Не спекулюйте на рішеннях депутатів

Позаяк у місті не стихають «ламання списів» щодо рішення міської ради про призупинення реалізації висновків тендеру на встановлення вікон у школах і дитсадках, а також, бачачи бажання створити ще один привід для політичної спекуляції з «теми вікон», я, як один із безпосередніх ініціаторів цього рішення, хочу звернутися, у першу чергу, до батьків, завідуючих дитячих садків і директорів шкіл Каховки.

По-перше, як депутату міськради, мені відомо, що на встановлення вікон у вищеназваних закладах з міського бюджету виділено більш ніж три мільйони грн. Але, зверніть увагу, у грудні депутати прийняли рішення щодо тендера на 889,5 тис. грн.

Крім того, спекулюванням я вважаю вислови наших опонентів щодо того, що, начебто, через нашу ініціативу «діти сидітимуть у холоді ще одну зиму». Як батько трьох дітей, протягом останніх близько з півтори десятки років я кілька разів разом із іншими батьками брав участь у фінансуванні та встановленні вікон у групи й класи кількох навчальних закладів. Тому, я абсолютно точно знаю, що на сьогодні, завдяки внескам батьків, у дитсадках і школах Каховки замінено приблизно 60-70% вікон. Здебільшого, старі вікна залишилися у підсобних приміщеннях, кухнях, коридорах і в невеликій частині приміщень, де знаходяться діти. Тобто, у 2015 році міською радою були виділені кошти, щоб замінити саме оті 30-40% вікон, що залишилися після величезної роботи, проведеної каховськими батьками.

Вважаю, що саме тому немає ніяких підстав до заяв про те, що «каховські депутати залишили дітей у холоді». Дивно також, що подібні «письменники» не піднімали тему про «дітей в холоді» протягом останньої чверті століття, коли в класах і групах з такими умовами знаходилися наші старші діти й коли справу з встановленням вікон доводилося брати на свої плечі самим батькам.

Не витримує об’єктивної критики й теза «борців зі зрадою» про те, що «тепер інфляція з’їсть ці гроші». Згадайте: на «славнозвісному» тендері були представлені дві компанії. Одна з них запропонувала виконати всі роботи за 650 тис. грн., друга – дорожче приблизно на 140 тис. грн. Зважаючи на те, що робоча група, яка розглядала документальну базу тендерів, побачила багато зловживань, вона зробила висновки про необ’єктивність результатів тендеру. Вважаю, що, навіть у випадку значної інфляції й подорожчання робіт з установлення вікон у 2016 році, всі можливі додаткові витрати покриють ці 140 тис. грн., які ми не дали таким чином поцупити з міської казни (тим самим, надіюся, й запобігли цим прецедентом ймовірним майбутнім бажанням деяких чиновників «запускати руку в громадську кишеню»).

Як на мене, то нехай краще «інфляція з’їсть ці гроші», аніж вони нечесно осядуть у кишенях недобросовісних посадовців, котрі вважали себе дуже підприємливими й здатними обдурити своїх же співгромадян. Вся ця довга історія має на меті профілактику подібних зазіхань у майбутньому кому б то не було. Я певен – саме так будується європейська Україна: відповідальність, добросовісність, елементарна повага до інших, чесність.

Впевнений, що мене підтримають всі більш-менш розважливі каховчани-господарники й справжні хазяї власних осель у питанні недолугості прагнення встановлювати вікна у дитячих закладах взимку. По-перше, великі сумніви викликали переконування підприємців, що вони б устигли це зробити за 10 днів новорічних канікул. Демонтувати, наприклад, в одному тільки ДНЗ «Берізка» 70 вікон (наводжу приклад цього садка, бо його відвідує мій молодший син, і я достеменно знаю кількість вікон до заміни), привезти нові, встановити, почекати, поки вивітряться отруйні гази від монтажної пінки, якою закріплюються вікна, зашпаклювати відкоси (при тому, що при мінусовій температурі шпаклівка кришиться і випадає), поставити підвіконня, карнизи, підготувати кімнату після ремонту до навчального процесу – навіть не будучи скрупульозно знайомими з усіма технологіями й вимогами, за бажанням розмисліть і дайте відповідь: вони б встигли? А якби навіть і встигли, то ви можете уявити собі якість цих робіт? Я, живучи в Каховці, щось жодного разу не бачив, аби добротний хазяїн міняв у своїй оселі вікна в зиму!

Ось, саме ці три причини, з якими кожна думаюча та незаангажована людина погодиться (а ніякі не політичні чи ще якісь «підкилимні» мотиви) вплинули на рішення депутатів, причому, від самих різних фракцій.

Наостанок, ще раз наголошую для всіх керівників навчальних закладів, для батьків дітей, котрі відвідують ці заклади, для всіх каховчан, яких хвилює ця проблема, – гроші на встановлення вікон є, вони вже виділені; всі депутати однозначно підтримують це рішення, АЛЕ при чесних і прозорих підходах до тендерів (як по вікнам, так і по іншим питанням життєдіяльності міста). Більш того – я, як людина, що бере участь у цьому процесі, особисто від себе з усією відповідальністю можу дати таку обіцянку: якщо майбутнє встановлення вікон у навчальні заклади, котрі проходили по вищеназваному мною тендеру, вийде дорожчим за гранично встановлену в 2015р. суму у 889,5 тис. грн., то я компенсую цю різницю.

У випадку, якщо у 2016 році гроші на цю заміну не будуть виділені, я сам внесу всю необхідну суму, еквівалентну вартості вікон, не встановлених через призупинену нами реалізацію висновків тендеру.

Також, хочу зазначити, що й пропозиції з енергозбереження мають бути виважені і не тягти за собою здорожчань внаслідок непотрібних робіт і надмірних утеплень, наприклад, встановлення в таких вікнах трьох стекол. Не бачу в цьому необхідності й практичного сенсу, зважаючи, що Каховка розташована не на полюсі холоду, а в досить помірних широтах із зовсім невеликими нетривалими морозами, і для наших вікон цілком вистачає класичного подвійного скління. Отже, будь-які роботи повинні виходити з міркувань як сумлінності їхнього замовлення й виконання, так і збалансованості між необхідним енергозбереженням і розумною економією коштів громади.

Руслан РОМАНЕНКО, депутат Каховської міської ради.

Дякуємо за відгук!