Ковалі своєї долі. До 25-річчя Незалежності України

Як уже помітили наші уважні читачі, з початку 2016 року «Каховська зоря» у співпраці з Каховським історичним музеєм розпочала рубрику «Назустріч ювілею». Цей рік – ювілейний не тільки для нашого міста (225 років з дня заснування), а й для його освітянської галузі (150 років), для багатьох інших сфер розвитку міста (календар знаменних дат можете побачити у випуску №1 нашої газети від 7 січня 2016р.). А ще це й ювілейний рік для всієї нашої країни – 25-та річниця оголошення незалежності України! Тому у ці два слова назви рубрики  – «Назустріч ювілею» – цьогоріч ми вкладаємо особливо широкий зміст.
Приємно, що до своєрідної естафети нагадування зі шпальт «Каховської зорі» про знаменні для міста й держави події, крім Каховського історичного музею, доєднався й архівний відділ Каховської міської ради. Сьогодні презентуємо результат копіткої праці саме спеціалістів цього відділу по збору інформації про майбутні відзначення, а також і про призначене, але так і недороблене у місті. 

1991 рік
– 17 березня проводиться референдум СРСР з питання збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік. У протоколі про результати опитування населення Української РСР на питання „Чи згодні Ви з тим, що Україна має бути у складі Союзу Радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України” виборці міста Каховка відповіли: „ТАК” – 20406 громадян, „НІ” – 3435 громадян.

– 19 серпня – спроба державного перевороту в СРСР.
– 24 серпня на позачерговій сесії Верховної Ради УРСР прийнято документ „Акт проголошення незалежності України”.
– 27 серпня Каховський міськвиконком, виконуючи Указ Президії Верховної Ради України, приймає рішення про тимчасове припинення діяльності Компартії України.

– 2 жовтня сесія Каховської міської ради підтримує рішення міськвиконкому про передачу будівлі колишнього міськкому партії України школі мистецтв з назвою „Палац мистецтв”.
– 15 жовтня Каховський міськвиконком приймає рішення про передачу культурно-спортивного комплексу „Меліоратор” заводу ЗБВ імені 50-річчя СРСР на баланс Каховської міської ради народних депутатів.

– 1 грудня проводяться вибори Президента України, у бюлетені – шість прізвищ, голоси виборців Каховки розподілились таким чином ЗА: Гриньов Володимир Борисович – 868; Кравчук Леонід Макарович – 18603; Лук’яненко Левко Григорович – 64; Табурянський Леопольд Іванович – 209; Чорновіл В’ячеслав Максимович – 4563; Юхновський Ігор Рафаілович – 493.

– 1 грудня одночасно з виборами Президента України проводиться всеукраїнський референдум з питання „Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Виборці міста Каховка відповіли: „Так, підтверджую” – 23969 громадян, „Ні, не підтверджую” – 1761 громадянин.
– 30 грудня Державна приймальна комісія затверджує акт приймання в експлуатацію будівлі військово-технічного навчання (ДТСААФ).
– З листопада 1991 року розпочинає роботу комісія з питань поновлення прав реабілітованих, протягом 1991-1999 років проводяться виплати компенсацій особам, які постраждали від політичних репресій. Розпочинає роботу страхова компанія „Омета-Інстер”.

1992 рік
– 4 березня згідно з проектом розміщення будівництва на 1992-2010 роки визначається загальна площа міста Каховка – 1531,1 га.
– 1 липня утворюється Фонд комунального майна міста, на який покладається право розпорядження державним майном підприємств, що перебувають у комунальній власності міста Каховка, та здійснення приватизації цього майна.

– 23 червня міськвиконкомом приймається рішення про встановлення пам’ятного знака гетьману Богдану Ружинському.
– 27 листопада для ліквідації наслідків стихійного лиха міськвиконком виділяє ЖЕК-1 200 тис. крб. з бюджету міста для ремонту покрівель 48 житлових будинків.

– Протягом року закриваються дошкільні установи відділу освіти. Ліквідовані управління торгівлі та райпобуткомбінат. Неповна середня школа № 5 у зв’язку з аварійністю будівлі по вул. Луначарського тимчасово перебазується у нову будівлю ДТСААФ. Кожного місяця міськвиконком приймає рішення про реєстрацію 20-50 громадян, які вирішують займатися підприємницькою діяльністю. Квартири продаються громадянам у приватну власність. Далі розпочинається кампанія приватизації квартир. Громадянам виділяються земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва. Вперше проводиться Міжнародний молодіжний фестиваль „Таврійські ігри”.

