Споживачі централізованого опалення сплачуватимуть за фактично спожиті послуги

Змінено порядок нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії.

Новоприйняті зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення.

Такий механізм дозволить уникнути перерахувань розміру плати в кінці опалювального сезону, адже споживачі сплачуватимуть кожного місяця за фактично спожиті послуги.

При цьому, якщо підприємство не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.

Постанову  Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2015 року № 1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» підтримано Міжнародним валютним фондом, що свідчить про відповідність цієї постанови тій програмі, що здійснюється за підтримки МВФ.

2 thoughts on “Споживачі централізованого опалення сплачуватимуть за фактично спожиті послуги

 • 21.12.2015 о 16:56
  Permalink

  втрати в котлах міських 35%,тобто коефіцїент кор дії тільки 65%,20% втрати в тепломережах підземних.тобто половина рос газу золотого на вітер.індивідуальне газове поквартирне все зменшить в рази- ккд інд котла 85%,відпадає обігрів теплотрас,підїздів,підвалу.так зроблено в райцентрах центр областей ще 10років тому,бо мери були мудрі і мали стратегічне мислення

  Відповідь
 • 04.01.2016 о 21:17
  Permalink

  а плюс еще зарплата в теплосети выше всех в каховке

  Відповідь

Дякуємо за відгук!