СЕЛА КАХОВЩИНИ: ХТО З КИМ?

Сільські та селищна ради Каховщини вже готуються до об’єднання, свої пропозиції надсилають сусіднім громадам. Втім, приміські населені пункти  «тримаються зубами» за свої території й не хочуть зливатися з містом.

Про це йшлося під час  сесії Любимівської селищної ради.
Любимівський селищний голова Михайло Мотрюк запропонував зробити пропозицію сусіднім сільрадам сформувати своє об’єднання з центром у Любимівці.

– Для нас приєднання сусідніх сільрад – позитивний фактор, нам потрібні нові території, аби далі розвиватися. Тому вже ініціюємо об’єднання, й для цього звернулися до сусідніх сільрад: Василівської та Каїрської (Горностаївський район). Ми бачимо, що з цим процесом є певні труднощі, зокрема законодавчі. Окрім того, я так розумію, що без об’єднання до кінця цього бюджетного року додаткової підтримки держави не буде. Якщо не об’єднатися зараз, може статися так, що сільська казна наступного року буде порожньою, – розповів Михайло Ілліч.

Крім цього, більшість сільських рад також з недовірою ставляться до можливого обєднання довкола міста. Так, 19 травня представники сільрад зібралися під одним дахом разом з головою РДА В. Салтиковим, головою райради М. Крупіним та міським головою О. Карасевичем, щоб обговорити можливість подальшого добровільного об’єднання населених пунктів в єдину громаду з центром у місті. Але якраз з добровільністю й виникли великі проблеми.

Особливо охочих не спостерігається. Більшість присутніх на зборах до нової реформи поставилися дуже насторожено. Отримані відмови об’єднуватися в громаду з центром в Каховці від Малокаховки, Любимівки, Чорнянки (швидше за все об’єднається з Новою Каховкою), Кам’янки, тобто села, розташовані поблизу міста, не хочуть об’єднання з ним. Погодилися лише дві сільради – Коробківська і Василівська, але остання, як зазначалося вище, вже отримала пропозицію створити свою громаду з Каїрами (Горностаївський район) та Любимівкою, і цей варіант вони поки не відкидають.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук!