Комунальні новини

У місті буде менше проблем з прибиранням гілок
Такого покращення чекатимемо у зв’язку з тим, що КП КТП придбало машину для подрібнювання деревини на щепу. У лютому міська влада планує провести нараду з квартальними аби визначити місця, де після обрізки дерев мешканцям приватного сектору потрібно буде залишати гілки. Крім більш зручної організації роботи з благоустрою міських вулиць, матиме зиск і саме КТП, адже щепа слугуватиме чудовим паливом для деяких об’єктів підприємства. За словами його директора Д.Панасюка, непогано горить навіть і волога щепа. Перші «тестування» роботи машини вже були проведені в процесі утилізації міської новорічної ялинки.

Зарплати вчителям затримуються
Позаяк освітянська галузь відтепер фінансується з державного бюджету, а після його прийняття до області ще не надійшла субвенція для передачі її в міські бюджети на виплати працівникам шкіл, останні поки що не отримали нараховану у січні зарплату.

Держава дає вудку громадам
Прем’єр-міністр України А.Яценюк провів на минулому тижні загальноукраїнську селекторну відео-нараду для керівників обласного, районного і міського рівнів. На ній у Херсоні побував також і міський голова Каховки О.Карасевич. А.Яценюк звернув увагу на особливості бюджету 2015 року, серед яких – введення податку на нерухомість і передача його в розпорядження місцевих громад. Державна бюджетна пільга на нерухомість розповсюджується лише на 60 м2 (для квартири) та 120 м2 (для будинку) загальної площі. На інші квадратні метри громади самі вправі встановлювати розмір податку у межах від 0 до 2% від мінімальної зарплатні. «Уряд дає вам у руки вудку, – звернувся до голів Прем’єр-міністр, – а ви вже разом зі своїм депутатським корпусом будете вирішувати, який відсоток стягуватимете на розвиток своїх громад». Зважаючи на те, що з 2015р. чимало податків і зборів, кошти від яких ще в минулому році надходили до міського бюджету, тепер відправлятимуться у державний бюджет, відповідно, прибутки міста суттєво зменшаться. Тому податок на нерухомість може стати важливим підспір’ям для поповнення міського бюджету, а це – нагальні для міста статті, такі, як, наприклад, ремонт доріг та інші заходи з благоустрою.

Хорватська компанія «Tehnix» зацікавилася Каховкою
Нещодавно в Херсоні за присутністю радника голови облдержадміністрації Д.Терещенка відбулося засідання круглого столу щодо обговорення можливостей реалізації на Херсонщині інвестиційного проекту Хорватської компанії «Tehnix в Україні» щодо впровадження механічно-біологічних технологій для обробки змішаних комунальних відходів шляхом будівництва центру з утилізації відходів. Серед запрошених були представники кількох райдержадміністрацій та всі міста обласного підпорядкування.

Цікаво, що саме Каховка стала найпершим в області містом, куди звернулися інвестори з пропозицією побудувати завод з переробки відходів, і консультації з цього питання працівники нашого міськвиконкому ведуть із хорватами вже близько трьох місяців. Сприяє розробці проекту той факт, що на даний момент лише Херсон і Каховка мають увесь необхідний пакет документів на полігон твердих відходів.

За результатами круглого столу органам місцевого самоврядування громад доручено до 12 лютого відпрацювати з компанією-інвестором (яка, до речі, має багатий позитивний досвід з безпечної та фінансово вигідної утилізації побутових відходів у Європі й навіть нагороджена премією ООН за суттєвий внесок у збереження навколишнього середовища) питання щодо технічних можливостей розміщення сміттєпереробних заводів, і в Каховці у тому числі. Перший заступник міського голови П.Пуляєв висловив припущення, що до цього терміну міськвиконком розробить меморандум, який буде обговорено з міськрадою та громадськістю. Якщо вдасться налагодити плідну співпрацю і завод запрацює у Каховці, крім нових робочих місць, прибутковим для міста може стати вироблення з обробленого сміття палива для цементних заводів України. Приблизна вартість будівництва заводу для Каховки обчислена в 2,5 млн. євро. А задля його ефективної роботи каховчани вже зараз мають привчати себе до процесу роздільного збору побутового сміття, відокремлюючи металобрухт, папір, пластик, органіку (а у приватному секторі й деревину).

Дякуємо за відгук!