Виїзне засідання колегії райдержадміністрації

23 жовтня в с. Роздольне відбулося чергове виїзне розширене засідання колегії райдержадміністрації, яке провів голова РДА В.Сторчак за участю голови районної ради М.Крупіна.

Гостей тепло привітала і розповіла про поточні справи Роздольненський сільський голова Тетяна Величенко. Важливо підкреслити, що і в Роздольному, і в селі Вільна Україна, яке теж входить до складу сільради, зроблено чимало корисного у благоустрої та озелененні цих населених пунктів, у встановленні ділових зв’язків місцевої влади з тамтешніми агровиробниками, в успішному вирішенні питань працевлаштування селян, у забезпеченні їх надійним водопостачанням та іншими комунальними послугами.
– А скільки відсотків артезіанських свердловин у ваших селах обладнані водолічильниками? – поцікавився В.Сторчак в сільського голови.
– Всі сто відсотків, – була відповідь Тетяни Леонідівни.
– До 1 грудня так повинно бути всюди, – поставив завдання голова РДА.
Традиційне знайомство із об’єктами соціальної сфери учасники виїзного засідання розпочали із двоповерхової Роздольненської амбулаторії сімейної медицини, де практично є все необхідне для успішного лікування хворих та профілактики захворювань.
Того дня в амбулаторії відбулися невеличкі урочистості: районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відкрив тут перукарню для людей похилого віку. Червону стрічку перерізали В.Сторчак та М.Крупін, а першим клієнтом перукаря за наполяганням присутніх став… Чуприна Сергій Петрович, енергійний директор терцентру…
І чудовий двоповерховий дитсадок, і сільська бібліотека, і поштове відділення, і громадський пункт охорони правопорядку та інші об’єкти справили на учасників виїзного засідання приємне враження своєю добротністю та самодостатністю. Але найбільший захват викликала зустріч зблизька з місцевою загальноосвітньою школою, з її високопрофесійними педагогами на чолі із директором Л.В.Рожко і талановитими учнями, які, до слова, зустріли гостей зворушливим хлібом-сіллю та пісенним гімном своєї альма-матер. Вагомим здобутком Роздольненської сільради стало й переобладнання двоповерхового приміщення колишнього дитячого садка в оригінальний сільський будинок культури, де, власне, й відбулася пленарна частина виїзного засідання колегії РДА.
Першим питанням порядку денного було обговорено підсумки проведення районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року, про які доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Інна Сидоренко.
Традиційно відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації скоординовувалась робота з організації відпочинку дітей району. На базі 26 загальноосвітніх навчальних закладів з 31 травня по 15 червня 2013р. функціонувало 26 таборів з денним перебуванням.
Відпочинком за кошти районного бюджету було охоплено 1852 дитини, у тому числі: 1821 дитина пільгових категорій, які потребують першочергової соціальної уваги та підтримки; 31 дитина – за рахунок залучених коштів. Відпочинкова зміна у таборах тривала 14 днів згідно з вимогами чинного законодавства. Денний сон було організовано для 441 дитини. Здійснювалося дворазове харчування дітей, які перебували у таборах 6 годин, та триразове – для дітей, які перебували у таборах 8 годин. Проведено 69 екскурсій за участю 2070 дітей. Упродовж року за рахунок батьків самостійно відпочила 681 дитина.
Таким чином загальна чисельність дітей району, охоплених відпочинком, становить 2533 дитини, або 66,0% від загального дитячого контингенту (3837 дітей).
За кошти державного бюджету та з залученням батьківської плати надавались путівки до міжнародного дитячого центру «Артек»- 5 путівок та Українського дитячого центру «Молода гвардія» – 8 путівок.
З районного бюджету були виділені кошти в сумі 20 тис. грн. на оздоровлення дітей пільгових категорій. 103 дитини було оздоровлено в ТОВ «Генічеський сільськогосподарський оздоровчий заклад ім. І.Кулика».
