Розкоординованість дій – головна проблема каховської влади

15 червня відбулося засідання міськвиконкому. Деякі з його рішень по 30 розглянутих питаннях (тих, що можуть бути цікавими усій громаді), ми перераховували у минулому випуску газети.

Показово, що з питання підняття тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій КП «Каховська керуюча компанія» та  на послуги з вивезення побутових відходів КП «КТП» відбулася бурхлива дискусія. При тому, що більшість присутніх висловила своє розуміння необхідністю підвищити розцінки через зовнішні фактори (інфляція, зростання цін на матеріали та встановлення більш високого рівня мінімальної зарплатні), велике питання викликала прозорість встановлення нових тарифів.

Не раз лунало обурення тим, що членам виконкому до проектів рішень не надаються докладні розрахунки і порівняльні таблиці, де б показувався загальний бюджет цих комунальних підприємств, собівартість їхніх послуг, розмір прибутку і т.ін. Суперечки підсумувала член виконкому Ірина Глухова, яка свого часу обіймала посаду заступника міського голови, тобто, є доволі обізнаною з механізмом роботи міськради. У цілому вона не заперечувала обґрунтованість запропонованих  тарифів, але також визнала правомірними й обурення Олександра Бойка та Павла Пуляєва щодо ненадання членам виконкому прозорих даних роботи й тарифоутворення комунальних підприємств:

– Те, що ми обговорюємо зараз, – то не проблема Зайцева (директора КП «КТП» – прим. ред.), то – проблема підготовки до засідання; проблема відсутності координації між мером, його заступниками й апаратом виконкому. Загалом є великі питання до організації роботи виконкому та  співпраці усіх гілок міської влади, а це є безпосереднім обов’язком мера. Так не може продовжуватися. Якщо й надалі засідання виконкому не будуть заздалегідь готуватися належним чином, то я пропоную не приходити на них.

…Як можна проводити якусь роботу в місті, не інформуючи заступників?! Навіть, якщо вони й не подобаються меру і він хоче сформувати свою нову команду, та, принаймні, зараз, поки на посадах ще «старі» заступники, треба спиратися на них, спілкуватися з ними так само, як і з депутатами. Які б не були депутати, але їх, як і мера, теж обрали каховчани. Значить, треба шукати компроміс між всіма силами, а не їздити скаржитися на них до Херсона та Києва, – резюмувала Ірина Іванівна.

В результаті дискусії підняття тарифів на вищеназвані послуги КП «ККК» було затверджено, а ось рішення про подорожчання вивезення  побутових відходів комунально-транспортним підприємством прийнято не було. Але з пропозицією «КТП» про зміни тарифів на деякі ритуальні послуги, а саме зниження розцінок за механізоване копання могил (через подешевшання паливно-мастильних матеріалів) і подорожчання ручного (через зріст мінімальної зарплатні), члени виконкому погодилися.

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!