1993 рік
– 22 грудня створюється інспекція по захисту прав споживачів.
– Протягом року розподіляються перші квартири у новозбудованих багатоповерхових будинках заводу великопанельного домобудування по вул. Ентузіастів, 12; заводу „Сільгоспагрегат” по вул. Мелітопольській, 180; одноквартирні житлові будинки УГКМК, заводу ЗБВ по пр. Ворошилова,11; експериментального механічного заводу по вул. Некрасова.

1994 рік
– 28 лютого приймається рішення про перепрофілювання будівлі літнього кінотеатру „Гренада” під торговельний центр.
– 26 травня відбулася сесія міської ради, на якій обговорювалася доповідь депутатів Семенова В.Ю. та Холодняка М.О. про об’єднання міста обласного підпорядкування Каховка та Каховського району в єдину адміністративно-територіальну одиницю. Сесія прийняла рішення вважати питання про об’єднання міста та району несвоєчасним, місцевий референдум не призначати.

– 22 червня міськвиконкомом проводиться реєстрація Каховської міської організації Компартії України з видачею ліцензії.
– Протягом року розподіляються квартири у новозбудованому багатоповерховому будинку заводу електрозварювального устаткування по вул. Мелітопольській, 194. Продовжують закриватися дошкільні заклади відділу освіти, відбувається їхнє перепрофілювання. Відомчі дошкільні заклади підприємств міста переходять на баланс відділу освіти. Виконком вперше розпочинає приймати рішення про дозвіл на проведення мітингів різним партіям. Ліквідовано 28 підприємств, серед них – Каховське управління робітничого постачання.

1995 рік
– 24 березня міськвиконком приймає рішення про створення відділу житлових субсидій.
– 18 липня приймається рішення про відкриття приватної прогімназичної початкової школи, надалі навчально-виховне об’єднання „Школа – дитячий садок” по вул. Червоноармійській.

– 15 серпня виконком вирішує перевести маршрути по обслуговуванню жителів міста на садово-городні ділянки з розряду приміських у розряд міських.
– Приймаються в експлуатацію, розподіляються квартири у житловому будинку по вул. Б.Хмельницького,13. Ліквідовано 32 малих приватних підприємства.

1996 рік
– 21 січня на сесії міської ради розглядається питання „Про виділення земель під розвиток міста”, відзначається затягування процесу відведення земель згідно з Постановою Верховної Ради України від 01.12.1994 про включення в межу міста 740,0 га земель Каховського району за рахунок радгоспу ім. Будьонного.

– 19 березня міськвиконкомом оголошується конкурс на кращий ескіз-проект герба м. Каховка.
– 7 травня сесією міської ради приймається рішення про вступ м. Каховка до Асоціації рад народних депутатів міст України.
– 15 жовтня приймається рішення про газифікацію міста.

– Каховчани обговорюють проект Конституції України. Розпочинається земельна реформа і приватизація земель. Відомчий житловий фонд заводів ЗБВ, „Сільгоспагрегат” передається у комунальну власність міста. Продовжується ліквідація дошкільних закладів. У 1994-1996 роках підприємства змінюють форму власності з державної на приватну. Проводиться масовий обмін паспортів на паспорти нового зразка. Ліквідовано 26 малих приватних підприємства. Розпочинає роботу ЗАТ „Інпроком-Сервіс”, ЗАТ українсько-шведське спільне підприємство „Саус Фуд Інк”, надалі „Чумак”.

1997 рік
– 20 травня створюється державне комунальне підприємство „Парк культури та відпочинку” для опікування засновного ще у 1990 році Парку культури та відпочинку.
– Продовжується газифікація міста. Ліквідовано 40 малих підприємств

1998 рік
– 30 березня відбулися вибори народних депутатів України. По округу № 186, до якого входило м. Каховка, перемогу одержав Снігач Андрій Прокопович.
– 30 вересня сесія міської ради приймає рішення про затвердження символіки міста, положення про почесного громадянина міста Каховка.
– Продовжується газифікація міста. Ліквідовано 24 малих підприємства.

