Доля велоспорту в Каховці

2014-03-21 11-15-53_0255Ми завітали на велосипедну базу до відомого тренера, майстра спорту, чемпіона України й призера СРСР Павла Пенізова, котрий ще з 1968 року займається розвитком велоспорту у нашому місті (в області лише 2 тренери з цього виду спорту), тренуючи молодих спортсменів.
Колись база знаходилась в ДЮСШ, та згодом Павло Ілліч помітив при спорудженні нового будинку велике підвальне приміщення, протирадіаційне сховище, як тоді пояснили. Він звернувся до міської ради та директора спортивної школи, і велосекція отримала нове окреме приміщення. Діти раділи, що їм ніхто не буде заважати. На велобазі взимку тепло, а влітку прохолодно, ідеальні умови для занять спортом. Серед інвентаря є усе необхідне для фізичної підготовки юнаків: тренажери, гантелі, гирі, навіть тенісний стіл, а у сусідній кімнаті є спеціальні «ролики», на яких встановлюються велосипеди для їзди на місці. Коли стає тепліше – виїжджають на вулиці й вирушають у пробіги по району, області, колись у минулому об’їздили майже увесь СРСР, виступали на багатьох змаганнях, організовували велопробіги під час проведення «Таврійських ігор».
У 2000 році керівництво ДЮСШ вирішило, що Каховці велоспорт не потрібен, тож секції довелося перебратися на «вільні хліби». База не змінила свого розташування, та деталі для велосипедів купували у Харкові, а з них вже збирали свої велосипеди. Переважно техніка радянська, але є й декілька імпортних велосипедів. Зазвичай імпортні деталі закуповують ті, що вже були у користуванні та залишилися в гарному стані, бо грошей мало, а сучасна велотехніка дуже дорого коштує – найдешевша від 1000$. Проте, незважаючи на складнощі, Павло Ілліч виховує спортсменів всеукраїнського масштабу, серед яких  чемпіон України Євген Сидоров, він сьогодні докладає зусиль, щоб допомогти рідній секції. Зараз великі групи тренер не набирає, в цілому займається близько 15 чоловік. Наші спортсмени показують чудові результати на різних змаганнях, беруть участь у велопробігах, походах, чемпіонатах, приймають гостей з інших українських міст, Росії, Молдови, щорічно приєднуються до велопробігу «Спорт для всіх єднає Україну». За фінансової підтримки місцевих підприємців проводять і свої змагання. Так, наприклад, у 2013 році відсвяткували 40-річчя всеукраїнського змагання з велоспорту «Легендарна тачанка».
Вихованці секції разом із тренером висловлюють вдячність тим, хто завжди підтримує їх, випускникам секції та водіям, які на дорозі не проїжджають повз юнаків, яким потрібна допомога. Ми ж у свою чергу бажаємо спортсменам наснаги та успіхів у спортивній кар’єрі, а велосекції – розвитку та нових перемог.
Іван Клименко.

Дякуємо за відгук!