Всі служби працюють на повну силу

Апаратні збори з керівниками підприємств, установ і закладів міста та відділів виконкому міський голова О.Карасевич провів у вівторок дещо незвично, у форматі «переклички»: кожен із присутніх коротко звітував про роботу своєї структури, стан готовності до зимового періоду та зміни у ракурсі відповідних державних реформувань.

герб КаховкиСанітарно-епідеміологічна служба на сьогодні працює над посиленням протиепідемічних заходів, адже нещодавно у місті були зареєстровані 1 випадок захворювання на гепатит А та 1 – на сальмонельоз (до речі, в районі таких випадків зареєстровано уже 10). Зважаючи на те, що в Каховській СЕС зменшилася кількість співробітників, перевірки підприємств зараз здебільшого призупинені, і всі сили кинуті на заходи з недопущення розповсюдження цих хвороб серед населення. Загалом процеси реформування, що проходять у цій службі на державному рівні, відбуваються у двох напрямках: відділи, котрі займаються перевіркою харчових продуктів, відійдуть до ветеринарної служби, а інші, здебільшого протиепідемічного напрямку, – як колись і було, повернуться під контроль Міністерства охорони здоров’я. Функції та повноваження колишньої СЕС будуть переглянуті; значно жорстокіший контроль та збільшення штрафів планується ввести саме в сферах, пов’язаних з епідемічним ризиком.

На інформацію директора АТП -16506 В.Литвиненка про те, що «до зими готові, транспорт та водії в наявності, єдине про що неможливо ручатися – це які будуть ціни на пальне», О.Карасевич зазначив, що «недоторкані запаси» на крайній випадок мають бути заготовлені заздалегідь, тим паче, виходячи з того, що транспорт підприємства уже давно переведений на дизель і потребує особливого зимового палива.

Голова міської ради ветеранів О.Дар’їна сказала, що двері клубу ветеранів завжди відкриті для всіх, та висловила своє обурення з приводу того, що під час виборчої кампанії на агітматеріали (по суті, продукцію одного дня) кандидатами було витрачено таку величезну кількість паперу найкращої якості, що затрачених на нього коштів вистачило б, мабуть, на те, щоб закупити бронежилети всім солдатам АТО – отаким чином майбутні депутати набагато краще б показали свій патріотизм і принесли користь батьківщині. Також вона звернулася з проханням до влади допомогти у забезпеченні опаленням ветерана О.Грязнова, 1918 року народження, який через відсутність газового лічильника не має права на першочергове встановлення «автономки». Заступник мера П.Пуляєв тут же взяв це слушне прохання під свій особистий контроль.

За інформацією начальника управління праці та соціального захисту населення А.Скрипніченка, сьогодні на обліку зареєстровано 310 переселенців із Криму та зони АТО. На даний час 110 із них звернулися за призначенням їм матеріальної допомоги. У сім’ях військовослужбовців, які зараз знаходяться в зоні АТО (а таких зараз уже 6), проводиться обстеження умов проживання на предмет їхнього покращення та надання матеріальної допомоги. Заяви на отримання субсидій на комунальні послуги управління прийняло від 1500 городян, більшість з яких уже опрацьована.

Об’єднання профспілок міста висловило вимогу каховчан бачити чіткі регулярні звіти про те, куди йдуть 1,5% нового «військового» податку, котрий тепер відраховується з зарплатні працюючих. На це міський голова зауважив, що цей податок іде напряму в державний бюджет і міська влада до його розподілу ніякого відношення не має, тому вимагати звітності про це від Уряду перед народом якраз і є обов’язком профспілок, яким доречно підготувати відповідний запит до центральної влади. Що ж до коштів, зібраних каховськими волонтерами (деякі з них регулярно звітують про це на сторінках «Каховської зорі»), заступник міського голови В.Чернявський пообіцяв найближчим часом підготувати й оприлюднити зведений звіт від усіх офіційно діючих у місті волонтерських організацій.

Обурення міського голови викликала робота відділу освіти, який, попри всі попередні звітування, на повірку виявився частково не готовим повноцінно й у строк розпочати опалювальний сезон, а також і через факти погіршання харчування в дитсадках і школах, не зважаючи на те, що батьки за це платять у потрібному обсязі.

Дякуємо за відгук!