1999 рік
– Виконком приймає рішення з питань опіки та піклування, соціального захисту населення, роботи установ освіти, культури, спорту, знесення зелених насаджень, підготовки до опалювального сезону, приймаються бюджет міста, програми з різних питань життєдіяльності. Продовжується передача котелень підприємств у комунальну власність міста. Ліквідовано 10 малих підприємств.

2000 рік
– 16 квітня був проведений Всеукраїнський референдум з питань дострокового припинення повноважень та розпуску Верховної Ради Президентом України, обмеження депутатської недоторканості, зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300. З 30561 виборця міста Каховка на виборчі дільниці прийшли й одержали бюлетені 17099 громадян.
– 1 вересня розпочала роботу школа нового типу – Каховська гімназія.

– 22 листопада рішенням сесії міської ради присвоєно звання „Почесний громадянин міста Каховка: Подопригорі Геннадію Олексійовичу, першому голові виконкому міської ради народних депутатів м. Каховка обласного підпорядкування; Демидову Дмитру Степановичу – ветерану Великої Вітчизняної війни, визволителю міста.

– 16 жовтня міськвиконком приймає рішення про проектування середньої школи № 5 по вул. К.Маркса.
– 1 грудня урочисто відкрито Каховський центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів
– Ліквідовано 22 малих підприємства.

2001 рік
– 24 березня виконком приймає рішення про будівництво міської лазні на території водоканалу.
– 12 липня рішенням сесії міської ради звання „Почесний громадянин міста Каховка” присвоєно Баграєву Миколі Георгійовичу, на той час члену Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення; Микитину Ярославу Івановичу, голові правління ВАТ „КЗЭСО”.

– 27 листопада виконкомом приймається рішення про стан погашення заборгованості та своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста.

– На сесіях міської ради приймаються програми розвитку житлового будівництва, малого підприємництва, освітньої галузі міста, запобігання дорожньо-транспортному, побутовому і дитячому травматизму, поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, реформування економіки, „Екологія”. Створюється тендерний комітет міської ради. Систематично приймаються рішення виконкому щодо громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ліквідовано 12 установ.

2002 рік
– 31 березня відбулися вибори народних депутатів України. В багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі № 186 серед 33 зареєстрованих партій більшість голосів було віддано за Комуністичну партію України, в т.ч. по м. Каховка за неї проголосувало 6128 з 19784 виборців, які взяли участь у голосуванні. По одномандатному виборчому округу № 186, до якого входило м. Каховка, перемогу одержав Баграєв Микола Георгійович.

– 17 квітня прийнято рішення сесії про Регламент роботи міської ради.
– На сесіях міської ради приймаються програми розвитку молодіжного житлового будівництва, „Ветеран”, „Вчитель”, соціального захисту інвалідів, розвитку позашкільних навчальних закладів, відбудови стійкого стану та розвитку міста, забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності, профілактики ВІЛ-інфекції, СНІДу та наркоманії, розвитку малого підприємництва. Затверджуються Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в місті Каховка. Ліквідовано 22 установи.

2003 рік
– 28 травня на сесії міської ради затверджений Статут територіальної громади міста Каховка.
– 19 червня виконком своїм рішенням підтримує клопотання трудового колективу і вносить подання до Херсонської обласної державної адміністрації про присвоєння звання Героя України Микитину Ярославу Івановичу, голові правління ВАТ “КЗЭСО”.

– 30 жовтня рішенням сесії міської ради присвоєно звання “Почесний громадянин міста Каховка” Щербану Стефану Михайловичу – настоятелю Свято-Покровського храму (посмертно).

– На сесіях міської ради приймаються програми розвитку міського ринку, підтримки діяльності Парку культури та відпочинку, поліпшення кінообслуговування, підтримки засобів масової інформації, профілактики злочинності, розвитку футболу, запобігання дитячої бездоглядності, розвитку земельної реформи, захисту прав споживачів. Систематично приймаються програми зайнятості населення та соціально-економічного розвитку міста. Вирішується питання про реорганізацію ЗОШ № 2 в спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов. Ліквідуються 106 установ.

