Ми завжди з вами

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПро діяльність відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Каховка розповідає начальник відділення виконавчої дирекції Фонду Володимир ДОМБРОВСЬКИЙ:

– З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями в Україні з 1992 року започатковано Міжнародний день інвалідів, який з 1994 року на державному рівні відзначають щорічно. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Люди стають дедалі байдужішими до чужих проблем, до чужого горя, кожен турбується лише про себе, забуваючи про таку головну рису, як доброзичливість і щирість. Проблеми інвалідів криються у самому суспільстві, в пануванні у ньому негативу у ставленні людей одне до одного. Ми забуваємо основне правило, яке працює не одне тисячоліття: «Що посієш, те і пожнеш». Не лише суспільство та держава повинні опікуватися інвалідами, а й кожен з нас має робити те, що він може зробити для них, тому що ми і є суспільство та держава. Мова йде про створення відповідних умов і можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей і творчого потенціалу та встановлення рівності і повноцінної участі постраждалих на виробництві у соціальному житті й розвитку країни.
Прогресивне людство, відзначаючи щороку Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги і для них мають бути створені такі умови,  які дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.
В межах наданих державою повноважень проблемами інвалідів та потерпілих на виробництві опікується відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Каховка.  Основними напрямками роботи відділення Фонду є турбота про соціальний захист людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань стали інвалідами. Наш обов’язок – гарантувати зазначеній категорії потерпілих страхові виплати та забезпечити широким спектром медико-соціальних послуг. Здійснюється медична реабілітація, яка передбачає спеціальний медичний та сторонній догляди, побутове обслуговування, виготовлення протезів та ортопедичного взуття, придбання засобів пересування, путівок на санаторно-курортне лікування і лікування у лікувально-профілактичних закладах області та ін.
Фонд надав понад 388,2 тис. грн. на санаторно-курортне лікування та лікування у лікувальних закладах 153 особам. Всього за час роботи відділення на медико-соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві видатки складають понад 1,56 млн. грн., на відшкодування втрати здоров‘я потерпілим виплачено 12,39 млн.  грн.
Протягом всіх років спеціалісти відділення завжди поруч з інвалідами та потерпілими на виробництві, першими приходять їм на допомогу та не залишають наодинці зі своїм горем, залучають їх до активного життя. Проводяться зустрічі з інвалідами, інвалідів-спинальників навідують за місцем проживання або у лікарні. Спільно з ініціативною групою інвалідів, керівництвом місцевого самоврядування та громадськими організаціями проводяться урочисті зустрічі та святкові концерти, навіть діти не залишаються осторонь – на святкових концертах поруч із дорослими виступають і дитячі колективи міста. Дієву допомогу в організації заходів з року в рік надають підприємства міста та району: ПАТ «КЗЭсО», ПрАТ «Чумак», ВАТ «Каховське ХПП», ПСК «Каховський ринок» та інші.
В цьому році за сприяння Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відбулась перша Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці – «Сила духу». Це відкритий спортивний захід, що проводився з метою підтримки інвалідів внаслідок трудового каліцтва у їхній цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних вад, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.
Міжнародний день інвалідів, звичайно, не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Це можливість для суспільства в черговий раз запитати себе, що ж за цей рік зроблено для полегшення і поліпшення життя цих людей, вирішення проблем, з якими вони щодня стикаються, сприймаючи їх через свій стан значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди. В Міжнародний день інвалідів ми ще раз звертаємось до сумління і совісті не тільки тих, хто зобов’язаний за службовим становищем дбати і піклуватися про інвалідів, але й до усіх людей — розв’яжемо всі разом проблеми інвалідів, керуючись принципами гуманізму і справедливості. Озирніться навколо — і обов’язково знайдете того, хто чекає на нашу доброту та допомогу!
Від усього серця хочу висловити найтепліші слова громадянам міста та району, на долю яких випали нелегкі випробування, побажати їм та їхнім родинам доброго здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя, а також запевнити, що відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Каховка і надалі буде робити все можливе, щоб інваліди праці якнайбільше залучалися до активного способу життя, надавати їм допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

На знімках: урочисте святкування Дня інвалідів, організоване і проведене відділенням Фонду за участю вихованців дитячого будинку «Радість».

Дякуємо за відгук!