Світ захоплень Сергія Калити

DSCN2424Нещодавно ми відвідали директора СК «Олімпійський» Калиту Сергія Івановича. Сергій Іванович не тільки відповідальний керівник, але, як виявилося, і майстер, який працює в декількох техніках декоративно-ужиткового мистецтва.

Під час спілкування з першим заступником міського голови Павлом Пуляєвим, Сергій Іванович розповів, що в юності, як і багато хлопчаків, захоплювався випалюванням по дереву і робив невеличкі предмети з соломки. А ось вже в армії хлопець познайомився з новими техніками: карбуванням по металу і різьбленням по дереву. Велику роль у цьому зіграв командир підрозділу, в якому служив Сергій. Майстер згадує, що командир тоді вирізав з дерева шахи та шашки і виходило дуже гарно. Від нього і перейняв солдат вміння працювати по дереву. Зараз у дворі спортивного комплексу під талановитими руками Сергія Івановича починає вимальовуватися вже другий дерев’яний істукан.

Майстер розповідає, що коли він переїхав до Каховки, інструментів для різьби у нього не було. Тоді він звернувся на завод «КЗЭСО», де і допомогли виготовити все необхідне для творчого процесу. А коли ще в армії потрапив у шпиталь на 4 місяці, то захопився карбуванням по металу. То ж роботи в цій техніці і зараз прикрашають кабінет майстра.
Але це не всі захоплення Сергія Івановича: ще він прекрасно малює. У 2008 році з’явилася його перша робота аквареллю – «Фороська церква». Тепер працює аквареллю, маслом, гуашшю. А зараз з задоволенням освоює роботу з гіпсом. Сергій Іванович зізнається, що після 27 років роботи в ДАІ, на пенсії з’явилося набагато більше часу для творчості, і мріє, щоб СК «Олімпійський» з часом перетворився на своєрідну «Казкову діброву» зі своїми чарівними мешканцями з дерева.

Підготувала Владислава Базилевич.

Дякуємо за відгук!