпінням чекають в КП «КТП».
Взагалі мене дуже насторожує позиція: звинуватити тих, кого зручніше; перекласти відповідальність на когось іншого. Хоча насправді боротися потрібно не з наслідками, а з причинами. А основна причина великої кількості сміття на газонах – низька культура поведінки, невихованість та байдужість жителів до свого міста.
Наближається зима і мешканці Каховки турбує, чи буде тепло в їхніх квартирах взимку? Частина свєтловчан не бажає або не має фінансової можливості встановити автономне опалення у квартирах. Як їм бути?
– Свого часу було зроблено обстеження теплопостачальних мереж міста, виготовлена схема теплового балансу. Спеціалісти дійшли висновку, що в центральній частині міста доцільно зберегти компактну централізовану систему теплопостачання, а от централізована система в ж/м Свєтлово є вкрай неефективною внаслідок великої довжини ліній, зношеності та великих втрат тепла. На її відновлення знадобилося б 125 млн. грн. Усі розуміли, що це нереально. Тому було прийнято рішення відмовитися від центрального опалення на Свєтлово і поступово перейти на автономне індивідуальне опалення. Станом на цей час у 70 % мешканців житломасиву воно вже є. Але поки що ми зберігаємо центральне опалення, тому що не вирішено питання електрифікації п’яти будинків в ж/м Свєтлово. Цієї зими центральна система ще буде працювати, хоча вона вкрай розбалансована, тому що залишилося мало споживачів. А от витрати комунального підприємства «Котельщик» на утримання розгалуженої, неефективної системи на подачу теплоносія залишились практично на тому ж рівні. Тобто послуги «Котельщика» зі зменшенням кількості абонентів стають усе дорожчими для тієї невеликої кількості споживачів, що залишились. Через рік-два ми змушені будемо відмовитися від утримання централізованої системи через її неефективність і дуже високу вартість.

2 thoughts on “Постав питання міському голові

 • 07.09.2013 о 23:27
  Permalink

  Вы правы, Александр Петрович. Жители у нас просто бессовестные. Но я не думаю, что они стали хуже, чем были лет 10 назад, когда городские власти следили за порядком в городе. Во что превратились площадки для мусора? В мини-свалки. В Светлово возле дома по ул.Мира, 8 контейнерная площадка с двух сторон завалена отходами. А мимо идут жители и гости города в новый супермаркет.Стыдно. Не пора ли, во-первых, наладить взаимодействие ККТП и КУКа по уборке прилегающей территории и в конце-концов взяться за нерадивых жителей.Ну а сначала собственными глазами полюбоваться на это все.Кто-нибудь объезжает территорию города, как это делал, Календарь И.В. когда-то?

  Відповідь
 • 29.11.2013 о 12:53
  Permalink

  А що робив Календар за часи свого перебування на посаді? Лише заривав гроші в міські дороги, та брав відкати від своїх земляків, за ремонті роботи, які проводилися в місті.

  Відповідь

Дякуємо за відгук!