Віктор Зубков: «Каховська молодіжна політика не стоїть на місці»

Цьогоріч відзначення Дня молоді співпало з одним із найголовніших свят нашої держави – Днем Конституції України. І це, мабуть, дуже показово. Адже саме за молоддю – майбутнє країни, її збереження, її рух уперед, її впевнене входження у когорту правових держав. І від того наскільки активною, освіченою, вихованою вже сьогодні є наша молодь, напряму залежить і дотримання Конституційних норм всіма громадянами. Як же в цьому руслі розвивається каховська молодь? Про це – бесіда з начальником відділу у справах молоді та спорту Каховської міськради Віктором ЗУБКОВИМ.

– Вікторе Анатолійовичу, як останнім часом відбувається співпраця відділу з нашою молоддю? Як вплинула на це теперішня політична ситуація в країні?

– У Каховці на сьогодні налічується близько 12 тисяч молодих людей (нагадаю, за сучасними критеріями до цієї категорії належать особи від 14 до 35 років), з них 857 – учнівська молодь, у тому числі й учні Каховського професійного ліцею сфери послуг, які в останні роки відзначаються особливо активною участю у громадському житті нашого міста.

У місті діє комплексна Програма «Молодь». В її межах протягом 2014р. було проведено 142 заходи та акції, в яких взяли участь більш ніж 24 тисячі осіб. З цього приводу хотів би відзначити історичний факт – 25 червня сесія міської ради схвалила рішення про виділення на міську комплексну Програму додатково 20 000 грн. на проведення заходів до Дня молоді. Таким чином, вперше в історії існування Програми “Молодь” на реалізацію її заходів передбачено на рік 50 000 грн.! (Для порівняння – у 2014р. виділялося 37 тис. грн., у 2013-му – 30 тис.).

Приємно, що в Каховці свідома й активна молодь не чекає, поки «влада щось для нас придумає». Активісти громадського руху самі приходять до відділу зі своїми ідеями й пропозиціями. А ми вже, чим можемо, підтримуємо їх.

На сьогодні в місті діють 17 молодіжних  та й інших громадських організацій, в чий «фронт робіт» входить робота з молоддю. Серед найактивніших і найпродуктивніших хочеться відзначити МГО: «ДіЛО», «Молода січ», «Драйв», «Молодіжна політика»; БФ «Лепта», ГО “Благо”, Каховську паланку УДЮТ «Січ», Каховську відкриту лігу КВН, мотоклуб «Колеса дракона», учнівський парламент старшокласників, самоврядування ДНЗ «Каховський професійний ліцей сфери послуг», жіночу організацію «Колібрі», ГО «Громадянська відповідальність» і «Народне ополчення».

Якщо казати, як пов’язаний сучасний молодіжний рух з теперішньою ситуацією в країні, то дві останні організації якраз і були створені в  2014р. у зв’язку з військовими діями та необхідністю допомоги нашим солдатам і мирним громадянам, що постраждали на Донбасі, а також у певній мірі, щоб допомагати в побудові правового суспільства, що було одним із головних гасел Революції гідності на Київському майдані, в якій брали участь і представники молодих каховчан. Хоча, звичайно, переважна більшість інших, перелічених мною організацій, так чи інакше теж включилася в цей волонтерський рух. Один із багаторічних молодіжних лідерів Олександр Зікранець з лютого несе військову службу на кораблі прикордонної морської охорони «Донбас». Але він і нині залишається з нами на зв’язку: моніторить каховські новини в інтернеті, ми радимося у телефонному режимі, здійснюємо волонтерські поїздки… Звичайно, чимало хлопців-активістів інших громадських організацій міста сьогодні теж проходять службу в лавах ЗСУ або добровольчих батальйонах.

– А як практично відбувається цей механізм взаємодії молодіжного руху з владою? Адже, все одно, нерідко місцеві жителі скаржаться, що для молоді у нас «нічого немає», або робиться «не так, як треба». Можливо, ці незадоволені також мають якісь ідеї й пропозиції, але не знають, куди з ними можуть звертатися. Ось, наприклад, прийшла до Вас людина з ідеєю, і Ви одноосібно вирішуєте прийнятна вона для Каховки чи ні?