Також управлінням соціального захисту населення РДА було забезпечено санаторно-курортним оздоровленням 5-х дітей, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, та 7 дітей–інвалідів пройшли реабілітацію у обласному центрі ранньої соціальної реабілітації дітей–інвалідів. Каховською центральною районною лікарнею аналогічною формою оздоровлення було охоплено 35 дітей, з них – 2 дітей-інвалідів. Каховською дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було надано оздоровчі путівки 26 дітям району, батьки яких є платниками Фонду. За рахунок батьків влітку оздоровлено 664 дитини.
Низькими залишаються показники оздоровлення у системі агропромислового комплексу, яким опікувалось управління агропромислового розвитку РДА: було оздоровлено лише 3 дитини. Позитивним зрушенням у 2013 році стала активна участь окремих сільських рад в оздоровленні дітей району, якими було направлено на оздоровлення 21 дитину (у 2012 році -13 дітей), а саме: Василівською сільрадою – 7 дітей, Коробківською –5 дітей, Дмитрівською – 2 дитини, Дудчинською – 1 дитина, Розолюксембурзькою – 1 дитина, Заозерненською – 2 дитини, Чорнянською – 2 дитини, Волинською – 1 дитина. Всі інші сільські та селищна ради не виявили намірів взяти участь в організації відпочинку та оздоровленні дітей.
Негативним є приклад Костогризівської та Новокам’янської сільських рад, які передбачили кошти на оздоровлення дітей села, але їх не використали (2,5 тис.грн. та 3,0 тис.грн. відповідно).
Таким чином загальна чисельність дітей, охоплених оздоровчими послугами, становить 880 осіб, що складає 22,9% від загального дитячого контингенту (3837 дітей). Загальний обсяг фінансування літнього оздоровлення та відпочинку дітей в районі склав 823,270 тис. грн. (в 2012 році – 637,220 тис. грн..)
Отож за підсумками районної кампанії загалом було охоплено оздоровленням та відпочинком 3412 дітей (88,9 %), для порівняння – у 2012 році цей показник склав 2131 дитину (53%).
В обговоренні зазначеного питання головуючий на засіданні В.Сторчак попросив Кам’янського, Червоноперекопського, Костогризівського та інших сільських голів пояснити, чому з їх боку участь в літньому оздоровленні дітей була незадовільною або чому не були повністю використані кошти місцевих бюджетів, передбачені саме на це. Назвати отримані відповіді мотивованими – неможливо: елементарна недбалість та безконтрольність.
Саме про це з прикрістю говорила у своєму виступі заступник голови РДА Ольга Вакулич, наполягаючи на тому, щоб в подальшому у кожній сільраді чітко визначали, якою саме формою літнього оздоровлення буде охоплена буквально поіменно кожна сільська дитина.
Колегія РДА прийняла конструктивне рішення, яке націлює всіх учасників літніх оздоровчих дитячих кампаній суттєво поліпшити свою роботу.
Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за 9 місяців 2013 року присутніх поінформували начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Сергій Єремейчук і начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Піун. З їх доповідей випливає, що трудівники Каховщини в цілому успішно здійснюють намічене. За 9 місяців 2013 року сільгосптоваровиробниками було зібрано врожай ранніх зернових культур у 71,1 тис. т на площі 27,2 тис.га при врожайності 26,2 ц/га, з них озима пшениця скошена на площі 12,1 тис.га, валовий збір її склав 37,2 тис.т при врожайності 30,7 ц/га.
На даний час практично завершено збирання пізніх культур. Так, соняшника з площі 14,8 тис.га намолочено більше 14,2 тис.т при врожайності 9,6 ц/га; сої на площі 27,7 тис.га на даний час скошено на площі 2,4 тис.га, або 9%, намолочено 8,4 тис.т при врожайності 34,9 ц/га. Кукурудзи на зерно скошено на площі 454 га, або 10 %, намолочено 2,4 тис.т при врожайності 52,4 ц/га.