2004 рік
– 31 березня сесія міської ради затверджує Положення про порядок використання символіки міста Каховка.
– 8 липня виконком приймає рішення про затвердження положення про порядок влаштування автономних систем опалення і гарячого водопостачання у багатоквартирних будинках. Каховчани розпочинають активно особисто займатися забезпеченням теплом свого житла

– 11 серпня сесія міської ради приймає рішення про органи самоорганізації в місті Каховка. Розпочинаються перевибори квартальних та домових комітетів.
– 29 грудня рішенням міськвиконкому затверджено державний акт про закінчення реконструкції Свято-Покровського храму Української Православної Церкви в м. Каховка.

– 29 грудня на сесії міської ради встановлюються такі відзнаки міста Каховка для відзначення громадян за особисті заслуги перед містом: “Почесний громадянин міста Каховка”, “Знак Пошани”, грамота міського голови, подяка міського голови
– На сесіях міської ради приймається програма відпочинку та оздоровлення дітей, заслуховується хід виконання інших програм. Футбольна команда ВАТ “КЗЭСО”, яка була створена у 2000 році, стала переможцем відбіркового європейського турніру на Кубок регіонів УЄФА серед аматорських команд, що проходив у місті Каховка у 2004 році. Міськвиконкомом була проведена значна робота по реконструкції стадіону „Олімпійський”. Ліквідовано 26 установ.

2005 рік
– 23 березня сесія міської ради обрала делегатами на Всеукраїнські збори представників місцевого самоврядування міського голову Марчука Л.В. та секретаря ради Чуприну С.П.
– 25 травня сесія міської ради розглянула інвестиційний проект „Створення міської туристично-екскурсійної агенції на базі комунального підприємства з метою забезпечення кластерної моделі розвитку туризму в регіоні”.

– 14 вересня рішенням сесії міської ради присвоєно звання „Почесний громадянин міста Каховка” художнім керівникам аматорського народного ансамблю танцю „Надія” та зразкового ансамблю танцю „Радість” Палацу культури, молоді та спорту Сергеєву Олександру Івановичу та Сергеєвій Надії Іванівні.
– 15 вересня у новоствореному дитячому будинку „Радість” з’явилися перші вихованці.

– На сесіях міської ради приймаються програми „Обдарована дитина”, підтримки діяльності товариства інвалідів „Надія”, міської організації чорнобильців, профілактики злочинності, Каховської організації ветеранів війни, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природно-математичних і технологічних дисциплін, розвитку освітньої галузі міста „Рівний доступ до якісної освіти”. Ліквідовано 9 установ.

2006 рік
– 26 березня відбулися вибори міського голови та депутатів міської ради вперше за партійними списками. У голосуванні взяли участь 20240 каховчан з 32729, включених до списку виборців. У виборах взяли участь 22 партії, до міської ради обрано 34 депутата від 8 партій, більшість мандатів отримала Партія Регіонів України

– 7 квітня на І сесії міської ради V скликання вперше приносять присягу на вірність інтересам міської територіальної громади  новообраний міський голова Карасевич Олександр Петрович і депутати міської ради.
– 30 серпня 2006 року на сесії міської ради прийнято рішення про присвоєння звання „Почесний громадянин міста Каховка” Махлаю Володимиру Олександровичу, першому секретарю Каховського міськкому Компартії України з грудня 1972 року по 1987 рік

– На сесіях міської ради приймаються програми профілактики злочинності, поліпшення кінообслуговування населення, підтримки засобів масової інформації, підтримки діяльності міської організації чорнобильців, підтримки діяльності товариства інвалідів „Надія”, розвитку архівної справи в місті, „Молодь”, розвитку Українського козацтва, по запобіганню та ліквідації випадків підтоплення території міста поверхневими водами, подолання дитячої бездоглядності і безпритульності. Вирішується питання передачі дитячого садка „Іскорка” ВАТ „КЗЭСО” у комунальну власність територіальної громади міста. У складі архівного відділу міської ради розпочинає роботу трудовий архів, у фонди якого надходять документи ліквідованих підприємств, на кінець року це – документи 75 установ міста.
2007 рік
– 1 лютого на відкриття школи-новобудови № 5 прибув на той час Прем’єр-міністр України Віктор Янукович.
– 26 липня створено відділ Державного реєстру виборців
– 26 липня на сесії міської ради присвоєно звання „Почесний громадянин міста Каховки” Боні Миколі Михайловичу, колишньому начальнику управління „Укрводбуд”, яке будувало Каховську зрошувальну систему

