На порядку денному каховських волонтерів і меценатів – захист ніг українських воїнів

захистnУсі ми знаємо це фото. Маленька дівчинка тримає у руках медаль загиблого захисника України. Її батько помер у шпиталі 8 серпня 2014 року від втрати крові після підриву на фугасі. Мабуть, всі, хто бачив ці фотографії й вдивлявся в сині очі загиблого бійця та в обличчя маленького ангелочка, таке схоже на свого татуся, не міг втримати сліз і розпачу від усвідомлення страшних наслідків цієї війни… Але каховчани можуть спитати, чому наша газета ставить це фото саме зараз, адже ані загиблий герой, ані його родина не є нашими земляками…Скажімо так: спогад про цю подію напряму пов’язаний з новим украй важливим для збереження життя й здоров’я наших бійців проектом, ініційованим саме каховчанами – волонтером та одночасно меценатом Андрієм КАЛОВИМ і майором Прикордонної служби України Романом МІЩУКОМ (про початок їхнього першого цьогорічного проекту ми вже писали у минулому номері «Каховської зорі»).
Ось, що пояснює А.Калов:
– В цієї трагедії є несподіваний бік. Життя батька цієї дівчини міг врятувати спеціальний матеріал – кевлаDSC_8615захистnр – і набір захисту паху та ніг від ураження осколками.
В умовах цієї позиційної війни дуже багато наших воїнів дістають поранень або гинуть від вибухів мін чи імпровізованих вибухових пристроїв (ІВП). Ворог ставить міни усюди, де працюють наші вояки. Від вибуху міни не захистить бронежилет. Саме тому проблема захисту ніг та, особливо, паху зараз дуже актуальна й абсолютно неадресована.
Навіть малий осколок, потрапивши в область паху, здатен спричинити сильну кровотечю та є загрозою для життя солдата. Також вельми часто протипіхотні міни дуже серйозно ранять нижні частини ніг.
Саме тому над захистом ніг і паху працюють у країнах НАТО та – звичайно – і наш «волонтерський воєнпром».
Ми взяли за основу нашого комплекту новітню британську розробку у цій галузі – Pelvic Protection Level 1;2;3. Від себе ми додали кевларові щитки, які закривають гомілку з усіх боків, та броньовані кевларом наколінники.
Британський комплект включає у себе три шари захисту: LEVEL 1 -спеціальна нижня білизна (труси, виконані з балістичного шовку із антибакнеріальним просиченням для захисту від дрібних осколків). LEVEL 2 – такий собі “броне-памперс” із кевларовими вставками, який кріпиться на пояс і захищає сам пах та кобчик. LEVEL 3 – бріджі з кишенями для кевларових пакетів, котрі закривають усі артерії в області паху.
Увесь кевлар у британському наборі має 1-й рівень балістичного захисту по ДСТУ (від кулі пістолета ПМ). Щитки на гомілку включають у себе тверду передню частину, що має рівень захисту 2 по ДСТУ (від кулі пістолета ТТ), та м’якої частини, яка обгортає гомілку та може зупинити кулю ПМ. Наколінники броньовані кевларом і також мають 2-й клас захисту.
Р.Міщук: – У ході примірок закупленої Андрієм амуніції, я, як потенційний користувач, з’ясував для себе, що бійцю цілком зручно буде її носити: заправляти у берці, бігати, стрибати, активно рухатися ця екіпіровка не заважає.
А.Калов: – Більшість набору виготовлена або придбана у різних місцях, усі кевларові пакети та щитки з наколінниками виготовлені у Києві. Але компановка та ідея – наші, каховські. Тепер цей доволі дорогий набір належить нашому, можна сміло сказати, ветеранові АТО Романові Міщуку, якій після сходу продовжує свою службу в Південному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.
Р.Міщук: – Докладатиму усіх зусиль для того, щоб якнайбільше наших бійців були захищені подібними спецзасобами – популяризуватиму їх серед товаришів по службі, доноситиму командуючим інформацію про необхідність забезпечення бійців такою амуніцією на державному рівні, централізовано. А поки що висловлюю величезну вдячність справжньому меценату української армії і прикордонників Андрію Калову та звертаюся до інших людей доброї волі з закликом підтримати його добрі починання, перенести його ініціативи на загальноміський рівень. У свою чергу, сприятиму співпраці військових з волонтерами усім, що буде в моїх силах
Спілкуючись з Андрієм і Романом, я знову й знову дивилася на оті фото – загиблого красивого молодого чоловіка та його красунечки-донечки… І думала: якби од початку трагічних подій на сході України було не просто більше таких небайдужих людей, як ці наші земляки, а й якби сама держава по-справжньому, неформально і без тіньових корупційних схем та наживання на цій війні окремих ділків, опікувалася б безпекою наших захисників; якби ось такі люди, як Андрій Калов чи Роман Міщук стояли біля керівництва цією державою та її армією, то могло б і не бути цього кричущого й краючого душу фото… І тато приймав би нагороду сам, із доцею на руках – щасливою, а не відтепер навіки засмученою… Але в історії немає отих “якби”. Треба діяти, виходячи з реалій саме сьогодення. Є ще час допомогти іншим бійцям. Є ще люди доброї волі, котрі беруть на себе цю допомогу, поки держава ставитиме таке постачання «на потік». І серед таких людей неодмінно повинні бути й ми – каховчани. Тим паче, що сьогодні, коли все ж таки, безпосередні бойові дії на Донбасі мало-помалу вщухають, більша небезпека залишається від мінних розтяжок або провокацій на блок-постах, – ключову роль в індивідуальній безпеці військових все більше відіграватиме ось такий набір захисту для ніг і паху (при тому, що бронежилетами й касками бійці тепер достатньо забезпечені). І добре було б, якби й уся каховська громада підключилася до нагальної справи, розпочатої Андрієм.
Від редакції: для бажаючих долучитися до меценатських проектів А.Калова, які сьогодні він, фактично, фінансово «тягне на своїх плечах» цілком самостійно, нагадуємо реквізити, за якими ви можете надсилати свою допомогу: картка Приватбанку 5168742320452844 на ім’я Калова Андрія Григоровича, або звертайтеся до редакції «Каховської зорі» – ми проінформуємо вас про відомі нам благодійні волонтерські проекти в нашому місті, серед яких ви неодмінно знайдете такий, що буде «до душі» саме вам. Доєднуйтесь! Разом ми – сила!

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!