– Ні в якому разі не одноосібно. У місті діє молодіжна рада на чолі із заступником міського голови В.Чернявським, яка збирається раз на квартал (але в 2015 р. у зв’язку з великою кількістю заходів вона збиралась уже тричі). В її складі – молодь, що вже зарекомендувала себе у місті своєю активною життєвою позицією; освітяни, жіноцтво, керівники установ, чия діяльність також пов’язана з молоддю. Серед таких – депутат міськради П.Філіпчук, начальники відділів: освіти – М.Гончар, культури – І.Матросова, у справах дітей – О.Сушко; громадські активісти М.Огданець, С.Бжезицька, Г.Гондарева, В.Базилевич, Н.Волкова, О.Стратулат, О. Кузьміна, В.Вовк. Хотілося б також виділити й інших постійних активістів: Є.Окул, А.Дідика, С.Аркушу, К.Афансасьєва, Ю.Скляра, Д.Волошка, І.Іотову, О.Муліка, Г.Пігуру, Д.Попова, С.Кошєлева, О.Філімонова, О.Мошенського,
А.Шевченка, Г.Мінського, В.Черняка, О.Вараву та ін.

Часто нові ідеї озвучуються на «молодіжних круглих столах», на які у міськвиконкомі збираються представники різних молодіжних організацій і закладів. Завжди там присутні також і представники влади: міський голова чи його заступники, начальники відділів, депутати, які можуть почути думку молоді, що називається, «з прямих уст».

Після того, як молоді люди пропонують провести якусь акцію чи захід, я чи самі автори ідеї виносимо цю пропозицію на повістку денну, молодіжна рада її розглядає та приймає рішення. Якщо це потребує додаткових коштів, виносимо питання на міськвиконком чи сесію міськради та звертаємось до меценатів. Без останніх проведення всіх запланованих заходів було б дуже проблематичним. Тому сьогодні, користуючись форматом інтерв’ю, хотів би подякувати нашим постійним помічникам-підприємцям.

Велика роль належить і співпраці з нашими партнерами. Це й вище перелічені установи, і Центр дитячої творчості, ДЮСШ, міський Палац культури «Меліоратор», Каховська школа мистецтв, Каховський історичний музей, міське товариство воїнів-інтернаціоналістів. Не можна не згадати роль активістів молодіжної політики обласного рівня: Олега Батуріна, який постійно залучає до Каховки всеукраїнські та міжнародні проекти, голову Херсонської МГО «Молодіжний центр регіонального розвитку» Максима Єлігулашвілі та інших. І, звичайно, особлива роль належить газеті «Каховська зоря», яка є не тільки нашим інформаційним спонсором (саме з її шпальт каховчани можуть дізнатися як про заплановані, так і про проведені в місті молодіжні заходи, якщо уважно й регулярно читають нашу рідну «Зорьку»), а й сама нерідко генерує ідеї, уважно слідкує за розвитком молодіжного руху, відкриває нові обличчя, висвітлює досягнення і проблеми молодіжного життя Каховки.

– До речі, про проблеми. Які з них Ви, як посадова особа, вважаєте найбільш нагальними і найбільш болючими для каховської молоді?

– На мій погляд, найгостріші проблеми – це працевлаштування та будівництво доступного житла. Від цього цілковито залежить, чи буде молодь залишатися жити в Каховці, чи «відлітатиме» в інші краї в пошуках кращої роботи та умов отримання житла. Поки що, як і загалом по країні, програма молодіжного будівництва не діє. З роботою також непросто. Хоча, треба визнати, що тут із нами плідно співпрацює міськрайонний центр зайнятості, котрий проводить конкурси бізнес-планів, за якими молодь може отримувати первинні кошти на відкриття приватного підприємництва.
Також проблемою, яка, на відміну від перших двох мною названих, може і повинна вирішуватися на місцевому рівні, є профілактика негативних асоціальних проявів у молодіжному середовищі. Саме над цим зараз працює наш відповідний проект, про який докладніше розповімо у наступних випусках «Каховської зорі».

– Дякую за змістовну бесіду. Дійсно, про останні літні молодіжні заходи й ідеї читачі можуть дізнатися уже в сьогоднішньому та найближчих випусках нашої газети.

– Дякую й Вам. І, звичайно, щиро вітаю з таким чудовим святом всіх молодих – не тільки за паспортом, а й своєю душею! Бажаю якнайдовше зберігати завзятий блиск очей, наснагу, патріотизм, любов до людей, словом, – все те, що й дає людині відчуття молодості та радості життя. І якнайскорішого миру нам усім!

Спілкувалася Ірина СОШНІКОВА.

Дякуємо за відгук!