–  26 грудня сесія затвердила Положення про персональну стипендію Каховської міської ради для обдарованої молоді міста.
На сесіях міської ради приймаються програми розвитку культури і духовності, економічного і соціального розвитку міста, охорони земель, Стратегічний план підвищення конкурентноздатності міста. Ведеться робота по створенню товариств співвласників багатоквартирних будинків. Вперше в Каховці проведено мотофестиваль „Тачанка”. Каховка святкує 65 років з дня визволення міста. На 216-у річницю заснування міста видана книга „Каховка: історія – сучасність”.

2008 рік
– 11 березня  виконком вносить подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження Ямпольцевої Ірини Петрівни та Бойко Любові Миколаївни почесним званням „Мати-героїня”.
– 13 травня  виконком вносить подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження Зайцевої Світлани Володимирівни почесним званням „Мати-героїня”.

–  23 серпня  вперше в Каховці проводяться заходи до Дня державного прапора України
– 9 вересня  виконком вносить подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження Козенюк Галини Петрівни, Глабець Любові Миколаївни, Ліверчук Галини Василівни, Манько Раїси Михайлівни почесним званням „Мати-героїня”.
– 15 жовтня  виконком затверджує Реєстр послуг, які надаються виконавчими органами міської ради. Інформація знаходиться на стенді у приміщенні міської ради.

– 29 жовтня   сесія міської ради приймає рішення про місце розташування пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
На сесіях міської ради затверджуються програми надання соціальних та інших видів допомоги малозахищеним верствам населення, „Призовна дільниця”, поліпшення екологічного стану та оновлення зелених насаджень у місті Каховка „Тополі-2012”, приватизації земель несільськогосподарського призначення, „Відродження історичної та архітектурної самобутності Каховки – міста-легенди, міста-оази в Таврійському степу”,  „Модернізація системи зовнішнього освітлення міста Каховка шляхом запровадження нових енергозберігаючих технологій”. Вперше каховчанин Андрій Гурнаков на іграх у Пекіні увійшов  у дванадцятку  кращих спортсменів-параолімпійців з пауерліфтингу. Започаткована Книга рекордів Каховки про визначні досягнення міста та його жителів.

2009 рік
– 11 серпня  виконком вносить подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження почесним званням „Мати-героїня” Одесюк Світлани Іванівни, Іванової Галини Миколаївни, Ненько Галини Іванівни.
Оновлюється краса набережної міста: працює великий фонтан, підняли крила лебеді на малому фонтані, відновлюються клумби з квітами, облаштовуються дитячі майданчики.

2010 рік
– 13 квітня  виконком приймає рішення про поховання останків загиблих воїнів у період Великої Вітчизняної війни на території Піонерського парку.
– 12 серпня  сесія міської ради розглянула звернення мешканців Каховського району і міста Каховка щодо аварійного стану монументу „Легендарна тачанка”, прийнято рішення звернутися по фінансову допомогу на реставрування бронзової скульптури та благоустрій до народних депутатів України,  Міністерства регіонального розвитку, голови Верховної Ради України, голови Бюджетного Комітету Верховної Ради, Херсонської обласної ради.

– 29 вересня  сесія міської ради приймає рішення про присвоєння звання „Почесний громадянин міста Каховки” за виключно вагомий внесок у галузі громадської діяльності заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вакулич Олені Леонідівні (посмертно), за  розвиток водних видів спорту, народне та академічне веслування, вітрильний спорт, військово-морське багатоборство, заслуженому тренеру УРСР Сорочинському Костянтину Семеновичу (посмертно)

– 16 листопада  на І сесії міської ради міська виборча комісія доповіла про завершення виборів до міської ради, серед 36 депутатів – 15 від Партії регіонів.

На сесіях міської ради затверджуються програми підвищення безпеки дорожнього руху, підтримки діялцьності громадського формування з охорони громадського порядку „Щит”, реформування і розвитку житлово-комунального господарства, „Безпечне місто Каховка”. Виконком проводить роботу по омолодженню зелених насаджень. Вперше каховчанка учениця  СЗОШ № 2 Ольга Чумаченко перемогла у Міжнародному конкурсі малюнків на тему гендерної рівності, організованому Євросоюзом.

