Пленарне засідання 48-ї сесії міської ради

DSC_3908зібрало минулого четверга 22-х депутатів, які розглянули й прийняли рішення з 31 питання порядку денного.

Секретар міської ради О.Гончаров поздоровив п’ятьох каховських багатодітних матерів, які Указом Президента України від 24 серпня 2013 року отримали почесне звання «Мати-героїня»: Людмилу Василівну Арбетман, Людмилу Миколаївну Коваль, Ніну Михайлівну Мікрюкову, Катерину Андріївну Урсову та Світлану Карлівну Хоркіну (на фото).
Переважна більшість питань, попередньо розглянутих і опрацьованих  депутатськими комісіями, були прийняті одностайно. Серед них – внесення змін в програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховки на 2013 рік, а саме – збільшення фінансування заходів за рахунок  отриманої субвенції з обласного бюджету. У міську програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2011-2014 роки внесена редакція про надання щороку одноразової матеріальної допомоги у розмірі 27,82 грн. малозабезпеченим верствам населення міста, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачуваних обставин. Також депутати вирішили направити своє звернення до голови  облдержадміністрації М.Костяка й голови  облради В.Пелиха і народного депутата України М.Опанащенка про сприяння у зменшенні вартості за користування водою з Каховського магістрального каналу для садових товариств. Тільки протягом 2013р. її вартість зросла майже вдвічі і становить 22,2 коп. за 1 кубометр. За весь поливний сезон це складає понад 400 грн. за земельну ділянку площею 0,05 га, через що все більше й більше каховчан кидають городи.
З 1 січня набере чинності рішення сесії про встановлення нової мінімальної вартості оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна в Каховці, яка зросте на кілька копійок. У зв’язку зі змінами до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» міська влада не матиме права надавати пільги з орендної плати місцевим громадським організаціям. Вирішено заздалегідь внести зміни до розрахунків орендної ставки відсотків до вартості майна у бік зниження, якщо воно використовується орендарем за цільовим призначенням. Незабаром у комунальну власність міста з відомчого житлового фонду ПАТ «КЗЭСО» перейде гуртожиток, що на вул. Ентузіастів, 4.
Серед затвердженого сесією переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації, – і сумнозвісна будівля літнього кінотеатру «Спартак» у центрі міста, приватизація якого стане можливою через аукціон. На даний час є пропозиція від каховчанина збудувати на цій території спортивний комплекс, басейн і житлові приміщення.
Розглянувши подання Каховської об’єднаної державної податкової інспекції щодо податкового боргу з боку КП «Котельщик», КВУ «Каховводоканал» та КП ТМ «Каховтеплокомуненерго», депутатами було вирішено рекомендувати Каховській ОДПІ здійснювати заходи щодо стягнення боргу за рахунок дебіторської заборгованості платників податків, позаяк ця робота протягом 10 місяців не здійснювалась. Крім того, вищеназвані комунальні підприємства у великій мірі стали боржниками через заборгованість їм з боку державного бюджету  різниці в тарифах послуг, наданих населенню. Також одноголосно погоджені зміни у Програмі розвитку культури і духовності у бік збільшення фінансування новорічних святкових заходів в місті.
Кілька рішень було прийнято переважною більшістю голосів. Серед них – питання з минулого засідання сесії про затвердження вартості ремонту кінотеатру ім.Блюхера та порядок надання у користування міської території при розміщенні тимчасових споруд. Депутат В.Погорілий  висловив незадоволення з того, що часто це питання вирішується відділом архітектури таким чином, що про нові тимчасові споруди не знають навіть депутати. Головний архітектор зазначив, що ця інформація завжди заздалегідь розміщується на офіційному сайті міської ради.
Серед «різних» питань О.Гончаров довів до відома депутатів хід попередньої  роботи міської виконавчої влади щодо допомоги малозабезпеченим мешканцям Свєтлово у встановленні автономного опалювання. Депутат А.Перчиць висловив обурення з приводу порушення законодавства Каховською керуючою компанією, яка, посилаючись на нестачу коштів, не робить вчасно ремонти у під’їздах багатоповерхівок і також не виплачує ці кошти як компенсацію за ненадані послуги у випадку переходу будинку у власність ОСББ. На запит В.Погорілого щодо ситуації з призупиненням роботи ГФ «Щит», секретар міськради доповів, що наразі ведуться переговори з підприємцями про виділення  допомоги «Щиту» у вигляді благодійних внесків. «Питання – на контролі, нехай хлопці ще трохи потерплять: «Чумак» і «Ділова Каховщина» нам допоможуть», – резюмував О.Гончаров.
Ірина СОШНІКОВА.

Дякуємо за відгук!