Любителям ловлі раків

Почнемо з того, що знаряддя, способи, дозволені строки лову, кількість та розмір раків, дозволених до вилову, визначено Правилами любительського і спортивного рибальства (пункти 4.5, 4.6, 4.11).
Ловлення раків дозволяється: ручним збором; раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою; «розщіпом» – не більше п’яти снастей на ловця.
Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Одній особі дозволяється вилов раків, розміром не менше 10 см, за одну добу: на водоймах загального користування – 30 шт.; на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – 50 шт.
Довжина раків вимірюється від середини очей до кінця останньої пластинки хвостового плавця.
Раколовки бувають декількох видів. Найпростіша раколовка складається з металевого обруча й слабко натягнутої провисаючої сітки. Принаду кладуть у центр кола. Більш складна й більш ефективна раколовка складається із двох металевих кіл: одне діаметром близько 0,4 м, друге до – 0,7 м. Кола разом із сіткою повинні утворювати усічений конус висотою близько 200 мм. Ця снасть у робочому положенні на дні нагадує чорнильницю «непроливайку».
Принаду або підвішують у центрі верхнього, малого кола на дротику, або опускають усередину на дно великого кола. Рак піднімається по конусоподібній стінці, падає в раколовку, намагаючись дотягтися до принади.
Хочемо нагадати рибалкам-любителям, що з метою забезпечення охорони річкових раків під час природного відтворення та збільшення їх запасів, відповідно до Правил рибальства наказом “Херсондержрибоохорони” від 3.12.2012р. № 101, заборонено лов річкових раків у нижній частині Каховського водосховища в зоні контролю “Херсонрибоохорони” з 10 грудня 2013р. по 30 червня 2014р. включно (на період спаровування і виношування ікри). В разі потрапляння раків у знаряддя лову їх необхідно випускати у водойму в живому вигляді.
Максим Онуфрієнко, головний державний інспектор “Херсонрибоохорони”.

Дякуємо за відгук!