Каховщина святкує 65 років Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні. Вийшла в світ книга краєзнавця Алли Яблонської „Пам’ять безсмертна”, в яку ввійшли спогади каховчан-фронтовиків, колишніх в’язнів німецьких таборів, дітей війни.

2011 рік
– 12 липня сесією міської ради приймається рішення “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Каховка”.
– 27 жовтня створено комунальне підприємство “Каховська керуюча компанія”.
– 13 грудня виконавчим комітетом приймається рішення “Про затвердження реєстру та стандартів адміністративних послуг, які надаються відділами та управліннями Каховської міської ради”.

На сесіях міської ради затверджуються програми „Діти Херсонщини” з профілактики підліткової злочинності та правопорушень, запобігання соціальному сирітству, „Придбання житла для багатодітних сімей, які мають дев’ятеро і більше неповнолітніх дітей”, „Каховка фестивальна: технологічна підтримка фестивальних ініціатив”.

Виконавчий комітет приймає рішення про підготовку до осінньо-зимового періоду, влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, у інтернатні заклади, про роботу зі зверненнями громадян, дозвіл на розміщення реклами, клопотання щодо нагородження та інші.  Протягом 12 років, починаючи з вересня 1999 року, при міськвиконкомі працює надзвичайна фінансова комісія, яка розглядає питання заборгованості заробітної плати на підприємствах міста. Вже 15 років в місті працює Мала академія наук. Вивчаючи матеріали архівів, музеїв міста, області, України, Росії юні краєзнавці пишуть цікаві роботи про  козаків, різдвяні та великодні свята, поетів, меценатів, освітян, роки війни, традиції виноградарства та рибальства нашого краю  та інші. Вийшла з друку книга краєзнавця Алли Яблонської „Написано серцем” (військові щоденники, фронтові листи, спогади очевидців).

2012 рік
– 26 січня міською раду приймається Програма щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року, а також  Програма охорони земель на території Каховської міської ради на 2012-2015 роки.
– 26 липня сесія міської ради приймає рішення про присвоєння звання „Почесний громадянин міста Каховки” Гребенюку Петру Олексійовичу за вагомий вклад в розвиток промисловості міста Каховка.

На сесіях міської ради приймаються Програми “Екологія-2015”, охорони земель на 2012-2015 роки, профілактики злочинності та правопорушень на – 2012-2015 роки, по запобіганню та ліквідації випадків підтоплення території міста поверхневими водами на період 2012-2017 роки, відпочинку та оздоровлення дітей, придбання житла для багатодітної сім’ї Коваль тощо. Внесено подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження почесним званням України  “Мати-героїня” Коваль Людмили Миколаївни, Абертман Людмили Василівни, Мікрюкової Ніни Михайлівни, Хоркіної Світлани Карлівни.

2013 рік
– 31 січня приймається Програма розвитку культури і духовності в місті на 2013-2017 роки.
– 28 березня  сесією міської ради приймаються рішення “Про припинення діяльності Каховської середньої вечірньої школи шляхом ліквідації”, “Про затвердження Правил благоустрою території, забезпеченості чистоти і порядку в місті Каховка”,  “Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховка на 2013-2017 роки”.

– 25 квітня затверджується Програма забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їхнього числа, які не мають власного житла, впорядкованим соціальним житлом на період 2013-2015 р.р. і Програма з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та пошуку і впорядкування поховань жертв війни на 2013-2017 роки.
– 25 липня створено центр надання адміністративних послуг по місту Каховка. Міською радою затверджується Програма зайнятості населення м. Каховка на період до 2017 року.

– 13 серпня внесено подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження почесним званням України  “Мати-героїня” Бойко Наталії Миколаївни.
– 28 листопада затверджується Програма розвитку служби містобудівного кадастру у складі відділу містобудування та архітектури Каховської міської ради для ведення містобудівного кадастру міста Каховка на 2014-2015 роки, а також приймається рішення про встановлення мінімальної вартості оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна в м. Каховка.

На сесіях міської ради розглядаються питання надання соціальних та інших видів допомоги малозахищеним верствам населення,  поліпшення екологічного стану та оновлення зелених насаджень у місті Каховка,   приватизації земель несільськогосподарського призначення тощо.

