Чи виживуть наші «фазенди» – залежить від нас

Настали тяжкі часи не тільки для держави, але й для нас, садівничих товариств. З наступного року великим тягарем стане забезпечення життєдіяльності наших товариств.

В зв’язку з прийняттям Бюджетного кодексу України та внесенням відповідних змін до раніше діючих законів, а також до Податкового кодексу України від 28 грудня 2014 року, всім нам доведеться сплачувати більше членських внесків, які формуються на підставі встановлених законами тарифів, податків і загальнодержавних обов’язкових зборів.

До цього нам всім потрібно поставитися з розумінням, адже наше майбутнє буде залежати, перш за все, від нас самих, нашого ставлення до своїх обов’язків, тобто своєчасної сплати податків.

З 2015 року збільшився податковий тиск, і в порівнянні з минулим роком зросте земельний податок. Якщо раніше асоціація «Садовод» за 108,2 га сплачувала близько 11,0 тис. грн., то зараз ця цифра перевищує 35 тис. грн. І так в кожному товаристві.
Тому пропоную ще до проведення загальних зборів розпочати зараз платити хоча б по 100 грн., щоб керівництво товариств мало можливість своєчасно перерахувати вказані податки до бюджету для уникнення порушень і застосування штрафних санкцій.

Крім цього, відповідно до чинних в наступному році пільг, членам всіх товариств, які мають на них право, потрібно терміново прийти до офісів садово-городніх товариств та особисто написати необхідну заяву про надання пільги, до якої треба додати копію посвідчення відповідної категорії вашої пільги.
Тепер уважно з ними ознайомтеся.

Такі пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено статтею 281 Податкового кодекса України. Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої та другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону №3551« Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, у селищах — не більш як 0,15 га, у містах — не більш як 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га; для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.
Скориставшись своєчасно цими пільгами, товариство зможе зменшити розмір членських внесків. Тепер все залежить від вас, шановні. Час пішов.

Олександр Мироненко, голова правління АСТ «Садовод».

Дякуємо за відгук!