Каховка – зі «Щитом». А як же без нього?

P1640548Останнє десятиріччя житломасив Свєтлово неможливо уявити без громадського формування з охорони громадського порядку «Щит». Він став прообразом муніципальної міліції, про створення якої на державному рівні ведуться поки що тільки розмови. У її необхідності глибоко переконаний міський голова Олександр Карасевич.

Що може бути переконливішим, ніж факти? А вони свідчать: тільки з початку року бійцями формування спільно з працівниками Каховського райвідділу внутрішніх справ здійснено 56 рейдів; за різні правопорушення і за підозрою у скоєнні злочинів затримано 78 осіб; розкрито 9 злочинів. Разом із дільничними інспекторами міліції проведено профілактичну роботу за місцем проживання з 67 особами, з працівниками відділу у справах дітей відвідано 28 неблагополучних сімей. За порушення правил благоустрою в м. Каховка складено 557 попереджень і 32 адмінпротоколи. Спільно зі співробітниками міліції громадської безпеки за графіком і визначеними маршрутами здійснюється патрулювання вулиць не лише житломасиву, а й Каховки.
– Жоден масовий захід не відбувається без участі «Щита»: чи це День міста, чи байкфест. І завдяки цьому – порядок. Повірте, мені є з чим порівняти, бо доводиться бувати на подібних багатолюдних заходах в інших містах, – стверджує Олександр Зікранець, організатор і учасник багатьох форумів.
– Важко переоцінити ту велику допомогу, яку надає «Щит» у наведенні чистоти і порядку на вулицях міста. Складені ними адмінпротоколи діють краще за усні попередження чи умовляння, – долучається до бесіди квартальний зі «Щемилівки» Олександр Тернавський. – Навіть коли треба втихомирити дебошира чи хулігана – міліцію не викликаємо (у неї свого клопоту вдосталь), а звертаємося до голови формування Петра Матвієнка.
Слід зазначити, що опорний пункт з охорони громадського порядку на житломасиві Свєтлово завжди був і залишається острівцем надії і допомоги, куди звертаються свєтловчани зі своїми бідами. Сьогодні він знаходиться по проспекту Ворошилова, 11 – тобто в самому центрі житломасиву. У минулому залишилися ті часи, коли тулився він у приміщенні гуртожитку – без опалення, світла, зв’язку. Тепер це – охайний, просторий, світлий кабінет, устаткований комп’ютером, телефоном, оргтехнікою. По суті – відділок міліції, який займається охороною правопорядку у цьому густонаселеному мікрорайоні Каховки. У цьому офісі – постійне робоче місце і старшого дільничного інспектора міліції Андрія Поздняка, котрий разом з молодшим колегою здійснює прийом громадян. А люди сюди йдуть щодня!
Якої думки відвідувачі про діяльність «Щита»?
– Я живу поблизу дитсадка і школи, часто спостерігаю, як хлопці обходять їх територію, дивляться, щоб не вешталися випадкові люди, не влаштовували ніяких неподобств, – розповідає пенсіонерка Людмила Грицаюк.
– І в наших дворах стало затишніше, не боязно вийти увечері на вулицю, так само спокійні за наших онуків, – додає Валентина Письмена.
Заступник начальника Каховського райвідділу внутрішніх справ Сергій Прудський, котрий очолює міліцію громадської безпеки, цінує ту допомогу, яку надає громадське формування в охороні порядку і профілактиці злочинів.
Тобто «Щит» виправдовує свою назву. Але сьогодні він сам потребує захисту. Причина банальна: немає коштів на його грошове забезпечення. На поточний рік з міського бюджету виділено 80 тисяч гривень, у квітні профінансовано 25 тисяч і – все: формування працює на голому ентузіазмі. Виникла реальна загроза його розпуску і закриття єдиного в м. Каховка опорного пункту охорони правопорядку.
Ця перспектива не на жарт стривожила громадськість міста, своє занепокоєння люди висловлюють і в дзвінках до редакції, і зустрічаючись із працівниками газети. Зокрема, стурбований такою невтішною перспективою начальник відділу молоді і спорту Сергій Кашулін: хто підтримуватиме порядок під час спортивних змагань, яких у місті відбувається чимало?
– Єдина надія – на спонсорську допомогу. Ми вдячні підприємцям, котрі допомогли нам відремонтувати і облаштувати наше службове приміщення, придбати уніформу, завдяки якій наших бійців впізнають на вулиці. Хочу підкреслити, що ми здійснюємо ретельний підбір бійців до нашого загону, випадкових людей у нас немає. Зате кожен з них може працювати в правоохоронних органах, бо під началом співробітників міліції проходить практичну школу, набуває потрібного в міліцейській роботі досвіду. І в будь-якому разі я певен: це надійні люди, які знають і поважають закон, – мовить голова громадського формування Петро Матвієнко. – Тому ми звертаємося до всіх небайдужих до безпеки міста підприємств з проханням надати «Щиту» фінансову підтримку. Кошти слід переказувати на розрахунковий рахунок 26001060329370 код 32809810 ПАО КБ Приватбанк МФО 352479 Каховське МГФОГП «Щит». За це вам будуть вдячні всі жителі міста.

На фото: бійці «Щита» Віталій СИЧЕВСЬКИЙ, Артем ТОРОП, Вадим ЛІСНИЧУК, Володимир ЧЕРНЯК, Василь ВЕЛИЧКО, Андрій БОНДАРЕНКО, Артем ШАЙКО, Юрій ВАСЮРА з головою громадського формування Петром МАТВІЄНКОМ і старшим дільничним інспектором міліції Андрієм ПОЗДНЯКОМ у своєму робочому кабінеті.

Дякуємо за відгук!