2014 рік
– 30 січня затверджується міська Програма відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років.
– 4 березня приймається рішення про демонтаж пам’ятника та погруддя В.І. Леніну.

– 25 грудня приймається рішення про припинення експлуатації котельні та теплових мереж КП “Котельщик”.
– 12 серпня внесено подання до Херсонської обласної державної адміністрації про нагородження почесним званням України  “Мати-героїня” Паламарчук Віти Феодосіївни.

На сесіях міської ради затверджуються програми підвищення безпеки дорожнього руху, підтримки діяльності громадського формування з охорони громадського порядку „Щит” тощо.

2015 рік
– 20 січня виконавчим комітетом приймаються рішення про встановлення тарифів на платні соціальні послуги, про встановлення тарифів на ритуальні послуги.
– 29 січня міською радою приймаються рішення: про встановлення єдиного податку, про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності; про встановлення транспортного податку; ставки акцизного податку, про міську Програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки; про затвердження списку присяжних, списку народних засідателів Каховського міськрайонного суду; про інвентаризацію земель комунальної власності.

– 29 грудня затверджується міська Програма “Обдарована дитина” на 2016-2020 роки.
Виконавчий комітет приймає рішення про підготовку до осінньо-зимового періоду,  про роботу зі зверненнями громадян, дозвіл на розміщення реклами  та інші. Виконком проводить роботу по омолодженню зелених насаджень.

– 6 листопада 2015 року на І сесії міської ради міська виборча комісія доповіла про завершення виборів до міської ради, серед 36 депутатів: 5 – від  Каховської міської організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», 2 – від Каховської міської організації партії «Відродження», 8 – від Каховської міської організації партії «Блок Петра Порошенка “Солідарність», 4 – від Каховської міської організації партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»,  3 від Каховської міської організації Радикальної партії Олега Ляшка, 2 – від Каховської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил», 8 – від територіальної організації політичної партії «Опозиційний блок» в місті Каховка Херсонської області, 2 – від Каховської міської організації політичної партії  «Українське об’єднання патріотів — УКРОП».

Визнано Дяченка Андрія Андрійовича, 12.02.1973 р.н., освіта вища, член партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», директор ТОВ «Юран і К», місце проживання: 74800, Херсонська область, м. Каховка, вул. Ж. Жигаліної, 5, суб’єкт висування: від Каховської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», обраним Каховським міським головою.

2016 рік
– 29 січня сесія міської ради приймає рішення: про затвердження міської Програми “Призовна дільниця” на 2016-2020 роки, про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Каховка, про затвердження переліку земельних ділянок для набуття права на їхню оренду на земельних торгах у 2016 році.
– 8 лютого видається розпорядження міського голови про демонтаж пам’ятників  М.В.Фрунзе, В.К.Блюхеру.

– 19 лютого видається розпорядження міського голови про перейменування вулиць, провулків та площ міста Каховка.
– 25 лютого сесія міської ради затверджує: міську Комплексну програму профілактики злочинності та правопорушень у місті Каховка на 2016-2019 роки, міську Програму підтримки діяльності органів самоорганізації населення,  Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій.
– 15 березня виконавчим комітетом міської ради приймається рішення про заходи по залученню громадян на службу у Збройних силах України за контрактом.

– 19 лютого видається розпорядження міського голови про перейменування вулиць, провулків та площ міста Каховка.
Міську владу в місті протягом 25 років очолювали:

січень 1989 р. – серпень 1994 р. – Корсун Анатолій Павлович, голова виконкому;
вересень 1994 р. – квітень 1998  р.- Гашенко Віктор Семенович, голова ради;
квітень – грудень 1998 р.-    Шкарупа Сергій Олексійович, міський голова;
січень – листопад 1999 р.     Марчук Леонід Володимирович, перший заступник міського голови;
грудень 1999 р. – квітень 2006 р. -Марчук Леонід Володимирович, міський голова;
квітень 2006 р. – жовтень  2015 р. – Карасевич Олександр Петрович, міський голова;
з листопада  2015 р.по теперішній час – Дяченко Андрій Андрійович, міський голова.

Підготовлено архівним відділом Каховської міської ради.

Дякуємо за відгук!