Спільна робота – на результат

DSC_1687Колектив Каховської міжрайонної прокуратури і кожен з його працівників зокрема завжди з честю виконує покладені на них обов’язки і ефективно впроваджує в життя правову сферу.

Прокурором проведено 2 координаційні та 1 міжвідомча наради. Вжиті заходи дали позитивні результати на різних напрямках прокурорської діяльності. Так, рівень розкриття злочинів залишається стабільно високим та становить майже 70%, що є вищим, ніж в середньому по області. Встановлено шкоду у кримінальних провадженнях в розмірі понад 6,3 млн. грн., що є найбільшим серед районних відділів міліції по області. Забезпечено відшкодування 4,5 млн.грн. (також найбільший абсолютний результат).
До суду направлялись обвинувальні акти у складних, актуальних та резонансних провадженнях у сфері службової діяльності, про економічні та господарські правопорушення: у бюджетній системі за фактом нецільового використання бюджетних коштів відділом освіти (завдана шкода – 4 млн. грн. відшкодована, кримінальна справа розглянута судом); з ознаками корупції стосовно депутата місцевої ради за розкрадання бюджетних коштів та службового підроблення офіційних документів (встановлена шкода – 121 тис. грн. місцевому бюджету, в ході досудового розслідування шкода усунута); щодо нанесення шкоди державному бюджету директором підприємства, який подав завідомо неправдиві документи для отримання державної субсидії (шкода в сумі 120 тис. грн. попереджена в ході досудового розслідування); 17 епізодів шахрайства з боку підприємця, який збирав кошти від населення ніби-то для встановлення металопластикових вікон, але виконувати роботи не мав наміру; 59 епізодів крадіжок огорож з могил померлих та ін. На цей час належно здійснюється процесуальне керівництво у провадженнях, в яких бюджетам та фізичним особам завдано шкоду на суму понад 550 тис. грн.
Прокурором проведено результативні перевірки з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та легалізації праці. Як результат, розпочато кримінальне провадження, яке з обвинувальним актом направлено до суду, внесено 7 подань, притягнуто 9 посадових осіб, забезпечено виплату заробітної плати на суму 555 тис. грн. Перевіркою у райдержадміністрації встановлено факт формального підходу до роботи комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та випадки приховування заборгованості. Лише після втручання прокурора почала працювати комісія.
Великого резонансу набув факт невиплати заробітної плати вчителям відділом освіти Каховської міської ради. Головного бухгалтера притягнуто до кримінальної відповідальності. Внесено подання начальнику відділу освіти, за результатами розгляду якого вчителям виплачено заробітну плату в розмірі 16,6 тис. грн., 2 бухгалтерам оголошено догани. Притягнуто до адмінвідповідальності начальника відділу освіти за подання недостовірних даних про заборгованість та викривлення статистичної звітності.
Проведено результативні перевірки у сфері захисту державної та комунальної власності, бюджетній системі, в паливно-енергетичному комплексі. Розпочато 4 кримінальних провадження, внесено 30 подань, скасовано 4 нормативних акти органів влади, притягнуто 15 посадових осіб, відшкодовано 544 тис.грн., в тому числі 264 тис. грн. повернуто до бюджету.
Найбільш поширеними є факти привласнення бюджетних коштів при виконанні підрядних робіт на різних об’єктах. Так, у вересні прокуратурою розпочато кримінальне провадження про правопорушення щодо використання бюджетних коштів на проведення реконструкції підвідних мереж по вул. Ентузіастів у м. Каховка, під час якої встановлено невідповідність актів прийому-передачі по об’єкту фактично виконаним. Вже у жовтні обвинувальний акт направлено до суду. Аналогічні порушення встановлено при перевірці законності використання бюджетних коштів при реконструкції покрівлі в Малокаховській сільраді.
Значну увагу приділено оренді державного та комунального майна, а також приватизації об’єктів, під час яких встановлені численні порушення законодавства: безпідставно занижені ставки для оренди комунального майна – частини майнового комплексу меліоративної мережі, а також відсутність претензійно-позовної роботи органів місцевого самоврядування щодо стягнення заборгованості з орендної плати. Завдяки вжитим прокуратурою заходам органи місцевого самоврядування активізували свою діяльність та стягнули до бюджету 92 тис. грн., зайнялись питаннями проведення оцінки майна, укладення договорів оренди та додаткових угод.
