Реформування української армії – вимога часу!

прокурорПротягом останніх років в Україні проходить масштабна реформа Збройних сил, яка спрямована на створення професійної армії. «Аналіз останніх озброєних світових конфліктів свідчить про те, що перемога досягається не за рахунок кількості військових, а за рахунок високого рівня їх підготовки, оснащення і професіоналізму», – відзначив Президент України В.Янукович.
Щоб розібратися, які зміни відбулись в Збройних силах України і що очікувати найближчим часом, ми звернулись до військового комісара Каховського об`єднаного військового комісаріату підполковника І.Велікорецького (на фото).

– Ігор Вікторович, молодих каховчан хвилює питання, чи дійсно осінній призов-2013 – останній для кандидатів на строкову військову службу?
– Згідно з Указом Президента України № 562/2013 від 14 жовтня 2013 року: «Не проводити у 2014 році призов до Збройних сил України та інших військових формувань (крім внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України). Призвати на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України придатних за станом здоров`я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (квітень–травень, жовтень-листопад 2014 року)», тому призов відбуватиметься й надалі.
– Поділіться статистичними даними щодо осіннього призову-2013.
– В жовтні цього року на військову службу було призвано 37 чоловік. Строк військової служби становить 1 рік, а для осіб з вищою освітою – 9 місяців. У Збройних силах стрімко зростає кількість військовослужбовців-контрактників, так з Каховського району було призвано на контрактну службу 32 молодих людей і відбір триває.
– Яка мотиваційна база для заохочення на військову службу за контрактом?
– Ми прагнемо, щоб наші Збройні сили стали найкращим працедавцем в країні з одним із домінантних соціальних пакетів на ринку праці України. Військовозобов`язаних поступово звільнять від податків, контрактники будуть забезпечені службовим житлом, реальністю вже є восьмигодинний робочий день і два гарантованих вихідних. В багатьох аспектах змінено весь зміст служби (ніякого чищення картоплі, прибирання території та інших господарських видів роботи) – тільки військова підготовка та обслуговування штатних бойових одиниць. З квітня цього року розпочато поступове підвищення заробітної плати, яка щоквартально буде підвищуватись на 20%, таким чином до 1 червня 2014 р. збільшиться вдвічі. Нині, коли середня заробітна плата військовослужбовців-контрактників складає 3500 гривень, їх кількість у Збройних силах почала зростати.
– Якою бачите Українську армію в майбутньому?
– Професійною, здатною планувати, готувати і проводити самостійні військові дії. Складовою майбутньої армії повинні бути бойові частини постійної готовності, укомплектовані контрактниками та сучасною технікою. Основною тактичною одиницею слід обрати батальйонні бойові тактичні групи, посилені авіацією та іншими необхідними засобами підтримки.
Користуючись нагодою, вітаю всіх військових з професійним святом і дякую за підтримку і плідну співпрацю органам місцевого самоврядування, Каховську ЦРЛ, ВАТ «Каховське АТП-16506».
Людмила Ковальчук.
P. S.: Каховським міським комісаріатом проводиться відбір кандидатів із числа громадян України віком від 18 до 40 років на військову службу за контрактом. З питань оформлення на військову службу за контрактом, а також вступу у вищі військові навчальні заклади звертатися за адресою: м.Каховка, вул.Луначарського,4, тел. (05536) 2-08-70.

Дякуємо за відгук!