Сходинками у світ мистецтва, творчості, краси

У січні 2015 року позашкільний  навчальний заклад Центр дитячої творчості Каховської міської ради пройшов чергову державну атестацію.

Атестація – це основна форма державного контролю за роботою позашкільного навчального закладу, в ході якої проводиться оцінка реального стану організації та здійснення навчально-виховного процесу, досягнень вихованців, умов роботи закладу, професійної майстерності педагогів.

Головною метою позашкільної освіти та виховання в Центрі є створення умов для творчого, інтелектуального, художньо-естетичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, підготовка дітей до життя в умовах інформаційного, швидко змінюваного суспільства, впровадження якісно нових форм і методів організації позашкільної життєдіяльності, задоволення освітніх потреб вихованців шляхом залучення до художньо-естетичної, експериментально-дослідницької та туристсько – краєзнавчої діяльності. А соціально-реабілітаційний напрямок діяльності закладу передбачає організацію роботи з дітьми по залученню їх до суспільно значущої діяльності, набуття досвіду громадської роботи у міському парламенті старшокласників, забезпечення умов для змістовного відпочинку вихованців у літній період, максимальне охоплення позашкільною освітою дітей з родин, що опинились у скрутних життєвих обставинах.

Педагоги центру так визначають мету своєї роботи: «Навчати  та виховувати  так,  щоб   у кожному дитячому  серці  запалити  вогник  пізнання,  мислення, добра. Відкрити в кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися і розквітнути». У закладі працюють активні, енергійні, цілеспрямовані, креативні, небайдужі педагоги, які стали творчим осередком для успіху і зростання обдарованих вихованців закладу. 50% педагогів закладу мають вищу освіту. Середній вік педагогів становить 45 років.

В Центрі дитячої творчості функціонує 10 навчальних кабінетів, в яких вихованці здобувають свої знання та творчо розвиваються. До послуг дітей – добре обладнаний кабінет для занять гуртка «Сувенір», сучасна хореографічна зала, кабінети для роботи гуртків з театрального та образотворчого мистецтва, в яких наявне необхідне навчально-методичне обладнання. За сприяння батьків щороку виготовляються концертні та сценічні костюми для виступів хореографічних колективів. Батьки постійно допомагають в організації творчих поїздок вихованців на конкурси, фестивалі, турніри, олімпіади.

Результати державної атестації центру засвідчили, що протягом останніх 3-х років в закладі підвищилася результативність навчальних досягнень вихованців. Так 43% вихованців мають високий рівень навчальних компетенцій, 38% – достатній рівень і лише 19% – середній рівень навчальних досягнень.

Вихованці Центру дитячої творчості щорічно є переможцями обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалів, конкурсів, виставок, акцій, експедицій та операцій. З року в рік зростає результативність творчих колективів закладу, так у 2012 році вихованцями було здобуто 13 вагомих перемог, у 2013 – 39, у 2014 – 45.

Високим творчим потенціалом відзначаються вихованці художньо-естетичного напряму, до складу якого входять хореографічний колектив «Веселушки» (керівник Н.Зубкова), хореографічний колектив «Світлячок» (керівник Н.Бірюкова), театральний колектив «Веселка» (керівник Л.Горбач), зразкова студія гуртка «Сувенір» (керівник І.Крутько) та гурток образотворчого мистецтва «Фантазія» (керівник О.Найдьон). Дані колективи є постійними учасниками масових заходів в місті та мають вагомі здобутки.

В обласному конкурсі дитячого малюнку «Акварелі райдуги» (2013р., 2014 р.) вихованці закладу Олена Матарикіна, Тетяна Нагула, Ольга Кривонос здобули 5 перемог, а в обласному конкурсі малюнку «Мій рідний край – Херсонщина моя» (2013 рік) відзначилися вихованці Олена Куришко, Катерина Василенко та Валерія Дзюба, вони посіли три призові місця.

У Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Маленькі зірки м. Херсон (2013 р.), у телевізійному конкурсі естрадної пісні і танцю «Обрій» в м. Миколаїв (2013р.) хореографічні колективи закладу посіли І та ІІ місця.

В щорічному обласному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй» вихованці гуртків художньо-естетичного напряму здобули за три останні роки 50 призових місць.

В обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Дотик янгола» протягом трьох останніх років вихованці зразкової студії гуртка «Сувенір» Іван Костюк, Юлія Костиря виборюють перші місця.

Заклад має вагомі здобутки й на міжнародному рівні. Так за підсумками участі у литовсько-українському конкурсі малюнку «Дружать діти на планеті» (2013 рік) заклад має 6 призових місць. Високі результати показав хореографічний колектив «Веселушки» на Міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна» в містах Ялта (2012р.- ІІ місце) та Одеса (2013р. – ІІІ місце).

Предметом особливої гордості дітей і педагогів є Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Світ талантів – цвіт нації» (2012р.), Міжнародного фольклорного фестивалю-конкурсу «Ярмарка традицій» в Болгарії (2013р.) та Олімпіади сценічних мистецтв «Colden Laurel-2015р.» у місті Київ.

Вихованці гуртків туристсько-краєзнавчого напряму також мають гарні результати своєї роботи. В обласних конкурсах відповідного спрямування маємо призове місце, в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН (2012 рік) та І місце в обласному конкурсі музеїв, яке здобули вихованці гуртка юних краєзнавців-екскурсоводів у 2014 році. За підсумками обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна 2014р.» вихованка закладу Єлизавета Юсупова посіла ІІ місце (керівник А.Яблонська).

У 2012 році в обласному конкурсі «Таланти багатодітних родин» вихованці Центру здобули три перемоги, а Марія Покотилюк, вихованка вищого рівня навчання гуртка образотворчого мистецтва, а нині випускниця закладу, отримала путівку на відпочинок та оздоровлення в МДЦ «Артек».

20 років на базі Центру працює табір відпочинку «Весела компанія», який стимулює участь вихованців у роботі гуртків протягом навчального року. Вже чотири роки поспіль «Весела компанія» здобуває перші місця в міському огляді -конкурсі «Кращий дитячий табір відпочинку», а за підсумками 2013 року заклад виборов ІІІ місце в обласному конкурсі на кращий табір відпочинку.

Добре налагоджена в закладі робота з батьками, адже вони є повноправними учасниками навчально-виховного процесу, основними замовниками освітніх послуг. Педагогічний колектив Центру дитячої творчості висловлює батькам вихованців щиру вдячність за їхню небайдужість, увагу та постійну допомогу у вирішенні навчальних та матеріально-побутових питань.

Центр дитячої творчості давно отримав визнання у місті завдяки наполегливій праці не одного покоління педагогів, які впроваджували все нове й прогресивне. Своєю творчою діяльністю колектив довів, що перспективні педагогічні ідеї набувають особливої значущості там, де досягнення науки поєднуються з практикою, де є любов до дітей, де є спільна робота батьків і педагогів.

Ольга Литвиненко, директор Центру дитячої творчості Каховської міської ради.

Дякуємо за відгук!