Обласна нарада дошкільників у Каховці

«Використання педагогічних технологій в дошкільних навчальних закладах м. Каховка» – за такою темою в кінці квітня на базі дошкільного навчального закладу №8 «Іскорка» Каховської міської ради під головуванням проректора з науково-методичної роботи, кандидата педагогічних наук Лідії Слободенюк відбулося засідання навчально-методичної ради Херсонської академії неперервної освіти. У заході взяли участь представники районних (міських) методичних кабінетів області, науковці академії, спеціалісти відділу освіти міської ради.

З вітальним словом до учасників наради звернувся заступник міського голови, керівник апарату виконавчого комітету Каховської міської ради Віталій Чернявський, який побажав освітянам корисного спілкування, плідної роботи, нових ідей та успіхів. Результати і перспективи розвитку освіти міста Каховка окреслив начальник відділу освіти Каховської міської ради Михайло Гончар.

У рамках практичної частини навчально-методичної ради відбулася екскурсія дитячим садком, відвідали заняття з дітьми в середніх групах за авторськими педагогічними технологіями «Пропедевтика добукварного періоду навчання грамоти дітей середнього дошкільного віку» (автор – К. Крутій), яку показала вихователь ДНЗ №8 «Іскорка» Л. Горбач та «Пізнання дитиною світу як крок до розуміння його краси» (автор – Г. Бєлєнька), продемонстровану вихователем ДНЗ №7 «Джерельце» І. Хавхун.

Мюзиклом «Пригоди в Квітковій країні», де було представлено систему роботи  з музично-театралізованої діяльності (музичні керівники ДНЗ №8 «Іскорка» – С. Шафуліна та Н. Клименко) та презентацією експрес-виставки «Освіта починається з дошкілля», на якій було висвітлено досвід роботи по впровадженню педагогічних технологій кожного ДНЗ міста, завершилась практична частина навчально-методичної ради.

Про організацію методичної роботи міського методичного кабінету учасників наради поінформувала його завідувач Людмила Остроумова.
Питання використання педагогічних технологій у дошкільних навчальних закладах міста Каховка розкрили завідувач науково-методичної лабораторії дошкільного виховання Херсонської академії неперервної освіти» Тетяна Киричук та методист міського методичного кабінету Марина Василенко. У своїх виступах вони зазначили, що впровадження інноваційних технологій в освітньому процесі сприяє активній пізнавальній, комунікативній, продуктивній діяльності та всебічному розвитку дошкільників.

Про шляхи реалізації особистісно орієнтованої технології доктора психологічних наук, професора Ірини  Якиманської у своєму навчальному закладі, окреслила  завідувач ДНЗ №5 «Берізка» Людмила Завгородня.

Окремо учасниками наради розглядалося питання перспектив впровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчальних закладах області на прикладі каховських шкіл. З доповіддю виступила завідувач науково-методичної лабораторії географії та економіки Херсонської академії неперервної освіти, кандидат педагогічних наук Зоя Філончук та учителі- практики:  Олена Трапезнікова – учитель економіки Каховської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов й Галина Гондарєва – учитель економіки Каховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4. У свої виступах вони наголосили на необхідності навчання школярів практичних навичок фінансового планування, управління власними коштами та відповідальної поведінки споживачів фінансових послуг.

Підбиваючи підсумки наради, проректор Лідія Слободенюк дала високу оцінку роботі дошкільників Каховки по впровадженню сучасних технологій виховання дошкільнят та закликала колег рівнятися на каховчан.

Марина Василенко, методист міського методкабінету.

Дякуємо за відгук!