Критикуєте? А ми вас «референдумом»!

В Інтернеті з’явився цікавий документ. Мова про лист за підписом голови Цюрупинської райдержадміністрації Василя Котенкова. Адресована ця епістола начальникам різних служб, а також керівникам місцевих рад із пропозицією вивчити так звану «громадську думку» про районну газету «Вісник Олешшя». Отакої!

Утім, весь Південь знає, що влада в Цюрупинську відзначається оригінальністю. Про це свідчить і «темник» від нещодавно призначеного голови РДА, не новачка у владі. На його рахунку чимало нестандартних рішень. А от щодо читацького «референдуму» серед керівних комунальників, голів сільрад — на таку «придумку» Василь Михайлович спромігся вперше.
Як ви гадаєте, якої думки будуть мобілізовані Василем Котенковим «читачі», якщо «Вісник Олешшя» критикує цих самих «читачів»? Причому критикує грунтовно, доказово, із документами в руках?..
Хіба можуть безкомпромісні газетярі пройти мимо тієї «революційної реконструкції» у житлово-комунальному господарстві, яку затіяли «батьки» міста? Його окупували приватні структури із надання комунпослуг. Унаслідок цієї окупації плата за воду вдарила гейзером, розцінки за очищення стоків (там, де вони є) ростуть швидше, ніж у країнах ЄС, батареї у багатоповерхівках давно, але безуспішно «просять вогню», так звану «реконструкцію» зношених ліфтів перекладено на кишені мешканців будинків…
А хіба не тема для істинно принципової газети розподіл під індивідуальну забудову берегів Дніпра між людьми «без певного місця проживання», котрі подаровані владою наділи продають? Лише діяльне втручання газети, помічене і районною прокуратурою, певною мірою пом’якшило ситуацію.
І такі приклади публічного «діагностування» влади не можуть, звісно, їй подобатись і нею підтримуватись. А у журналістів «Вісника Олешшя» принцип «гусарський»: служити, а не прислужувати.
— Я державна людина і служу державі. А держава, за висновком класика, — це ми, трудящі, — каже головний редактор газети, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, лауреат премії імені Івана Франка Держтелерадіо України Борис Прищепа.
…Віртуальна читацька конференція в Цюрупинську, ініційована головою РДА Василем Котенковим, розпочата. І не виключена ймовірність, що респондентів, яким розіслано «анкету», зорієнтовано на «правильну» відповідь: газета, мовляв, не така. Мета? Вона може бути дуже проста: у зв‘язку з прийняттям закону про реформування комунальної преси відтиснути редакції газет від самих газет, поставити на їх чолі своїх людей і реалізувати таким чином політико-фінансовий проект на свою користь. Борис Прищепа, з яким ми спілкувались, такого варіанта не відкидає. Хоча можливі й інші.
Щось подібне можна спостерігати у Каховці, де ведеться активна боротьба районної влади проти інших співзасновників місцевої газети, у першу чергу — трудового колективу.
Василь ПІДДУБНЯК, “Сільські вісті”.

Дякуємо за відгук!