Хто заплатив судді хабар?

З обуренням і навіть з огидою прочитали в газеті «Каховська зоря» № 12 від 24 березня 2016 року статтю місцевого депутата П.Філіпчука під назвою «Правосуддя по-каховськи».

Так, посилаючись на те, що судова система в нашій країні пронизана корупційними схемами «заробітку» і отримання хабарів її представниками, депутат провів пряму паралель із цивільною справою, однією із сторін якої є колективне підприємство «Меліоратор», зазначивши, що «яскравим прикладом» корупційних схем і отримання хабара є саме ця справа.

Щодо історії питання. Ще в далекому 1976 році було збудовано приміщення кафе-магазину з вбудуванням частини магазину у вже існуючу будівлю гуртожитку заводу ЗБВ. В ті давні часи і підприємство, і завод підпорядковувалися Міністерству меліорації та водного господарства УРСР, яке своїм наказом від грудня 1976 року передало весь магазин з балансу заводу на баланс торгівельного підприємства. При цьому, ККТВП «Меліоратор» ще у 1977 році належним чином оформило в БТІ технічну інвентаризацію, чого автоматично не було зроблено заводом ЗБВ.

Під час приватизації колектив за приватизаційні сертифікати і власні кошти викупив у держави приміщення магазину і отримав від Фонду державного майна України свідоцтво про право власності на цілісний майновий комплекс, у тому числі, і на магазин. Отже, держава визнала право власності підприємства, але ви у своєму опусі назвали це якимись незрозумілими документами від 1993 року.
Законодавством чітко передбачені підстави для припинення права власності. Жодної із зазначених у законі підстав не настало, але колективне підприємство, а отже кожен із його працівників були штучно позбавлені права власності на частину свого майна.
Дійсно, іноземець був третім покупцем, так званого “в’єтнамського” гуртожитку. Він, як і дві попередні юридичні особи, придбав гуртожиток разом із тією його часткою, що вже багато років належала колективу підприємства. При цьому підприємство навіть не знало про укладення договорів, оскільки до 2010 року ніхто реально не претендував на частку магазину.

Згідно з законом, отримати своє майно, якщо хтось на нього претендує, можна лише через судове рішення.
Але, всупереч зазначеному, органи міського самоврядування (як виконком, так і рада, у складі якої з даного питання ви були найактивнішою особою) прийняли рішення, яким скасували своє ж попереднє рішення про визнання права власності на спірне майно кафе-магазину. І зроблено це було також таємно від підприємства, хоча можновладці знали, що частина магазину у гуртожитку належить ККТВП «Меліоратор».

Сподіваємося на те, що депутатської гідності у пана Філіпчука вистачить визнати те, що він особисто оглядав документи підприємства.
Але, озброївшись незаконними рішеннями місцевих бонз, під дахом саме вас, пане депутат, та адвокатів, у протизаконний спосіб іноземець за допомогою сторонніх осіб ранком вихідного дня просто зламав межуючу стінку та привласнив частину магазину колективного підприємства.
Щодо «розкрадів» у Туреччині. Дійсно, багато б років вам довелося відбувати у казематах іноземної держави, якби ви зламали стіну турецького магазину без судового рішення та привласнили її частину.

Нам зрозуміло ваше особисте ставлення до судової системи, адже саме суд не виніс так очікуваного вами і вашими однопартійцями-регіоналами виправдального рішення щодо вашої найближчої родички, та ще й за статтею Кримінального кодексу «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Та ще й коштів громади міста у великому розмірі. Нагадаємо, що застосування судом амністії не є виправдовуючим актом для особи, яка скоїла умисний злочин.

Не витримує критики ваше проголошення про інвестиції іноземця. Гроші іноземця не були вкладені у будь-яку галузь господарства нашого міста. За схемою «купівля-переобладнання-продаж» з отриманням прибутків не можуть бути інвестиціями, тим більш, що навіть належної суми з доходу фізичних осіб не було отримано до місцевого бюджету, бо реконструкцію проводили сторонні організації та каховчани без оформлення.
І все ж постає до вас питання: хто «давав хабара» судді? В чому полягає корупція? Хоч би один приклад дачі хабара чи факту корупції навели! Не можете?

Може, назвете прізвища чи посади працівників підприємства, які хабар давали судді, чи, може, інтереси ККТВП «Меліоратор» оплачували сторонні особи? Дійсно, абсурд.

І це попри те, що саме у Каховському міськрайонному суді були досліджені всі документи справи, допитані свідки, як працівники підприємства, так і сторонні, навіть ті, що будували магазин та передавали його підприємству, призначено незалежну будівельну експертизу, яка визнала безпідставність претензій Джахіта щодо частини приміщення магазину.

Можливо, зазначені вами суди спростували висновки експертизи чи визнали недійсним право власності підприємства на магазин? Нічого подібного. Навіть не згадано про ці докази, а отже не спростовані.
Саме у нас є сумніви щодо законності названих вами рішень.

А що ви мали на увазі, зазначаючи, що адвокати іноземця досягли ще у 2013 року позитивного результату, відстоюючи його права? Чи не те, що Джахітом подано позов про скасування рішення про надання підприємству права власності на магазин і Одеським апеляційним судом у задоволенні позову відмовлено, а Вищий апеляційний адміністративний суд навіть розглядати скаргу іноземця відмовився.

Із вашої статті цілком зрозуміло, що не ви є її автором. На це вказують фрази – «затягнувши нас (?) у судові тяжби», «Ми (?) знову загрузли в судових спорах…», «І ми (?) отримали рішення…». Навіть нецікаво, яка частка вашого «я» у зазначеному «ми».
Чи не з вашої подачі та під вашим особистим і правлячої тоді депутатської фракції Партії регіонів тиском прийняті скасовані судами рішення, про які йшла мова вище? Невже вас не навчило, що не завжди буває другим щастям? Судячи із статті, – ні, не навчило.

Не маємо доказів вашої особистої зацікавленості у справі турка, але встигли прочитати в інтернеті про 3000 доларів США. А може диму без вогню не буває ?
Доводимо до вашого відома, що судові рішення повинні бути не тільки законними, а ще й справедливими.
З огляду на зазначене, чи є справедливим позбавлення цілого колективу підприємства частини його майна у незаконний спосіб? Наголошуємо, що жодним судовим рішенням ККТВП «Меліоратор» не позбавлялося права власності на будь-яку частину свого майна, у тому числі й частини магазину.
Гадаємо, що ви передчасно поставили крапку у цивільній справі.

До речі, підприємство погоджувалося відступити законним шляхом, тобто продати, турку частину магазина за суму, еквівалентну 5000 доларів США, завдяки вам та іншим цього не сталося. Але не важко здогадатися, на які кошти “попав” Юджел Джахіт за всі роки судових тяжб. І ви доклали до цього руку.

Бачили, що вас добряче огрів палкою ковбаси народний депутат. Чи немає цьому наслідків?

Колишні і нинішні працівники ККТВП «Меліоратор»:  Богданова Н.В., Веремчук Л.Я., Волков Л.І., Головачук Я.Я., Городейська Л.П., Дитиненко Л.В., Жук Н.Є., Зима О.З., Іванець Г.Й., Клімова Л.М., Колесник О.М., Москаленко В.А., Маврешко Н.П., Новікова Т.С., Отрода Г.М., Пінчук О.В., Петрова С.О., Таранко Л.В.,Тельнік А.Г., Трегубенко Л.Ф., Форощук О.І., Шевчук Н.Г., Шепелєва І.С.

Дякуємо за відгук!