В районі завершується посів озимих культур під врожай 2014 року, на строки проведення якого негативно вплинули примхи погоди. В галузі «Тваринництво» господарствами усіх форм власності збільшено виробництво молока на 168 тонн, або 101% до рівня відповідного періоду 2012 р., виробництво яєць – на 0,2 тис. шт., або 100,5%, м’яса – на 280 тонн, або 105,7%, вовни – на 0,1тонну, або 100,4%.
У порівнянні з початком року по сільгосппідприємствах усіх форм власності збільшено поголів’я свиней на 435 гол. та птиці на 1,0 тис. гол.
Обсяг реалізованих послуг (включаючи ПДВ) за період січень-вересень 2013 року склав 4 293,7 тис.грн. (в тому числі реалізованих населенню 238,6 тис.грн.), темп росту до попереднього року – 115,1%.
Впродовж І півріччя 2013 року в районі налічується 45 новостворених робочих місць для фізичних осіб-підприємців.
Станом на 1 вересня 2013 року на Каховщині відсутня заборгованість із виплати заробітної плати по статистичному колу підприємств. За січень-вересень 2013 року до загального фонду місцевих бюджетів Каховського району надійшло 21 709,7 тис.грн. власних та закріплених доходів, що становить 108,2 відсотка до планових показників. В ході виконання місцевих бюджетів за 2013 рік забезпечено безперебійну роботу закладів освіти, охорони здоров’я та культури.
Колегія прийняла до відома звіт про виконання відповідної районної Програми за 9 місяців.
Про виконання зведеного та районного бюджетів за 9 місяців 2013 року учасникам засідання доповіла начальник фінансового управління РДА Надія Татунова.
За 9 місяців 2013 року до загального фонду місцевих бюджетів району мобілізовано 21709,7 тис. грн. податків і зборів, що становить 108,2 відсотка до планових показників. Понад план отримано 1651,6 тис. грн.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду збільшилися на 13,3%, або 2550,2 тис. грн.. У тому числі мобілізація податку на доходи фізичних осіб зросла на 11,1% (1393,5 тис.грн.), плата за землю – на 28,5% (1223,3 тис. грн.).
Колегія прийняла звіт Н.Татунової до відома і рекомендувала сільським та селищному головам тримати під постійним контролем фінансовий стан справ.
Колегія рекомендувала також внести ряд змін до показників районного бюджету, затвердженого на 2013 рік.
На виїзному засіданні колегії РДА було заслухано інформацію першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Балабанова про стан виконання програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства району на період 2010-2014 років.
Про співфінансування у 2014 році видатків на створення Херсонського регіонального перинатального центру присутніх поінформувала начальник фінансового управління РДА Н.Татунова. А директор Каховського міськрайонного центру зайнятості Оксана Радченко розповіла учасникам засідання про хід та перспективи реалізації окремих норм у законодавстві про зайнятість населення, зокрема, у частині компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють робочі місця, та надання одноразової допомоги молодим працівникам, котрі залучені до роботи в селищах та селах.
…В.Сторчак тепло подякував Роздольненському сільському голові Т.Величенко за плідну роботу і за вагому участь в організації виїзного засідання колегії РДА.
P.S. На виїзному засіданні колегії РДА голова районної ради М.Крупін прокоментував публікацію «Над «Зорей» сгущаются тучи» в газеті «Каховские новости» від 10 жовтня поточного року. Він підтвердив інформацію про те, що районна рада звернулася до суду з наміром визнати недійсним Статут газети «Каховська зоря» і виключити із її співзасновників міську раду та трудовий колектив редакції, залишивши лише одного засновника – районну раду. М.Крупін заявив, що «Каховська зоря» мусить бути газетою спільних інтересів територіальних громад Каховського району.

Дякуємо за відгук!