Виявлено факт заниження вартості об’єкта комунальної власності, який підлягав приватизації, чим завдано шкоду державі на суму майже 1,5 млн.грн. За цим фактом прокуратурою розпочато кримінальне провадження, обвинувальний акт направлено до суду, а також заявлено позов до господарського суду, який на цей час задоволено в повному обсязі.
Значно посилено нагляд у бюджетній сфері при здійсненні державних закупівель, внесено 10 подань за результатами розгляду яких відшкодовано 172 тис. грн. до бюджету, скасовано 4 незаконних нормативно-правових актів, притягнуто 8 посадових осіб органів влади, розпочато 2 кримінальних провадження, які направлено до суду з обвинувальними актами.
За 2013 рік задоволено позовів міжрайонного прокурора на загальну суму понад 3 млн. грн., реально виконано судові рішення на суму понад 2,6 млн. грн., внесено у вказаній сфері 12 подань, за результатами розгляду яких до бюджету відшкодовано 56 тис. грн.
Фактично прокуратурою охоплено всі напрямки роботи щодо захисту прав дітей. Завдяки скоординованим заходам на користь дітей відшкодовано понад 1 млн. 220 тис. грн., що є найбільшим показником по області.
Внаслідок реагування прокуратури міською радою розроблено програму щодо забезпечення дітей-сиріт житлом, на її реалізацію виділено 100 тис.грн. Прокуратурою поновлено права 3 дітей на спадщину на земельну ділянку та будинок.
З метою попередження вчинення правопорушень дітьми прокуратурою в липні проведено міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування і виконавчої влади. Внаслідок вжитих скоординованих заходів вдалося зменшити рівень дитячої злочинності на чверть, зменшилась і кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, повторних злочинів, крадіжок, відсутні випадки зґвалтувань, хуліганств, умисних тяжких тілесних ушкоджень, шахрайств, вдвічі менше скоєно шахрайств. Кількість дітей, що вчинили злочини, зменшилась на третину, в т.ч. у стані алкогольного сп’яніння та у групі неповнолітніх.
Активізовано нагляд у сфері охорони лісових ресурсів. Значну увагу приділено організації ефективної діяльності у сфері поводження з відходами. Перевіркою головного управління Держсанепідслужби встановлені факти виходу контролерів на перевірки суб’єктів господарювання з порушенням процедури, передбаченої законодавством.
Перевіркою умов договорів оренди земельних ділянок встановлено порушення вимог законодавства в Чорнянській, Костогризівській сільських радах. У Каховській міській раді встановлено порушення у вигляді невжиття заходів зі своєчасного укладення договорів оренди, непроведення коригування платежів на індекс інфляції, несвоєчасної реєстрації угод про внесення змін до договорів оренди, недоотримання відповідних грошових коштів місцевим бюджетом. На виявлені порушення внесені подання.
Серед проблемних є питання ефективної діяльності адміністративних комісій. Порушення встановлювались в діяльності комісії при виконкомі Каховської міської ради, Дудчинської сільської та Любимівської селищної рад. В Костогризівській сільській раді встановлено відсутність адміністративної комісії, у зв’язку з чим правопорушники протягом 2012 року уникали адміністративної відповідальності. За внесеним поданням адміністративна комісія створена.
При перевірці ВДВС щодо стану виконання судових рішень у кримінальних справах виявлено факт вчинення державним виконавцем кримінального правопорушення у вигляді службового підроблення, розпочато кримінальне провадження, на теперішній час відносно державного виконавця винесено обвинувальний вирок.
І це далеко не всі результати. Слід відзначити, що весь колектив міжрайонної прокуратури працює плідно та напружено, націлений на досягнення кінцевої мети: усунення порушень, відновлення порушених прав, притягнення винних до передбаченої законом відповідальності. Як наслідок, двоє старших прокурорів Капустін М.В. та Радченко Ю.О. стали переможцями конкурсу на кращих прокурорів за своїми напрямками роботи в області. Стабільно результативно працюють процесуальні керівники, серед них досвідчені старші прокурори Палагнюк О.І., Степенко С.С., та Нестеров П.О., заступник прокурора Караван А.М. Не відстає у загальному результаті й молодь – прокурори Медведєва К.О., Шарикова В.С., Муравицька К.О. та інші.
Шановні колеги! Щиро вітаю вас з нашим професійним святом. Бажаю вам невичерпного оптимізму, міцного здоров’я та злагоди в сім’ях.

Костянтин Петренко, Каховський міжрайонний прокурор.

Дякуємо за відгук!